ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Дерматомиозит

Модератори: админ, консултанти

ani_iv

Дерматомиозит

Мнение от ani_iv » 02 сеп 2008 19:04

Здравейте!
Имам дерматомиозит от детската си възраст и много калцификати по мускулите .Та искам да попитам дали тези калцификати могат да се махнат или понамалят, дали има такива лекарства?Четах някъде за Дилтиазем... Освен това температурата ми всеки ден след обяд е 37 и 5-без изключение!А смятам, че заболяванието ми не е обострено, чувствам се долу-горе добре!.

snejapetrova

Re: Дерматомиозит

Мнение от snejapetrova » 07 сеп 2008 11:09

здр. моля ви опишете ка кви са оплаквания ви

hazinka

Мнение от hazinka » 26 яну 2009 08:56

ани наистина кажете какви са ви оплакванията,помогнете и на други като вас,като имаща вече повече опит и наблюдение.някои разчитаме на вас:)

n__n

Мнение от n__n » 26 яну 2009 18:26

темата би могла да стане много полезна, но за съжаление и ani_iv и snejapetrova не са влизали във форума поне от 6 месеца, не си оставят мейл в инфото.
snejapetrova най-после си има диагноза - някакви антитела й откриха и вече не се показва във форума, така е то, хората се справят и не се сещат по-рано какво усилие им е коствала диагнозата и да отделят време на другиго да помогнат.
hazinka, не се хаби, ами си гледай детенцето и си следи диабета. Аз десетки пъти съм ти казвала да си намериш имунолог и по-амбициран ендокринолог, но не ме слушаш. Така и не си правила почти никакви имунологични изследвания. пиши на док. Конова плевен. много е лесно всички да са убедени че проблема ти е "паническо разстройство", но не е важно мнението на всички ами само твоето.

hazinka

Мнение от hazinka » 27 яну 2009 17:14

n_n благодаря ти за отговора.май наистина е излишно да си пиша сама.ми да ти кажа аз си следя диабета и си гледам детето ама не така като искам.силите които ми трябват липсват.кажи ж софия към кой имунолог да се обърна.пуснах си имунологияни изследвания в ''Иван Рилски"и сега яакам да излязат ама незнам това дали е достатъяно.кажи към кой имунолог да се обърнем и какво друго да се направи.ти как си при теб стигна ли се до някаква диагноза?айде успех и ако можеш ме насочи.благодаря.

n__n

Мнение от n__n » 29 яну 2009 03:43

hazinka,
аз нямам особено развитие. Вече рядко сядам да я меря температурата, боря втрисанията с топли бани по всяко възможно време, ям си киселото мляко и чесъна и кретам. Не бях стъпвала 8 месеца на доктор, и днес минах на ехография на шия - щитовидната жлеза е отлична, само два лимфни възли единият 3 см, казаха ми че е ок според ехото, та нищо нямам планове повече да се занимавам в търсене на проблема, явно не може да се хване толкова скрит проблем. След нялколко месеца може да се престраша да питам хематолог дали е нормално тази чуствителност на възела или от какво да се е възпалил или незнам..сигурно е банално. Май съм се навила да почвам посещения на басейн за гръбнака и килограмчета. кофти сезон, не става за колелото.

Anna_Atanasova

Мнение от Anna_Atanasova » 16 юни 2009 19:28

Здравейте Всички,

майка ми е с диагноза Дерматомиозит (след отхвърлени съмнения за Синдром на Рейно).Преди 2 седмици беше на изследвания и й назначиха ново лечение с резохин и преднизолон актавис.Също от тогава почти не може да се задържи в будно състояние, чувства се много отпаднала.Незная дали това е нормално и дали новото лечение всъщност не пречи повече отколкото да помага.Тя е на 60г. има диабет и е на инсулин.Лекува се в Кожната клиника на Александровска болница, последно при д-р Иван Ботев.
Моля за съвет и предварително благодаря на всички, които откликнат.

hazinka

Мнение от hazinka » 16 юни 2009 22:10

кога откриха това заболяване на майка ви и как?какви изследвания доказаха това?и как се чувстваше преди да и открият болеста и какви са симптомите и?тя откога започна да се яувства така отпаднала след като почна да пие лекарствата ли?много ти благодаря за отговорите наистина ще ми помогнеши дано някой лекар се намеси да ти отговори на въпроса.

Anna_Atanasova

Мнение от Anna_Atanasova » 16 юни 2009 23:46

Благодаря за бързата реакция:)
Започна с един много силен обрив, който тя беше прикривала и оправдавала цяло лято.Есента я приеха в УМБАЛ "Свети Георги" Пловдив, където след много и най-разнопосочни изследвания предположиха, че става въпрос за Синдром на Рейно. От там отидохме при проф.Коларов, но той беше категоричен, че не става въпрос за Рейно, а за дерматомиозит и я настани в Кожната клиника на Александровска. Първоначално я лекуваха с някакви инжекции по 1 дневно (не помня какви точно). Чувстваше се добре, макар че лицето й силно подпухна и мускулната слабост се засили значително.След 6 месеца, на контролен преглед прецениха, че това е твърде агресивно лечение и изписаха хапчетата, които пие от две седмици и е изключително замаена.Възможно ли е да се налага корекция на дозата или това са "нормални" странични ефекти??Не зная и на кой точно от всичките специалисти да се доверим.Изобщо имам много въпроси.Наистина се надявам и някой лекар да се включи...

ani_iv

Мнение от ani_iv » 04 ное 2010 20:35

За мен дерматомиозитът е най-коварното и лошо заболяване!Имам го от детската си възраст бях на 15 години когато се разболях.Започна с много силно измаляване ,болки по мускулете, обрив по лицето и лактите и отоk около очите. С течение на времето мускулите ми атрофираха и се появиха калцификати по краката и седалището. Когато бях най-зле не можех да поглъщам храна, а водата излизаше през носа ми, не можех да говоря, да ходя, да ставам и даже да се обръщам в леглото и да си преместя главата в леглото.Заболяването се доказа чрез биопсия ,ЕМГ както и имунологични изследвания .Лекуваха ме с големи дози кортикостероиди ,имуносупресори и най-голямо подобрение имах от плазмаферези!Сега съм добре долу-горе, но това заболяване ми отне всичко - и красотата и щастието и промени живота ми на 180 градуса!Сега съм на 43 години имам и 3 деца ,двете близнаци ,но никого никога няма да бъда такава каквато си бях преди заболяването!Не зная дали имад други хора като мен, но лично аз никога не съм срещала!Дано и да няма защото е УЖАСНО!Промени ме тотално!

snejapetrova

Мнение от snejapetrova » 17 дек 2010 20:58

Здравей, мило момиче и аз имам автоиммунно заб. високи титри на антитела вливах си имуновенен и правих в исул плазмофереза ,моля те пиши ти къде я правиш,колко струва процедурата?

ani_iv

Мнение от ani_iv » 17 дек 2010 23:36

Здравей Снежи!Ами плазмаферезите ми ги правиха в онкоболницата в Дървеница, там на последният етаж беше апарата ,а докторката се казва Щерева ,всъщност тя е доцентка!Много е направила за мен и аз много много я обичам!Не съм плащала за процедурите ,но ми ги правиха преди 10-ина години сега не знам как стоят нещата ,но със сигурност докторката се пенсионира .Най-голямо подобрение имах от това .А твоето заболяване как се казва ,как се чувстваш ? От къде си?Аз съм от Стара-Загора.

Rouze_baby

Мнение от Rouze_baby » 11 сеп 2015 07:32

Имам дерматомиозит, моля някои със същата болест да ми пише, как се лекува и къде. Благодаря ви.

ani_iv

Мнение от ani_iv » 16 юли 2017 22:04

В клиниката по ревматология в София.Лечението е с кортикостероиди и имуносупресури.На мен са ми правили и плазмаферези от които имах голямо подобрение.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юли 2017 00:38

Къде са ви ги правили ферезите?

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”