ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Проблем с колената - не знам какво да правя

Модератори: админ, консултанти

Corax

Проблем с колената - не знам какво да правя

Мнение от Corax » 06 ное 2012 18:15

Здравейте, от януари месец тази година имам силни болки в колената. През месец март вече не можех да изкачвам стълби. Първо започна да ме боли дясното, а след това започна силна болка в лявото коляно, като болката в дясното намаляваше. Сега ме болят и двете, под и около капачката. На 31 години съм.
Първо отидох на ортопед, който ми постави диагноза хондромалация. Предписа ми да пия 3 месеца хиалуронова киселина. Не ми помогна. Отидох и при друг специалист ортопед, след като минаха 3-те месеца. Направих си снимки на тазовите кости и ТБС – нямах изменения, освен „малки остеофити от периферията на ацетабуларните сводове – начални остеоартрозни изменения“. Направих си и кръвни тестове, включително и хламидия – нищо извън нормите. Той потвърди диагнозата на предния лекар и каза, че болката ми е странна, понеже се мести и трябва да отида на ревматолог.
Отидох при ревматолог. Гледа ме на ехограф – Артросонография излив в супрапателарната бурса и латералния рецесус, характерен за реактивните артропатии. Нормален УЗВ образ на пателата и на ставните повърхности.
По настояване на ревматолога отново направих тест за хламидия, чрез влагалищен секрет и гърлен секрет за различни други микроорганизми. Нямах нищо.
Лекарката ми каза, че не знае какво да ме прави. Каза, че имам реактивен артрит и не знае къде е причинителят. Предписа ми Кетоспрей, Ормус 40 мг и Фламексин 20 мг. Първо си купих лекарствата, след което прочетох листовките. Много се съмнявам да ми помогнат, а болките ми са много силни.
Моля за съвет какво да предприема, направо се обърках вече!

Forum admin

Re: Проблем с колената - не знам какво да правя

Мнение от Forum admin » 07 ное 2012 00:41

Ако не е взет по правилния начин и не е спазена процедурата при посяването в хранителната среда, хламидията може да не бъде хваната, поради това, че е анаеробен микроорганизъм. Не случайно ревматолога е настоявал за повторно изследване за хламидия, но по принцип се взима от цервикса на жената, а не от влагалището. Не мога да дам съвет къде може да се направи най-точното и сигурно изследване, но само заради тази му особеност (не живее във въздушна среда и паразитира в други клетки и микроорганизми, което затруднява диагностицирането и') е най-разпространената полово предавана болест, която засяга почти цялото тяло на човека, като за определени симптоми, като Вашите, почти винаги причинителя е хламидиалната инфекция!
Проучете къде правят наистина достоверно изследване на хламидия и не разчитайте на кръвният тест, вече е отхвърлен като надежден!
Може би Александровска болница или ВМА...ако имате познати, връзки или попаднете на качествен лекар - гинеколог или микробиолог, не знам какво да Ви кажа, те всички много знаят, ама на семинари ходят много малко от тях.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Corax

Re: Проблем с колената - не знам какво да правя

Мнение от Corax » 07 ное 2012 10:50

Благодаря за отговора! Втория тест за хламидия го направих в много добра лаборатория, взет по правилния начин от много добър гинеколог. Сега гледам изследванията и материалът който са ми взели е цервикален секрет. Нямам хламидия в и извън цервикалните епителни клетки. Покрай този преглед ми откриха две огромни кисти на яйчниците, заради които едва сега тръгвам по лекари, но едва ли има нещо общо.

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”