ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

Субфебрилна температура от 3 месеца

Модератори: админ, консултанти

елеонора_76

Субфебрилна температура от 3 месеца

Мнение от елеонора_76 » 14 дек 2006 17:47

Здравейте! Имам въпрос към вас!
На 30 години съм. От 3 месеца поддържам постоянно 37,2 до 37,6 Т. Нищо не ме боли, само ми е отпаднало и много лесно се уморявам. Чувствам необясним студ. От тогава до днес ходя постоянно по доктори и до момента никой не ми казва каква е причината за тази температура. Кръвните иследвания са ми в норма, СУЕ 15 мм, хемоглобин 141, само в урината ми откриха микрокалциеви оксалати, 8-10 еритроцита, 2-3 левкоцита, пик.кр., еп.клетки. Албумин и билирубин (-), ур-ген - неувеличен. След преглед от ендокринолог се установи че имам умерено увеличена щитовидна жлеза, но хормоните са в норма. Еднокринологът е убеден, че не от там идва тази температура. Гледаха ме на ехограф - и там не откриха някакви проблеми сериозни които да водят до поддържане на субфебрилна температура - далак, панкреас, матка, яйчници, тръби и прочее, черен дроб, жлъчка, бъбреци и пик.пътища, само в бъбреците песъчинки. Ходих и на зъболекар. Там проблем има, но не и чак за поддържане на температура...
До момента не съм правила манту, но личната ми лекарка смята че нямаме основание да го правим.
Моля ви, дайте ми идея, към какъв лекар да се обърна, какви още изследвания да правя...
Много ме притеснява тази постоянна температура. :roll:

Благодаря Ви преварително!

МАМЧЕТО

Мнение от МАМЧЕТО » 14 дек 2006 18:37

Здравей,Eleonora :D С моята дъщеря,която е на 20 години,положението е същото. :? Вече не знам къде да я заведа,на какъв лекар и къде.Апродължава от март .И манту направихме,на рентген я гледаха за туберкулоза-нищо.Изследвахме също иза тоскоплазмоза,всичко е нормално .3 месеца пи респивакс за подсилване на имунната система,но температурата си продължава.Вече няколко лекари ни казаха да спрем да я мерим ида чакаме да се регулира от самосебеси.Само незнам с чие сърце да чакам :( Центърът за регулиране на температурата бил в хипофизната жлеза.Започвам да си мисля дали да не проконтролираме и хипофизата. Ако желаеш пиши ми в лични.

smaraida

Мнение от smaraida » 15 дек 2006 12:12

четох в друг форум за жена със същия проблем и на нея и бяха препоръчали топлинен скенер (казвам разговорното понятие на апарата), цялото тяло минава през него. По някое време от денонощието не ти ли спада тази температура?

елеонора_76

Мнение от елеонора_76 » 15 дек 2006 14:51

smaraida
По всяко време е, още от събуждането ми суртин. Аз не я меря постоянно, но все ме втриса, минават ми студени тръпки по гърба, постоянно ми е студено, а не седя на студено. Та винаги когато реша да я измеря е леко завишена. Изтощава ме много.

smaraida

Мнение от smaraida » 15 дек 2006 15:12

Поинтересувай се за този топлинен скенер все пак..

искрено се надявам да отстраниш проблема и всичко да е наред

elishafan

Re: Субфебрилна температура от 3 месеца

Мнение от elishafan » 15 дек 2006 15:52

елеонора_76 написа:Здравейте! Имам въпрос към вас!
На 30 години съм. От 3 месеца поддържам постоянно 37,2 до 37,6 Т. Нищо не ме боли, само ми е отпаднало и много лесно се уморявам. Чувствам необясним студ. От тогава до днес ходя постоянно по доктори и до момента никой не ми казва каква е причината за тази температура. Кръвните иследвания са ми в норма, СУЕ 15 мм, хемоглобин 141, само в урината ми откриха микрокалциеви оксалати, 8-10 еритроцита, 2-3 левкоцита, пик.кр., еп.клетки. Албумин и билирубин (-), ур-ген - неувеличен. След преглед от ендокринолог се установи че имам умерено увеличена щитовидна жлеза, но хормоните са в норма. Еднокринологът е убеден, че не от там идва тази температура. Гледаха ме на ехограф - и там не откриха някакви проблеми сериозни които да водят до поддържане на субфебрилна температура - далак, панкреас, матка, яйчници, тръби и прочее, черен дроб, жлъчка, бъбреци и пик.пътища, само в бъбреците песъчинки. Ходих и на зъболекар. Там проблем има, но не и чак за поддържане на температура...
До момента не съм правила манту, но личната ми лекарка смята че нямаме основание да го правим.
Моля ви, дайте ми идея, към какъв лекар да се обърна, какви още изследвания да правя...
Много ме притеснява тази постоянна температура. :roll:

Благодаря Ви преварително!
Млада жена, немотивирана температура - мислено ли е за лупус при теб? Някакви изследвания? Може би ще е удачно да се консултираш с нефролог или ревматолог евентуално :wink:

елеонора_76

Мнение от елеонора_76 » 15 дек 2006 17:57

elishafan,
извини ме за невежството...но какво е лупус...? А относно ревматолога - доста често ме болят кости и стави, но все още не съм имала консултация със такъв...

МАМЧЕТО

Мнение от МАМЧЕТО » 15 дек 2006 19:09

В интернет има много информация за лупус.това е автоимунно заболяване.Изследвала ли си хламидия :?:

елеонора_76

Мнение от елеонора_76 » 15 дек 2006 19:54

Да, аз си намерих инфо...но мисля че няма такива симптоми при мен, като обриви и петна. Май няма да е лупус :D
За хламидия не съм се изследвала.

elishafan

Мнение от elishafan » 16 дек 2006 15:14

елеонора_76 написа:Да, аз си намерих инфо...но мисля че няма такива симптоми при мен, като обриви и петна. Май няма да е лупус :D
За хламидия не съм се изследвала.
Ели миличка въобще не е задължително при лупуса да го има онзи характерен пеперудообразен обрив по лицето, напълно е възможно заболяването да протече само с общата симптоматика каквато има при теб (субфебрилитет, отпадналост, безапетитие, отслабване, чат пат ставни болки), мисля че няма да сбъркаш ако се консултираш с ревматолог :wink:

ПС: обикновено лупусно болните се мотаят по сума ти и специалисти докато се разбере че става дума за това заболяване, минава много време, заболяването се развива и поразява редица органи, а при едно адекватно лечение прогнозите са много добри познавам доста лупусно болни които дълги години са в една прекрасна ремисия и все пак стискам палци да нямаш това страшно заболяване :wink:

mikulka

Мнение от mikulka » 06 фев 2008 16:35

Здравейте,и аз така се влача със леко повишена температура вече повече от 3 месеца.Непрекъснато ходя по лекари и единственото, което ми казват е понижен имунитет.Обаче аз вече доста дълго пия доста неща за имунната система,а температурата си стои. Над 10 лекаря съм обиколила.Днес ходих при една нова лекарка,тя ме изпрати на изследване за хламидии,сега чакам резултат, знам че са много упорити и че трудно се лекуват и за жалост с антибиотици. Ако и това се окаже,че не е,не знам към какъв специалист да се обърна вече.

Bell

Мнение от Bell » 20 мар 2008 15:51

Az sam taka ot godini. Pravila sam vsichki vazmojni izsledvania, konsultacii i NISHTO. Idva edin period v koito izchezva, posle period v koito ia ima, no ne ia chuvstvam i posle idva nai-gadnia v koito ti goriat ochite, izgaria ti liceto i vse ti e studeno. Vtalpiavam li si ili ne, no poniakoga pia valerian, menta i glog i mislia, che mi pomaga. Fevruari i Mart sa nai postoiannite meseci v koito vinagi imam temperatura i mnogo se chuvstva. Do tozi moment ne znam na kakvo se dalji tova chudo, no s nego jiveia veche 7 godini. Inache sam mnogo zdrav chovek i ne moga da kaja, che imam slaba imunna zashtita.

Zori83

Мнение от Zori83 » 21 мар 2008 00:43

Здравейте!!! Казвам го на всички които са писали по тази тема. Аз съм в същото положение, само че незнам откога е това ми състояние, защото никога досега не съм си мерила толкова често температурата. Правят ми всякакви изследвания и нищо. Много съм уплашена-лекарите имат противоречиви мнения и ме объркват още повече. Пих "Таваник" защото твърдяха че е "пневмония предавана в обществото", но после ми направиха снимка на бял дроб и се оказа че там няма нищо. И пак съм си със 37.2-заковавам я сутрин и си лягам вечер с нея. Лицето ми пари, имам главоболие и парене в очите.Вече полудявам при това положение.Нищо ми няма, а всъщност ми има...Кажете ми какво да правя?

Д-р.Хинкова

Мнение от Д-р.Хинкова » 21 мар 2008 13:46

Не мога да разбера-пили сте "Таваник" и след това ви е правена снимка на бял дроб?Кой ви го изписа и защо,това е препарат от групата на ХИНОЛОНИТЕ със специфично действие и странични ефекти!

kamelia30

Мнение от kamelia30 » 21 мар 2008 22:26

Здравейте на всички. Прочетох вашите проблеми те са същите като моите. От 1-2-3 месеца непрекъснато съм болна. Лимфни възли, после ангина, и накрая пневмония в дясно. Бях на инжекции но на 5-тия ден пак съм с тем. 37,3. След това бях на друг антибиотик, същата работа. Непрекъснато се правят изследвания и нищо. Нищо не ме боли но поддържам 37-37.2 и 3. Кръвната картина показва,че съм здрава с малко завишени левкоцити, но нищо. Изпотявам се, втриса ме.Вече направо не знам какво и къде да се отиде. Всички видове антибиотици съм изпила и нищо. Всичко си е така. Симптомите са едни и същи.

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”