ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн


Форум

 
Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Проблем с лекрство

Модератори: админ, консултанти

mkyordanova
Мнения: 4
Регистриран на: 18 ное 2015 11:58

Проблем с лекрство

Мнение от mkyordanova » 18 ное 2015 12:02

Здравейте.
През 2005 год (тогава бях на 15г.) ми се напълниха коленете с вода. Постъпих в детската болница на ВМА и ми поставиха диагноза синдром на Райтер + синдром на Рейно. Лекуваха ме с антибиотици. След като ме изписаха продължих лечението по схема с преднизолон кортико и Салазопирин (около 2 години). След като спрях медикаментите в лошо време и зимата получавах подуване на ставите на краката и ръцете, единственото което съм вземал са противовъзпалителни ( фелоран, диклофенак .. и т.н.) и така до преди 9 месеца. В началото на годината излезнах от ритъм и ме приеха в кардиологията на 5-та градска, там остановиха, че имам някакво вътрешно възпаление и ме препратиха към ревматологията на ул. Урвич (гр.София). Там ми правиха всякакви изследвания. Пълна кръвна, HLA-B27, хламиди, хепатит, ренген, сцинтиграфия и т.н. HLA-B27 беше положителен и сцинтиграфията показа възпаление в зъб. Изписаха ме с диагноза ревматоиден артрит – не установен ( като категорично отхвърлиха Райтер). Предписаха ми антибиотик Тардоцилин от 2 400 000 UI, който го няма в България. Поръчахме го от Германия, но докато чаках да дойде отидох на зъболекар и ми извадиха зъба, който според сцинтиграфията беше проблемен и от него извадиха две кисти. След изваждането на зъба за 5 месеца спряха болките в ставите и подуването. Дойде Tardocilin-a и лекаря от ревматологията, който ми го изписа каза все пак да почна да го слагам мускулно. И от тук ми започват проблемите. Инжекциите са 12 броя за една година (слагат се всеки месец х 1). Направиха ми тест за алергия – отрицателен. Това е третата инжекция , която слагам и не се чувствам никак добре. Почнаха някакви спазми по мускулите, гръбнака започна да ме боли, коленете и стягане в гърдите. Получих някакъв обрив по пениса, който ходих на кожен и каза, че е гъбична инфекция най-вероятно от лекарства. Симптомите са най-силни до към 48 часа след инжекцията. Правих пълна кръвна след 2 рата инжекция + ЕКГ = всичко е в норма освен левкоцитите макс: 10,5 а моите са 11,3. Докторите казват да продължавам да слагам антибиотика и ако не ми понася на инжекция да го взимам през устата. Възможно ли е тези реакции, който получавам да се увеличават със следващите дози и опасно ли е това?
Да продължавам ли да слагам антибиотика ? Ако го взимам през устата, ще изчезнат ли тези симптоми ? Няма ли да ми навреди на корема? Опсано ли е да продължавам да го слагам и ще се засилят ли тези ефекти ?

д-р Цончев
Мнения: 33509
Регистриран на: 27 юни 2006 14:51

Re: Проблем с лекрство

Мнение от д-р Цончев » 20 ное 2015 16:12

Според мен е добре да спазвате съветите на ревматолозите. Аз лично нямам опит с този антибиотик.

mkyordanova
Мнения: 4
Регистриран на: 18 ное 2015 11:58

Re: Проблем с лекрство

Мнение от mkyordanova » 26 ное 2015 22:05

Здравейте,
Направих си изследване за алергия към този антибиотик и ми излезнаха резултатит. Може ли някои да ми каже какво означава резултата? Прикачам и снимка на резултата:
http://prikachi.com/images.php?images/975/8484975f.jpg

Благодаря

д-р Цончев
Мнения: 33509
Регистриран на: 27 юни 2006 14:51

Re: Проблем с лекрство

Мнение от д-р Цончев » 30 ное 2015 22:17

Това значи че към този антибиотик според тоди анализ няма антитела, така че се очаква да няма алергична реакция.

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост

cron