ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Артрит ли е това? Моля за съвет!

Модератори: админ, консултанти

Toni_PZ

Артрит ли е това? Моля за съвет!

Мнение от Toni_PZ » 15 сеп 2011 15:14

Здравейте! Моля за помощ и съвет! На 37 години съм, с 2 малки деца на 3 и 5 годинки, които имат нужда от моите грижи, а аз се опасявам, че лека-полека нещата при мен отиват към инвалидизация...
С две думи, ситуацията е следната: преди 3 години, 2-3 седмици след второто ми раждане, започнах да изпитвам силни болки в дясна тазобедрена става (денем и нощем, в движение и покой), които не се повлияха от никакви мазила и след посещение при личен лекар и гинеколог (който установи, че нямам АГ проблем), ми изписаха анални свещички Voltaren, от които като по чудо болките изчезнаха. След няколко месеца оплакванията се повториха, пак се повлияха от лечението с Voltaren супп. За тригодишния период до преди 2 месеца съм имала около 15 подобни кризи, като болката е концентрирана в ТБС - основно дясна, но понякога болката е в лявата. Други оплаквания не съм имала, с изключение на два случая на силна болка в дясно ахилесово сухожилие за период от около 10-ина дни, при първия случай след консултация с ортопед, се оправих с 10-дневен курс с Афламил, а при втория - пак с любимите ми свещички. :)
Но, преди около 2 месеца, получих много силни болки в дясната ТБС, които не се повлияваха нито от Афламил, нито от Волтарен, движенията на крака силно се ограничиха, куцах. Този път много се уплаших, направих си клинични изследвания, тръгнах да обикалям по лекари - ортопеди, ревматолози... За яснота, прилагам копия от изследванията ми, по-тревожното в които е гранично положителен RF - в единия случай 8.22, в другия 8.36, при норма 8, двойно верижна ДНК веднъж +/- (слабо положителна), веднъж отрицателна, Anti SS-A(Ro) веднъж положителна, веднъж отрицателна... Иначе другите ми антитела са отрицателни, С-реактивният ми протеин варира в границите 1.24-1.26, AST-то - 88.05 - 88.96. Рентгеновите снимки не показаха някакви деформации, износвания или други отклонения. Един лекар ревматолог ми постави диагноза ревматоиден артрит в начална форма, естествено потърсих второ мнение, дори влязох в болниа за изследвания, вторият лекар - много по-добър и утвърден специалист ме поуспокои, че вероятно не става дума за ревматоидена, а реактивен или друг вид артрит. Факт е, че оплакванията ми много се засилиха и кризите зачестиха. Вече имам болки (в едната или другата ТБС, или и в двете) почти през седмица, а свещичките все по-слабо действат, започнах да накуцвам. Много съм притеснена, аз съм изключително жизнен човек, с много отговорности и ангажименти и угрозата от обездвижване направо ме срива.
На този етап, не приемам други медикаменти, освен Voltaren супп. при нужда и вече трети месец пия Пиаскледин, по 1 капсула дневно.
Приложено, публикувам и изследванията си. Много, много Ви моля за съвет и някакви насоки за диагноза.
Благодаря Ви предварително!

д-р Цончев

Re: Артрит ли е това? Моля за съвет!

Мнение от д-р Цончев » 17 сеп 2011 09:41

Според мен не е ревматоиден артрит, но пък не съм специалист в областта.

Toni_PZ

Мнение от Toni_PZ » 17 сеп 2011 10:34

Много Ви благодаря! А дали въобще става на въпрос за някакъв вид артрит, или да се обърна към друг лекар, примерно невролог?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 сеп 2011 10:41

Може и с невролог да се консултирате за всеки случай.

expressa

Мнение от expressa » 17 сеп 2011 23:04

Crp е малко ниско за ревматоиден артрит, макар че след като не се знае дали и какъв вид артрит е, може все пак да е присъщо за този вид.
Мога да ви препоръчам доцент Върбанова, но тя е детски лекар, не знам дали ще можете да я посетите. Ако искате пробвайте.

Toni_PZ

Мнение от Toni_PZ » 18 сеп 2011 06:44

Благодаря Ви, ще се консултирам и с невролог и после ще пиша. :)

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”