ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Дайте съвет моля ви -червено лице

Модератори: админ, консултанти

ivan petrov ivanov

Дайте съвет моля ви -червено лице

Мнение от ivan petrov ivanov » 01 фев 2011 01:26

Здравейте! Момче на 17 години съм, но вече около 1-2 години имам проблеми с кожата на лицето и главата.Преди 2 години посещавах дерматоложка поради зачервяване на главата,пърхут,сърбеж и лек косопад.Тя ми предписа лосион Alpikort ,хапчета който не си спомням и шампоани от типа на Fitoval ,Algopix и ми каза че при мен е и на нервна основа.След използването им имаше подобрение, но миналата година започнаха да ми се появяват червени петна по бузите и носа ,които първо се скриха ,а после се появиха отново и ги имам и до днес вече около 7-8 месеца.Петната са подобни на от измръзване и интересното е, че понякога са много червени и ми парят бузите ,а друг път изчезват и остава само леко розово.Пролетта отново я посетих и ми предписа Дехидрокортизон (нар стероидни хормони с мощно противовъзпалително действие и намалена минералкортикоидна активност. Притежава също противоалергично, противоексудативно, гмуносупресивно и антитоксично действие) и Кетоконазол и шампоан Низорал.Когато ги пиех имаше ефект и петната изчезнаха,но след 1-2 седмици пак се появиха.Последния лекар който посетих беше хомеопат,пих соли около 2 месеца ,мазах се с билков мехлем и си направих кръвно изследване което показа че всичко е нормално.Сега
има разлика петната се появяват по рядко,но бузите и носа са си ми червени -понякога повече ,друг път леко розови.Когато са много червени кожата ми е суха и грапава, чел съм че може да се дължи и на проблеми с
нервите,бъбреците и черния дроб за които нямам представа да имам.
Ако има някои с моите проблеми нека сподели решение ,защото това зачервяване ме подлудява и вече пробвах всичко и дори маи си изгорих кожата от лосиони и други подобни ,ако някой може да даде съвет ще съм много благодарен , напоследък гледам в козметичните лазерните процедури
и другите за които незнам дали ще има ефект
Благодаря предварително !

bggazzbs

Re: Дайте съвет моля ви -червено лице

Мнение от bggazzbs » 24 сеп 2011 11:23

Здравей , много късно видях темата , случва ми се същото в продължение на една - две години , получават се петна мейду носа и бузите , които постепенно се зачервяват, правейки кожата суха и грапава и постепенно изчезват, понякога след къпане кожата дори може да се лющи ако я почешеш. Имал съм и още имам проблеми с кожата на главата , от време на време пърхот , лек сърбеж, особено след изпотяване на главата , а косопада при мен отдавна е на лице - на 23 години съм , като че ли на два стадия почна да пада , и двата са обвързани с напрегната неспокойна обстановка , липса на добра имунна система , бих казал и доста силен стрес, както и да не забравяме гъбичната инфекция от пърхота по главата. Тогава бях с дълга коса и пърхота и петната и сърбежа по главата бяха пъти повече, от една година се постригвам 1-ви номер или 0-номер с машинка и проблемите забележимо намаляха - първо защото главата се ослънчава доста повече , а УВ-лъчите убиват част от гъбичките, умереното излагане на слънце засилва образуването на витамини , помага на синусните кухини ако имаш чести проблеми с хрема.
Проблема с главата преди около 2 години се пренесе постепенно върху кожата под веждите и около веждите, най-вече чрез възглавницата на която спиш. Днес тези типични за главата зачервявания ги имам доста видимо на двете бузи в близост до носа - едното с диаметър около сантиметър два , другото е леко издължено и по тънко, понякога се получава и трето в страни на носа и по близо до окото.
Основен проблеми за получаването на петната са гъбичната инфекция от главата но най-вече нервната система, която при стрес, непостоянен живот, неправилно хранене съответно слаб имунитет, почва да образува алергични или подобни на алергичните реакции (общо взето автоимунни реакции)
За да спрат тези рекации почти всички лекари предлагат основно 3 типа лечение - чрез лекарства на билкова основа ( най-слаби но най-безвредни ) , лекарства с антибиотик (по-силни но с известни странични екефти) , лекарства с кортикостероиди ( силни противовъзпалителни и силни имуносупресори - различни странични ефекти от всякакъв характер, които се наблюдават на средна възраст а може и по-рано - около 28-35 години )
Това което са ти давали е едно нелеко лекарство, Дехидрокортизон , от третия тип, обикновено тези лекарства действат уникално бързо , често добавят кортикостероидните им хормони в шампоани мехлеми, и когато подействат бързо, радостта е огромна, НО действието им продължава до тогава и само тогава, когато стероидните хормони са в организма, тоест трябва да ги взимаш доживотно. Те не лекуват проблема , просто го намалят до известна невидима или поносима степен. Проблема е в това е, че има голяма възможност да ти докарат някое по-тежко автоимунно заболяване с което не би искал да се справяш в живота. Ако трябва да избираш между кожен проблем и влошена дихалтена или отделителна система , сърдечно-съдови заболявания и т.н. - бих избрал кожния проблем.
Лечението с другите два типа - антибиотични или на билкова основа ( да не споменавам хомеопатичните ) е почти без ефект, дори и при дълготрайни процедури.
Защо ги обяснявам тия работи , напълно възможно е да се открие някакъв друг тип лечение (визирам лазерни процедури , физио , химиотерапии лъчетерапии ) НО ефекта е моментен, и ОСНОВНАТА причина за това е, че те НЕ ЛЕКУВАТ НЕРВНАТА система, а тя е отговорна за почти 99% от болестите по човека, отиваш при кожен лекар - той ще ти каже че е дермален проблем, отиваш при хирург - той ще ти каже че е хирургичен проблем, отиваш при уши нос гърло - той ти вика че имаш огнище в сливиците или в синусите което избива под формата на петна , отиваш на очен лекар - той ти казва че отделяш очни секрети или имаш проблем в системата зад очните ябълки, кардиолог би ти казал , че е напълно възможно да имаш и сърдечно съдов проблем ( по простата причина че това зачервяване е свързано и със капилярите в областта на лицето ... НО това което ги обединява всичките и това за което още не са намерили ТРАЕН еднократно действащ лек е НЕРВНАТА СИСТЕМА. Стреса , напрежението , средата оказват най-незабележимо , но и най-продължително въздействие на нервната система, тя не се подлага на лечение , а на тренировки - здрава психика здрав дух здраво тяло. До колкото от гъбичната инфекция - имам приятели които се подобриха но не бих казал че се излекуваха, повечето от тях използват мазила на стероидна основа, но за мен лично това е грешка и предпочитам петната пред някое друго по-сериозно заболяване.
За главата ми използвам шампоан на име Zention , бих казал че от всички скъпи и евтини шампоани които съм използвал ( низорал , кетозал , себорал , Келуал ДиЕс , Freedarm и техните химични близнаци ) най-доволен останах от Zention - струва около 8-9 лв , няма го на повечето аптеки , но може да се поръча, шампоана е мек , мисля че добре се справя с гъбичната инфекция, понякога като се къпя го мажа и на кожата на лицето , повечето шампоани против пърхот използват zinc pyrithione (цинково съединение) , както и този , но от него аз и още 2ма души имаме доволно въздействие. Къпя се с него през лятото всеки ден, есента през ден през два , зимата и през 3-4 дни ми се е случвало. Като че ли петната на лицето намалят яркостта ако се грея по често на слънце , но това може да е зрителна измама понеже кожата на слънце цялостно почервенява, възможно е и някакво УВ въздействие на слънцето но то е променливо през сезоните и не мога да преценя.

Ами това е от мен, съвета ми е първо да се отърсиш от проблема с бузите , в момента в който спре да ти пука за тях , ще е момента, в който спокойно можеш да видиш някакво подобрение и да се насочиш към някакво логично лечение или ОБЛЕКЧЕНИЕ :) , храни се редовно , често и по малко, винаги включвай плодове и зеленчуци - всеки ден, билковия чай какъвто и да е успокоява нервната система (липа мащерка мента) и подобрява метаболизма, отделителна система и т.н. Намери си мед и го приемай - има уникално въздействие на гърлото сливиците , да не говорим за уникалния му вкус, калявай си здравето психиката от рано за по сериозни проблеми, понеже днешния живот изобилства от такива! Със здраве !

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”