ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

ФЕБРИЛИТЕТ С ВТРИСАНЕ И ДРЕБНО ПЕТНИСТ ОБРИВ ПО ТЯЛОТО

Модератори: админ, консултанти

sevdi

ФЕБРИЛИТЕТ С ВТРИСАНЕ И ДРЕБНО ПЕТНИСТ ОБРИВ ПО ТЯЛОТО

Мнение от sevdi » 08 юни 2013 00:43

От доста време разглеждам сайта,търся информация и реших и аз да пиша,ако може някой да ме съветва с нещо,да ми помогне,понеже вече не знам какво да правя и къде да ходя,много съм отчаена,чувствам се безпомощна,че не мога да направя нещо-майка ми е с температура от началото на месец април.Тя е жена на 51 години силна и здрава, а сега е отпаднала духом,отслабнала много,обиколихме много лекари и болници,но резултатът е никакъв.
Всичко започна като грипно състояние с температура(която се повишаваше по 2 или 3 пити на ден до 39 градуса) , втрисане ,появиха се и обриви.Отидохме при личният лекар определи го като алергия предписа и ципрофлоксацин и атаракс – без подобрение,отидохме на лекар(вътрешни болести) постави диагноза възпален лчв бъбрек лекува я с цероксим нямаше подобрение дигаше си температура ,имаше си обриви,втрисания,повръщаше понякога.Бъбрека се оправи но мама не ,приеха е в болницата описано е в епикризата и –персистиращ ежедневен фебрилитет,обрив описан като еритемен,дребно петнист и макулозен(променлив,сърбящ в крайниците)има парене в очите,без установена органна симптоматика,има артралгии на малките стави на рице и стъпалата (болки в лява коляна и дясна лакат, без оток и затопляне),при направени изследвания анемичен синдром,левкоцитоза 11,8 ,силно ускорена СУЕ,висок СРП,АСАТ,АЛАТ умерено повишени,ехографски слезки с напр. Р-р 70 мм,отрицателни микробиологични иследвания,повишен титър на ИгГ за СМV и ЕBV.Провеждано лечение с ацикловир,множестбо АБ-не са уточнени дозите , урбазон няма посочени дози без ефект от лечението.
Окончателна диагноза-М02.30 Синдром на Reiter Leroy ,Множествена локализация.
Придружаващи заболявания:токсично увреждане на черен дроб-неуточнено,алергия-неуточнена.
Минали заболявания оперирана от ехинокок на черен дроб през 1993г. няма други хрон.заболявания.
Извършени изследвания-ПКК,биох.изсл.,рентг. Бял дроб,консултации с дерматолог и инфекционист.
Преместихме мама в друг град и друга болница в отделението ревматология епикризата и от ревматологията:
Параклинични изследвания:--СУЕ62-94-73 мм,Xб-98-88-84-86,Ер 3,72-3,32-3,27,MCV 83,2,83,9-82,7,Левк.-8,33-11,56-10,22-6,77, от ДКК-неутрофилия с лимфопения,леко олевяване,консулт с хематолог-реактивни проблеми вероятно свързани с възпалението.Тромб.-315-514-535-425,фибриоген-3,15-4,62-3,07,билирубии-7,6-9,1-5,0 ,кръвна захар 4,7,креатин-80-70-70,урея-3,9-3,0,ПВ-86,0-87,9, D dimmer-над 0,20, АЛЛат-210-375-166-40,Асат-309-436-63-45,АФ-575-193-219-212,КК-61-19,ЛДХ 2027-1963-818-644, ХБДХ-189, ГГТ-219-305-266-193,ХЕ-135, СРП-81-57-59, АНА-отр.dsdNA,Sm,ANCA MPO,ANCA PR3,acl lgC Igm,RF,aCCP-отриц.,урина-алб.,захар билирубин-отр.,у-ген-неув.,сед-един левк. .Кличество белтък- 24ч.отр.,Урокултура-исколкотрактно стерилни,хемокултури-многократно-отриц.,С3-1,31-1,57,С4-0,52-0,52,общ белтък-61-58-66,алб.31-27-27,HbS Ag anti HCV,HAV-otric.Имуноглобулинии-норма,Бурцелоза-отриц.,Манту-отриц.,Т-спот ТБ-отр.
Инструментални изследвания:-ЕКГ-син ритъм,индиф.позиция,без сигн.репол промени,ЕхоКГ-проследена трикратно-малък прелик излив-100 мл.,без динамика,леко митррегургитация-I ст. Запазена помпена функция,УЗД.корем-черен дроб с горногран р-ри и изоехогенна стр.,слезка б. о.,бъбреци запазени размери,ППИ-аехогенни зони след пиелона вляво,като перипелвикални кисти,КАТ-гръден кош и корем без данни за лимфопролиферативен процес,умерена хепатомегалия,лекостепенна хидронефроза или перипелвикална на ляв бъбрек,бял дроб и медиастинум-б.о.,Ро-бял дроб-умерено изразен парахилерен застой ,ФГС-хроничен атрофичен гастродуоденит.
Няма данни за системно автоимунно заболяване,ставните оплаквания са по тип реактивен артрит,токсияно увреждане на черен дроб –постепенно намаляване до нормализиране на трансаминази на фона на лечение с влияние и трансметил.Персистира фебрилит до 38 градуса без втрисане ,преходен обрив.
Медикаментно лечение с трансметил , клемастин, аналгин и парацетамол при температура.
Изписана е и от ревматологията температурата и продължава появяват се и обривите и ,затова ходихме при друг професор-доцент,който постави диагноза васкулит и каза,че след месец ще я приеме в болницата .Майка ми си дига температура на ден по два или три пъти околко 38 градуса,появяват и се обривите,много е отпаднала,а лекарите като я приемат казват,че ще се оправи,а я изписват без диагноза и я пращат вкъщи.Ако някой ми помогне с полезна информация ще съм му много благодарна

ankamar56

Re: ФЕБРИЛИТЕТ С ВТРИСАНЕ И ДРЕБНО ПЕТНИСТ ОБРИВ ПО ТЯЛОТО

Мнение от ankamar56 » 08 юни 2013 15:30

Здравейте,
в тази ситуация бих предложила само добавки за укрепване на организма, за да може да продължи лечението. А именно - алое вера гел - натурално за пиене - по 100 мл на ден на гладно, 1/2 час преди хранене, чесън и мащерка, годжи-бери /лициум/ - особено подходящ за възстановяване на черния дроб.

sevdi

Мнение от sevdi » 08 юни 2013 17:24

Благодаря ви ! :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 юни 2013 11:17

Жената има поставена диагноза, следва да се лекува в ревматологията. По принцип тези заболявания често са продължителни, хронифицират и е необходимо търпение при лечението.

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”