ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Скованост и болки на пръстите на ръката!

Модератори: админ, консултанти

Потребителски аватар
SKENDA

Скованост и болки на пръстите на ръката!

Мнение от SKENDA » 13 юни 2012 02:33

Здравейте!От години получавам скованост и болки на пръстите на ръцете,получава се винаги когато съм правила нещо,мия чинии,чистя,или държа по-дълго време по тежка чанта(пазарна),общо казано ако са в покой ръцете нямам проблем,но само да взема нещо и го стисна,веднага усещам макар и лека болка,пръстите ми се сковават и дори изтръпват,не мога да държа дълго нищо в ръцете си,доста често са студени,ако си измия със студена вода ръцете,получавам една много неприятна въртяща болка.Имам и нечуствителни при допир места на пръстите на краката(малките пръстчета),като изтръпнали,дори с бодене на игла не усещам там нищо.На 43 год. съм,не съм ходила никога за този проблем,просто си го търпя,но напоследък ръцете ми усещам че стават по зле,дори започнаха да треперят ако "натегна" да отворя някое бурканче или обеля картоф,когато пръстите са правили нещо понякога някой от пръстите застават на едно място и не мога да ги помръдна,трябва да ги изправя с другата ръка.Общо взето това е картинката с ръцете ми,незнам какво е,само предполагам,нещо ревматизъм или заболяване на нервите,знам че ще ми се препоръча да ида на лекар,ще ида,но за сега искам само да знам по симптомите може ли да се каже от какво може да е всичко това.Ако някой има подобни симптоми,нека сподели.Благодаря!

д-р Цончев

Re: Скованост и болки на пръстите на ръката!

Мнение от д-р Цончев » 13 юни 2012 17:57

Може да се направи една консултация с ревматолог, най-малкото за сигурност, но при оени това е често срещано оплакване, обикновено е свързано с натоварване на ръцете и излагането им на влага.

Явора

Мнение от Явора » 13 юни 2012 18:12

На 43 год. съм,не съм ходила никога за този проблем,просто си го търпя,но напоследък ръцете ми усещам че стават по зле
Според мен надали някой може да ти каже от описаното от теб какъв точно ти е проблема. Да добре е да отидеш при ревматолог и невролог, но дори и те без някакви образни и лабораторни изследвания трудно биха могли да бъдат категорични за нещо.
След посещението при тези лекари или поне при едния само май по наложителен е ревматолога би трябвало да стане ясно дали са необходими образни изследвания(ставна ехография, ренген, скенер, ЯМР) или ЕМГ и на кои зони точно.

А между другото за да има някаква основа върху която да се разсъждава за проблемите ти дори и без да ходиш на лекар, .....можеш да си направиш някои кръвни изследвания за твое успокоение и информация, ако нямаш пари за всички то поне тези оцветени в синьо:
AST(антистрептолизинов титър)
RF/WR(ревма фактор)
C-реактивен протеин

AP(алкална фосфатаза)
Ca(калций)
P(фосфор)
CPK(креатинин фосфокиназа)
СУЕ+кръвна картина

expressa

Мнение от expressa » 18 юни 2012 23:27

по принцип ставно артритните болки се засилват рано сутрин или при влага, както и когато е в покой, ако дадена болка се засилва при раздвижване то тогава е с някакъв друг произход - травматологична примерно или нещо друго.
що се отнася до изследванията калция и фосфора са излишни, те се следят след приемане на медикаменти, същото важи и за креатинин фосфокиназата. по скоро може да се пусне желязо, фибриноген, алат/асат/гама ггт, както не е лошо и хормони на щит жлеза.

Явора

Мнение от Явора » 19 юни 2012 11:01

що се отнася до изследванията калция и фосфора са излишни, те се следят след приемане на медикаменти, същото важи и за креатинин фосфокиназата.
Не, не се следят само след приемане на медикаменти. Ако при вас ситуацията е била такава, то с това не се изчерпват всички възможни ситуации и причини изобщо.

Виждам че SKENDA не се интересува от зададения от нея въпрос може би вече е намерила някои отговори от други източници дано всичко да е ОК, .....но стига да има пари не само чернодробни ензими, желязо, щитовидни хормони, ами може да си направи всички изследвания ако пожелае.

Кое е категорично излишно и кое е категорично правилно за нея като изследвания с толкова оскъдна информация дадена тук, в която се долавя и ревматологична и артрозна или неврологична симптоматика........е в сферата на ясновидството.

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”