ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Обикновено се изявява в ранна детска възраст
Всички синеоки хора имат общ роднина и огромно родословие.
Бодрост и позитивизъм – това е тайната на дълголетието

Дали е било Лупус?

Модератори: админ, консултанти

Nadia_

Дали е било Лупус?

Мнение от Nadia_ » 04 апр 2011 00:05

От известно време ме притеснява нещо и не знам към кого да се обърна, а и дали изобщо е възможно някой да ми даде отговор, но все пак трябва да опитам.
Баща ми почина от инфаркт, когато беше на 49 години. Тогава съм била малка и не си спомням много подробности, но онова, което си спомних наскоро, ме ужаси. Известно време преди да почине (година, две или може би повече), той страдаше от упорит обрив, който третираше с Алергозан (за мазане). Не си спомням дали Алергозана му действаше добре, но сигурно е било така, защото доста време го употребяваше. Доколкото си спомням, обривът беше едър (като петна), зачервен, изпъкнал...появяваше се по краката, корема и други места, за лицето не си спомням дали е имал, но и да е имал, е било за кратко.
Всичко това продължи доста дълго време, без той да потърси медицинска помощ, а после получи инфаркта. След като почина казаха, че най-вероятно е имал тромбоза.
Много пъти съм се питала дали би могло да се проследи някаква връзка някаква връзка между кожните му проблеми и инфаркта, а наскоро прочетох за Лупус и се уплаших сериозно за възможността баща ми да е страдал от това заболяване, без да знае... Но най-вече ме притеснява възможността аз да го развия, защото знам, че при Лупус съществува генетично предразположение.
Ще съм много благодарна, ако споделите мнение по въпроса. Осъзнавам, че е трудно, ако не невъзможно, да се правят заключения въз основа на толкова оскъдна информация, но все пак ще се радвам на всякакви идеи и коментари по темата. Благодаря предварително.

д-р Цончев

Re: Дали е било Лупус?

Мнение от д-р Цончев » 04 апр 2011 11:02

При така описания проблем не виждам нито връзка, нито повод за притеснение.

Nadia_

Мнение от Nadia_ » 04 апр 2011 22:32

Много благодаря. Спомням си също така, че веднъж се беше изгорил доста лошо с цигара, а четох, че кожни изгаряния биха могли да изиграят роля на отключващ фактор. Надявам се, че случаят не е бил такъв...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 апр 2011 05:05

Това за пръв път го чувам....

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”