ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

Лупус или страничен ефект от лекарство ?

Модератори: админ, консултанти

cTeFito

Лупус или страничен ефект от лекарство ?

Мнение от cTeFito » 15 авг 2017 10:05

Здравейте, изчела съм изключително много по темата с лупуса. Лекарите ми казаха, че имат съмнения за лупус, но и те не са сигурни. Историята ми е следната : На 17г съм и всичко започна май месец тази година с появяването на онези малки петехии и синини, които имах по тялото без да съм се удряла. Направих си кръвни изследвания и тромбоцитите ми бяха едва 3 при долна референтна граница 140 и така де оказах се с тромбоцитопения, която излекуваха с Урбазон за седмица и половина след което бях на намляваща доза Медрол в продължение на месец и 1 седмица по-късно след като спрях медрола получих някакъв обрив по ръцете, краката и гърба и ми казаха, че може би е от слънцето понеже заради кортикостероидите съм била по-чувствителна и податлива към лъчите и ми предписаха Десибел за алергия, да мина ми до седмица. Минаха няколко седмици без никакви оплаквания освен, че се чувствах леко отпаднала и изморена, но си го обяснявах, че е от горещината.Та дойде юли месец към края и почнах да забелязвам отново тези петехии и веднага направих кръвни изследвания, но този път тромбоцитите бяха 0, отидох в друга лаборатория бяха 15 и айде пак в болницата с диагноза тромбоцитопения и айде пак на урбазон 1 седмица и половина, вече за 2ри път падайки толкова рязко тромбоцитите, решиха да ми направят допълнително изследване - имуноглобулино. Е направиха го, видяха, че последните две неща на комплемента C3 i C4 са позитивни, т.е в случая при мен по-ниски,но не сметнаха това за нещо притеснително и ме отпратиха с 2рата епикриза "Неуточнена тромбоцитопения". Отново бях на намаляваща схема с Медрол и дори в момента продължавам да го пия.Но преди 1 седмица през ноща се събудих от ужасни болки в краката по-точно в ставите, не можех да стъпя, дори да ходя, а не ги бях натовавала и нямаше как да е мускулна треска. Преди да отида в спешното бях била аспирин и нурофен, но и за момент не облекчи болката. Та така де от спешното се чудеха къде да ме пратят дали в хематологията или в ревматологията, накрая решиха в хематологията и оттам пък ми казаха, че проблема ми не е хематологичен затова трябваше да разхождам до ревматолог и той ми предписа волтарен, който за мое щастие ми облекчи болките и стигаме до август месец и моето текущо състояние -Подуто лице(предполагам от медрола),обрив по лицето, шията, раменете и гърба, освен това имам обилен косопад(вероятно скоро ще остана без коса), шарена кръвна картина и това имунологично изследване, което е дало положителен резултат за тези авто- анти тела. Та въпросът ми е лупус или просто странични ефекти на този Медрол?

д-р Цончев

Re: Лупус или страничен ефект от лекарство ?

Мнение от д-р Цончев » 17 авг 2017 15:12

Някой мислил ли е за Тромботична тромбоцитопенична пурпура?
Хемоглобин?
LDH?
Адамс 13?

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”