ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Високо суе и реактивен протеин

Модератори: админ, консултанти

ezekil25

Високо суе и реактивен протеин

Мнение от ezekil25 » 14 юни 2013 18:49

В началото на месец май започнах да имам проблеми с коляното-поду се ,започна да ме боли и стана по-топло. След това се поду и глезена. Ходих на ревматолог,направиха ми кръвни изследвания на които СУЕ и реактивен протеин ми бяха доста завишени. Другите кръвни изследвания бяха в норма. Изследвах си още урината и тя е добре,изследваха ме и за хламидии -нямам ,също така и за антитела ,които също бяха в норма. HLA B 27 изследване излезе положително ,ревматоиден фактор отрицателен. На рентгеновите снимки всичко изглежда нормално,гледаха ме на ехография и там намериха киста в сгъвката на коляното ,която премахнаха с пункция. Казаха ми че имам и възпалено сухожилие на глезена. Но така и ревматолозите не успяха да ми поставят диагноза-отхвърлиха бехтерев и ревматоиден артрит ,съмняваха се за реактивен артрит ,но и него отхвърлиха като възможност тъй като той се получавал само след някакви пикочни инфекции ,които аз нямам.
Наскоро края на март месец ми правиха операция на китката и отидох до ортопедията за да си видя какви са ми били кръвните изследвания тогава и СУЕ-то е било в норма 15. Започнах да имам проблеми и със ставата на челюстта -ходих на стоматолог ,който каза че сигурно болката ми е от мъдреца -извади го ,но все още усещам леки болки в челюстта и не мога да си отворя устата докрай. Имаше дори съмнения за кръвно заболяване ,които хематологът отхвърли като възможност. Ревматолозите ме изписаха без диагноза и само ми дадоха да пия диклофенак и сулфасалазин. С тях болката в коляното изчезна ,подутината също ,глезенът продължава обаче да е леко по-подут. Но кръвните изследвания отново не са ми добри -като СУЕ и реактивен протеин са много над норми-около 100 и двете и вече не знам какво да правя. Към какъв лекар да се обърна? Възможно ли е тези проблеми да идват от претоварване във фитнес залата? Или пък от някаква инфекция след операцията? Моля ви дайте ми някакви съвети ,защото от няколко месеца съм така и просто не издържам вече.

д-р Цончев

Re: Високо суе и реактивен протеин

Мнение от д-р Цончев » 15 юни 2013 16:39

Спопред мен е малко вероятно това да е в резултат на операцията, нали няма белези за възпаление... Добре е ревматолозите да се изкажат по въпроса.

ezekil25

Мнение от ezekil25 » 15 юни 2013 18:10

а възможно ли е да е от мъдреца,който ми вадиха?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 юни 2013 11:11

По-скоро не.

ezekil25

Мнение от ezekil25 » 22 юни 2013 11:05

доктор Цончев ,моля за съвет отново
днес ми поставиха диагнозата серонегативен ревматоиден артрит. Постави ми я доцент Стоилов от ревматологията на урвич след като ме гледа на ехограф-аз все още се съмнявам,че това е точната диагноза..бихте ли ми препоръчали някой наистина добър ревматолог за второ мнение по въпроса
съмнявам се за тази диагноза по няколко причини- прочетох че ревматоидния артрит засяга най-често
симетрично малките ставички-пръсти на ръце и крака - при мен болките са в едното коляно ,глезен и стъпалата. Нямам завишени антитела ,нямам ревматоиден фактор ,имунната система ми е добра. Коленете постоянно ми се пълнят с вода и не се знае от какво е и ревматолозите побързаха да ми треснат тая диагноза и ми дадоха да пия метотрексат. А и да подчертая че сутрешната скованост при мен я няма,но си куцам и не мога да ходя нормално. Моля ви кажете вашето мнение по въпроса и ми препоръчайте друг ревматолог- тези в Токуда добри ли са?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юни 2013 20:45

Аз по принцип пращам хората на Урвич, за Токуда - не знам...

ezekil25

Мнение от ezekil25 » 26 юни 2013 14:17

Доктор Цончев ,имам още един въпрос. Правиха ми ядрено магнитен резонанс на коляното и там се вижда ,че менискуса е леко разкъсан. Според ревматолозите това е вследствие на възпалението ,но аз друго си мисля . Възможно ли е да съм го скъсал този менискус преди това от претоварване нещо и от там да тръгват тези проблеми? Какво мислите вие ,ще е добре ли да се посъветвам и с ортопед по въпроса.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 юни 2013 14:43

Най-малкото за яснота е добре да се направи и консултация с ортопед. Възможно е и нещо такова, но пък ревматолозите е важно дали са сигурни в това което казват.

ezekil25

Мнение от ezekil25 » 27 юни 2013 15:56

според тях е от това ,но не бяха особено убедителни
препоръчайте ми добър ортопед

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”