ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Болест на Бехтерев -какво да правя?

Модератори: админ, консултанти

no name

Болест на Бехтерев -какво да правя?

Мнение от no name » 27 юли 2009 15:46

Диагностицираха ме с Бехтерев.Прочетох това, което намерих за болестта в интернет и разбрах, че прогнозата е доста сериозна.При мен обаче е направо катастрофална, защото имам и друго автоимунно заболяване: автоимунен хроничен хепатит с първична билиарна цироза. Пия имуран и урзофалк. Разбрах, че лечението на Бехтерев включва при необходимост имуран и метилпреднизолон.Аз пих кортизона доскоро в продължение на 8 месеца. Дотук е добре, но освен това се взимат и лекарства задължително без стероиди.А аз ще си пия стероидите до кроя на живота.Сега направо се чудя какво да правя - да ходя ли на ревматолог или направо да потърся някакви гимнастики, рехабилитации, които чух, че били полезни и да изоставя лечението чрез лекарства или няма да стане по този начин? :roll: И още: кой трябва да ми изготви необходимата за Бехтерев диета? Лекар диетолог, ревматолог или може би и гастроентеролога, който ми лекува черния дроб?
Приемам съвети какво да правя, защото не знам изобщо накъде да поема, обърках се..... :cry: знам само, че искам да запазя черния дроб на всяка цена, нататък накъде не знам................

д-р Цончев

Re: Болест на Бехтерев -какво да правя?

Мнение от д-р Цончев » 09 авг 2009 17:52

По отношение на заболяването - ревматолог. Гастроентеролога следва да вземе отношение за диетата.

no name

Re: Болест на Бехтерев -какво да правя?

Мнение от no name » 06 авг 2012 18:48

Здравейте! Отдавна съм пуснала тази тема, сега реших да я ползвам пак. Бехтерев прогресира и в момента съм в ІV стадий. От няколко месеца започна да ме боли лявото рамо и да ми се подува лявата ръка. По-точно подуват се пръстите на ръцете, стават червени, парят и сърбят. Дали е от Бехтерев, или това е симптом на нещо друго ревматично? Някой имал ли е такъв случай? Сигурна съм, че не е случайно, мина вече доста време. Ревматологът ми само се чеше по главата....

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”