ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Синдром на Рейно. Системен лупус еритематозус

Модератори: админ, консултанти

maryl

Re: Синдром на Рейно. Системен лупус еритематозус

Мнение от maryl » 25 фев 2009 13:46

До Maria_NG
не взимай антибиотици от групата на пеницилините, могат да отключат или обострят лупуса.
viewtopic.php?f=20&t=11140

paunova

Мнение от paunova » 05 мар 2009 13:04

zdr. i as ot12g. sam s lupus v na4aloto imah silni bolki po stavite zaguba na teglo i obrivi.Sega mi ostana samo obriva po liceto v na4aloto be6e bezboleznen a sega ujasno mnogo boli piq imuran pres 15 dni mi bieha flosteron e togava bqh dobre no ve4e ne mi pomaga ot 2dni zapo4nah orbazon no ot nego postoqnno mi prilo6qva polzvah i nai-razli4ni mehlemi no efekta e nikakav.Ve4e neznam kakvo da pravq ni6to drugo mi nqma.ako nqkoi znae kak moga da se sprava s tozi obriv 6te se radvam ako spodeli.

delyanamileva

Мнение от delyanamileva » 07 апр 2009 12:04

Здравейте!На 25 години съм. И на мен ми поставиха тези две диагнози,но при мен има и синдром на Сьогрен, при който слъзната и слюнчената секреция намаляват и почти вече нямам сълзи когато плача и устата ми постоянно съхне. А лупусът ми беше поставен въз основа на имунолог. изследвания, които ми бяха направени. АNA- 14.1, Ro-200 и La-24, RNP-141,2. Синдромът на Рейно при мен започна още преди 3 год. с побеляване и изтръпване не пръстите на ръцете при студ.Започна от върха , пръстите и траеше, около 1-3 мин., но после с всяка изминала година побеляването слезе по-надолу по пръстите, започнаха да изтръпват по 6-7 пъти на ден и продължителността на изтръпването стана около 20 мин. Отначало си бях помислила, че е обикновена студова алергия, както твърдеше личната ми лекарка, за де не ми даде направление за дерматолог. Но кагото тръгнах по лекари да видя какво става с мен, се оказа, че не е така. Що се отнася до петната характерни за лупуса, засега такива не са ми се появили, дано и да не се появят. В момента пия метлпреднизолон и имуран по два пъти на ден, и засега побеляването на пръстите ми поне малко намаля.

Maria NG

Мнение от Maria NG » 13 юни 2009 21:22

Здравейте,
От месец имам проблем с гърлото (имам хроничен фарингит), но ме притеснява повече това че вечер вдигам температъра над 37 градуса, много ми се спи и непрекъснато се чувствам изморена.

varnenka

Мнение от varnenka » 12 фев 2011 22:49

predi 1 sedmica se vurnah ot Sofia, biah tam za izyasniavane na moyuata diagnoza -SLE,koyato beshe postavena vuv Varna, vuv revmatologiata vuv Terapiata. I kato rezultat : okaza se greshna! Vsi4ki izsledvania,koito napravih za SLE se okazaha otricatelni, sega triabva da spiram kortikosteroidite,zashtoto 3-4 godini sum gi pila....
Neka tova e preduprejdenie za vsi4ki vuv foruma,4e vuv Varna vse oshte nyama dobri revmatolozi...,da ne govorim,4e moje da oburkat jivota na 4ovek totalno!
Pojelavam moia kusmet i na vsi4ki ostanali sus diagnoza SLE! vinagi tursete vtoro mnenie!

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”