ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

Липом на вулвата

Модератори: админ, консултанти

pumpkin

Липом на вулвата

Мнение от pumpkin » 17 авг 2009 17:32

Здравейте, преди 4 години си правих операция за отстраняване на липом на вулвата, но наскоро забелязах че пак се е появил, пък и още от миналата операзия ми направи впечатление че нещо не е както трябва. да не говорим и за огромният белег които ми оставиха и с които си живей вече 4 години. Да не говорим за това, че като тоида на плаж не с ечувствам както трябва защото просто си личи че нещо не е както трябва. Все пак съм само на 21 и бих искала да се чувствам по-комфортно както на плажа така и когато сам само по бельо.
Въпросът ми е ако пак се оперирам дали ще има някакъв ефект този път и дали би могло този белег да с енамали до минимум?!
Наистина ще съм много благодарна за каквато и да било помощ.

д-р Цончев

Re: Липом на вулвата

Мнение от д-р Цончев » 20 авг 2009 12:08

Много е трудно да се отговори на така поставения въпрос . Отговора му се определя както от стеството на образуванието, така и от вида на вероятната оперативна интервенция, а най-вече от опита и способностите на хирурга.

pumpkin

Мнение от pumpkin » 22 авг 2009 18:40

Да разбирам че е така, но при последното посещение при гинеколог ми беше казано че трябва да чакам и евентуално при бременност да се следи и да с евиди какво ще стане. Доста несериозно звучи пък и след една такава операци се надявах че няма да има следващи такива. На епикризата от преди 4 години пише че е с неясно контури, което още повече ме отчаива. Незнам как кого да се обърна за този проблем и наистина ли трябва да чакам чак след бременност да предприемам някакви мерки?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 авг 2009 20:06

Препишете ми малко от епикризата за да видя точно за какво става въпрос.

pumpkin

Мнение от pumpkin » 26 авг 2009 00:33

Диагноза: липома ин регио супрапубика ет вулвае
Операция: Екстирпацио липомае кум пластика

В.П.О мековата подутина в подкожието в областта на пубиса и вулвата
ПВКУ: гладко
СС: затворен

Оперативна находка: Изрязани мастни тъкани с неясни контури на основата на апоневрозата
Хистологичен резултат: Фибролипом

Общо взето това е

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 авг 2009 17:47

Когато е с неясни контури, т.е. не е капсулиран вероятността за рецидив е по-голяма. По отношение на постоперативния белег - всичко е в ръцете на хирурга и при достатъчен опит следва да бъде сведен до минимум - т.е. добра пластика.

pumpkin

Мнение от pumpkin » 08 сеп 2009 18:26

Значи в такъв случай при мен има рецидив, но незнам при една следваща операция, какво ще стане със сегашният ми белег? Ще си имам още един ли? :( И има ли някаква възможност за намаляване на сегашният ми беле, тъй като наистина не е направен добре. :(ю
Много ви благодаря за отговорите, незнам иначе кък кого да се обърна

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 сеп 2009 14:18

Вероятно е рецидив, или поне според описанието ви на такова ми прилича. Няма как да прогнозирам какво ще стане с белега при евентуална нова операция. Но по принцип ако са налице загрозяващи цикатрикси обикновено хирурзите са склонни да обработят така раневите ръбове и кожните участъци че максимално да се заличи дефекта, това е т.н. пластика.

ani_iv

Мнение от ani_iv » 04 ное 2010 11:19

Не разбирам как така белега се вижда на плажа като е на вулвата??Нали си с бански ?Ти вулвата ли си печеш ,как така, разтваряш краката и печеш сред хората 8) Не мога да си представя картинката!!!

extegirl

Мнение от extegirl » 23 фев 2011 12:09

Според мен просто явно си личи очертанието на белега през банският!

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”