ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Някой имал ли е тези симптоми

Модератори: админ, консултанти

mina_l

Някой имал ли е тези симптоми

Мнение от mina_l » 20 юли 2011 14:01

Здравейте, понеже вече почти една година не могат да разберат от какво е болен моят приятел се обръщам към вас с надеждата, че някой ще открие същите симптоми като неговите и ще каже болестта. В началото имаше само температура-около 38 градуса, след това направи перикарден излив, последван от болки в тила- към рамената и силна отпадналост.Беше около 3 месеца на кортикостероиди и след като ги спря пак почнаха същите симптоми.В момента докторите са на мнение, че болестта му е автоимунна.Направиха му тест за лупус, квантиферонов тест за туберкулоза и двата са отрицателни.Моля ако някой има същите симптоми да пише, ще съм много благодарна!

expressa

Re: Някой имал ли е тези симптоми

Мнение от expressa » 20 юли 2011 15:31

доколкото съм чел из форума за лупус, всички споделят мнението че протичането на такова заболяване е строго индивидуално,т.е. може да има такива симптоми, но може и да няма такива и пак да има лупус. Нека все пак някой да сподели собствен опит. Мен по-скоро ме интересува да споделите какви са му точно резултатите от изследванията. Проблеми със сърцето и болки в тила са характерни за ревматоидните заболявания, но може и причината да е другаде. Другото което си мисля е че при лупус трябва да има червени обриви, има ли такива този ваш познат?

mina_l

Re: Някой имал ли е тези симптоми

Мнение от mina_l » 20 юли 2011 17:28

Правихме 2 теста за лупус в клиниката по ревматология, които са отрицателни и два квантиферона, също отрицателни, до колкото знам са му вземали кръв и са му казали че е за Ана профил, но то това май си е за лупуса.Тука му пуснаха от нашата болница и анти-Sm,анти- дв ДНК също отрицателни.Правиха му за Спин и Хепатит и пак нищо.Рентгени и скенери на белите дробове и сърцето-пак нищо.Най-интересното е, че преди да се влоши казва, че усеща нещо като придърпване в гърлото,което изчезва с вдигането на температурата.А малко под тила му се поду обаче като им казал на лекарите и те нищо не му отговорили.

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”