ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

имам васкулит

Модератори: админ, консултанти

меги

Re: имам васкулит

Мнение от меги » 23 юни 2008 09:44

здравей Вили :D. Ние с n_n си те спрягаме постоянно,но надявам се не ни се сърдиш :wink:
Последните изследвания са такива:
СУЕ 35 ЦРП 48 РФ отр.
а АСТ ми беше 333,но е доста старо изследване, и за това тия дни мисля да си пусна ново. Хламидиите също ми бяха отрицателни.
А рани ми излизат само като се поизморя,краката ми стават на едни червени пъпки(възли),ако започна да си почивам ми минават,ако ли не ставт малки некрози,но много болезнени,и продължава по 5-6 месеца.Иначе ако не се преуморявам могат да не излязат много дълго време и се чувствам съвсем нормално,нищо не ме боли.
Това високото АСТ,когато го правих също имах рана на крака си,може и затова да е с такива стойности.
А вчера цял ден бях на плаж, и днес се чувствам страшно отпочинала,много ми е добре! :D

n__n

Мнение от n__n » 23 юни 2008 13:42

меги, въобще не се колебай ами давай тест за: AST и CRP, а иначе 330 не е твърде много...напр.800 е много и е експресно за АБ, но и на 300 можеби не пречи един хубав макролид(АБ) . Обаче CRP 48 е много, а то може да е от много неща, опитай и една консултация с ендокринолог!

Аз моя стрептокок съм го свалила до 250, последно яко чесън ям...и на сън, тази вечер се изморих и темп. ми спадна неприятно 36.0 ...чувството е болка и гадене и всичко като за повишена темп...предишните месеци ми беше всяка нощ така понижение и болки, бях стабилизирала нощната...но я как ставало..малко умора и бум. През деня като дигна 37.2 с таратор и чесън я свалям, чесъна държи няколко часа, щом хапна шоколад или кафе...37.4

за гинекологията...един гел/глобули от лактобацили опитай да прилагаш и микробиология честичко и на двамка ви

аз ще ви липсвам няколко дни

меги

Мнение от меги » 24 юни 2008 14:36

Здравейте! Днес си направих изследванията и тъкмо си гледам резултатите:
СУЕ 30 AST 400 CRP отр.
Така ме притесни това AST, от какво може да е така високо? А SRP преди месец беше 48, а сега е отр.
Нищо не разбирам. :cry:

Потребителски аватар
vili_0882
Контакти:

Мнение от vili_0882 » 24 юни 2008 15:45

Меги спокойно :)
Щом ЦРП-то е в граница не се притеснявай.То е високо когато има остра инфекция.
АСТ-е антистрептолизинов титър,който говори за стрептококова инфекция.Трябва да се намери къде е!!!
Сливиците как са?
Някакви пъпчици с гнойни връхчета имаш ли?

меги

Мнение от меги » 25 юни 2008 09:37

Здравей Вили!
На нен гърлото ми постоянно ми прави проблеми.Много пъти съм си мислила да си махам сливиците,но малко ме е страх а и аз съм на 27 год. незная не пречи ли ?
Иначе сега не ме боли,незная от какво може да е тази инфекция. :roll:
Нямам никакви пъпчици.

Потребителски аватар
vili_0882
Контакти:

Мнение от vili_0882 » 25 юни 2008 10:57

Н1 :)
Обикновенно хора които имат ставни проблемих и сливицити им не са наред,е по-добре да се премахнат.
Внаги съм се надявала мойте проблеми да са свързани със сливиците ана не :?
Отиди на УНГ,да ти вземат секрет от сливиците,предполагам че там нещо ще се изолира.
Важно е секрета да е от сливиците,малко е неприятно взимането,но поне знаеш за какво.

Поздрави :P

меги

Мнение от меги » 26 юни 2008 09:45

Добре Вили, благодаря ти :)
скоро ще отида на УНГ.
Ти как си сега?

Потребителски аватар
vili_0882
Контакти:

Мнение от vili_0882 » 26 юни 2008 13:23

Здравей :)
Ще очаквам резултатите ти от УНГ :wink:
При мен всичко е много объркано,във вторник ме изписаха от болница и отново няма добър резултат.
Утре(петък) ще отида до ортопедията за второ мнение относно ЯМР.

:P

меги

Мнение от меги » 26 юни 2008 15:52

добре мила ще стискам палци за утре :)

n__n

Мнение от n__n » 30 юни 2008 00:28

здравейте момичета, ето ме и мен ;)
меги, търси огнището на стрептокока(зъби, гърло, нос, урина, гинекология) и го изтреби.
вили, стискам ти палци

n__n

Мнение от n__n » 29 юли 2008 22:42

vili_0882 и меги какво става с вас ;)

меги

Мнение от меги » 11 авг 2008 17:54

Здравей, n_n не съм писала че не си бях правила никакви изследвания.
Миналата седмица бях отпуск и ми взеха секрет(ама гърлен, не от сливицата) и излезе че има стафилококи ама незначително количество

меги

Мнение от меги » 12 авг 2008 11:05

Здравейте, вчера си взех и резултатите от посявката на влагалищния секрет. Излезе че е кандида 10.5 , и ми изписаха кандизол по една капсула през една седмица, в продължение на един месец, и след това да отида за нова посявка.
На приятеля ми не изписа нищо,че не съм можела да го заразя,понеже нямало никъкъв вирус,но на мен много не ми се вярва ,затова ще го пратя и него :wink:
Иначе краката ми да не казвам голяма дума са по добре.
Чао за сега пак ще пиша :)

аnitak

Мнение от аnitak » 21 окт 2008 10:54

Здравей Меги, аз имам същото заболяване. Чудесно знам през какво си минала. Лечението ми беше дълго и както ти е ясно нищо не е сигурно. От почти две години съм само на аспирин протект и 3х1 антистенокардин, като преди това бях на кортизон и цитостатик. На 28 години съм и с приятелят ми искаме да имаме дете вече. Правим опити и вероятността това да се случи е доста голяма. Знае ли някой как протича бременност при това заболяване? Аз съм чувала различни неща, другата седмица ще отида и на лекар, за консултация и ще споделя, но ако някой има опит може да сподели с мен :-)
".... утрешният ден не е обещан на никого!"

n__n

Мнение от n__n » 22 окт 2008 00:58

аnitak, здравей ;)
ще чакаме вестите от теб. От нас трите тук само vili_0882 има дете, меги още няма и аз също ще ми е полезно да знам какво на теб са ти казали. Говори се по форумите за Имуновенин и някакъв IVIG и консултации в имунолгията в Плевен при др. Конова, дори по време на бременността да се повишат антитела или имуноглобулини имало начини за справяне..само стига да се знае.
До колкото разбрах на меги васкулита не се доказва лабораторно освен стрептокока и це реактивен протеин...от което значи че не може да се прецени с точност кога колко е в ремисия, а при теб как е в това отношение, имаш ли антитела и конкретни показатели които ти показват кога колко си в ремисия.
Пожелавам ти успех, непременно пиши как се развиват нещата.

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”