ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

лупус или ревматоиден артрит

Модератори: админ, консултанти

joro75

лупус или ревматоиден артрит

Мнение от joro75 » 22 ное 2011 21:24

Здравейте, при мен проблемите започнаха преди около 3 години и половина. Първоначално с болка и оток на 1 коляно. Кръвна картина в норма, а постоянно ме боли и е възпалено. Имам 4 операции, включителво и присаждане на хрущял всичко без никакъв ефект. Отидох на Урвич, където поаднах на доц. Стоилов и той каза, че най-вероятно се касае за артрит, който лекуваме като рематоиден артрит-правим синовектомия с осмиева киселина положението се влоши още повече. Правих имунология ANA отр ,anti CCP 37,3 (норма до 20),CRP 2.97, AST<200 , RF отрицателен. Започнах лечение с метотрексат 20мг седмично, но общо взето няма голям ефект боките започнаха във всички стави, а въпалителния процес обхвана и др. коляно. Правих отново изследвания СУЕ 34, Левк-5,1 , Ери-3,9 , Хб-111 1, Хт-0,36 ,Лимф-1,2 ,СРП 5,24 , фибриноген 4,05 Урина всичко отрицателно Седимент - 2-3 еритроцита , 2-3 левкоцита. Anti-SSa 104 ,Anti SSb-24, Anti Ro 52-123 всичко друго в норма. Отделно поддържам температура 37,0 - 37,5 незавсимо, че приемам метотрексат. Незнам вече къде да отида и как да се лекувам, както и какво ми има.
Моля за съвет

д-р Цончев

Re: лупус или ревматоиден артрит

Мнение от д-р Цончев » 22 ное 2011 23:31

Аз лично за по-подходящо място от клиниката на урвич не се сещам....

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”