ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Лупус Еритематозус

Модератори: админ, консултанти

hipohondrik

Re: Лупус Еритематозус

Мнение от hipohondrik » 25 юли 2013 08:34

liveka, при мен се отхвърли диагнозата лупус. Повторих някои гранични показатели от имунологичните изследвания. проблема май е друг....В диференциалната кръвна картина имам леко повишени лимфоцити, а скоро не съм прекарал никаква инфекция....Ходих на една хематоложка, но от нея не съм доволен. Изобщо не ми обясни защо за повишени лимфните възли, предполага, че е активиран цитомегаловирус( който имам вече повече от година), но отказа да ги биопсира и аз почвам сериозно да си мисля дали не е лимфом. За това пия мощни имуностимулиращи билки и имам подобрение.Имуностимулаторите са строго противопоказни за хората с лупус. liveka,моите лимфни възли са увеличени зад дясното ухо и дясната челюст, нямам лимфни възли по цялото тяло. В ръководството на den_zuk,пише каква поредица от изследвания трябва да се направи, за да установи диагнозата.Иначе поне най-характерните показатели издаващи лупус са високи антунуклеарни антитела, висока СУЕ/ц-реактивен протеин, висок ревма фактор, и ниски нива на C3 и C4 комплемент. Има разбира се и много други. Али сойер, черния бъзак стимулира имунната с-ма и е строго противопоказан за хората с автоимунни заболявания. Не знам кой всезнайко ти го е препоръчал. Твоят приятел, трябва да се лекува както му е редът с кортикостероиди и други препарати модулиращи имунния отговор. Иначе само с билки няма да се оправи щом е много зле. Подходяща билка в случая е дяволски нокът( подчертавам дяволски, а не котешки).На нашия пазар има добри препарати като артрогард или артростоп, но не са за допълнение към основното лечение.Твоят приятел трябва да приема много омега-3 и омега-6 мастни киселини и витамин Д.

iuliana

Мнение от iuliana » 21 авг 2014 12:25

Здравейте,имам лупус,който се изразява така бъбрека ми пропуска белтък,последните изследвания който си правих показаха 0,500гр,поради тази причина трябва да пия имуран+медрол и резохин.Но имам проблем и с косата от 4-5 месеца капе ужасно много,имам на 2-3 места голи петна на главата без коса,опитва се да израсне нова коса,но това което излезе пада,ходих на дерматолог и ми каза че няма да се възстанови косата на голите места,няма начин по който да се противодейства на това нещо да спре да пада,единственото,което ми каза може да се мажа с Алпикорт,но не дава гаранция,че ще помогне.Вие имали ли сте проблем с косата?Как го решихте?Ако някой е преминал през това да сподели.

tax2r

Мнение от tax2r » 09 апр 2015 09:52

Ако се разтърсите в Google, излизат следните резултати за лечение с билки:

http://www.dunov-knigi.com/eritemen-lupus-p-3774.html
http://www.desant.net/show-news/27830/

Ако има някой опит да сподели дали функционира.

magimei

Мнение от magimei » 03 авг 2015 23:27

Здравейте , да помоля за информация от вас .От 6м съм на Резохин заради Сьогрен и мога да кажа ,че почти спря болките в ставите . Когато започнах терапията изследванията на АНА бяха в норма, но от 2-3 месеца показателите са 1:320 при норма до 1:100 , имам и температура 37.2, чувствам се много отпаднала и уморена .Лекарката не реагира на оплакванията ми дайте съвет какво да правя.

magimei

Мнение от magimei » 03 авг 2015 23:29

Забравих да кажа ,че смениха Резохина с Плакинил .

den_zuk
Контакти:

Мнение от den_zuk » 24 сеп 2015 21:40

Малък ъпдейт от мен - нова ревизия на ръководството - успех на всички в борбата
- https://www.dropbox.com/s/duhv4yp3xw13c ... 5.pdf?dl=0

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 сеп 2015 20:59

Хвърлих му едно око, изглежда добре написано, ще го изчета цялото като ми остане време...

anna_pash

Мнение от anna_pash » 11 окт 2015 13:17

Здравейте,
Бих искала да ви помоля за мнение и съвет. Преди месец, след връщането ми от море, започнаха да се случват странни неща с мен. Първо започна да ми прилошава, след това запонча болка в мускулите, която не се облекчаваше от аспирин. След поредното прилошаване изведнъж ми се появиха странни червени петна по краката, помислих че е обрив. Оказаха се спукани кръвоносни съдове, наречени петехии. Пратиха ме в ревматологията със съмнение за алергичен васкулит. Установи се понижение на тромбоцитите (125) и на левкоцитите (3.3). Също така положителен АНА тест 1:320. След този положителен тест доктора ме прати да си направя АНА скрининг, казвайки, че най-вероятно се касае за лупус. Попитах го дали отново да пускам ПКК, след като така или иначе ще ме бодат, той заяви, че за една седмица едва ли ще се е променило нещо. Пуснах АНА скрининг и ПКК - този път всичко в норма (тромбоцити 225, левкоцити 4.5, нормална утакйка, нормално ЦРП и ЦПК. Чиста урина. нормална кръвни бъбречни показатели, нормални ченодробни ензими). АНА скрининг - отрицателен по всичките критерии. Симтомите ми станаха съвсем различни - неврологични. Иглички по целите крака, изтръпване, мускулни спазми, играене на око, на долна устна, световъртеж, замъглено зрение. Доктора каза, че е автоимунен процес, който засега не е системен, но да си пия резохина и кортизона. Пия го вече 10 дни, а симптомите се усиливат.

Според вас имам ли повод да се съмнявам в диагнозата (която така и не я назоваха, но било нещо като начална фаза на Лупус). Сега се чудя дали да ходя на повторна консултация, при д-р Рашков или да отида направо на невролог за ЯМР.

Благодаря, бъдете здрави!

anna_pash

Мнение от anna_pash » 11 окт 2015 13:25

ПС: забравих да напиша и още един симптом, който ми се появи и след това изчезна. Заедно със спуканите кръвоносни съдове по краката, приличащи на обрив, ми се увеличиха ужасно лимфните възли на подбедрието, големи и ужасно болезнени. Червените петна изчезнаха след 5 дни, а лимфните възли се прибраха напълно след 2 седмици.

dianavk

Мнение от dianavk » 12 ное 2015 13:26

Моля за помощ. Имам следният въпрос - при лупус задължително ли е да има балка в ставите. Става въпрос за дъщеря ми, на 22 г. Правихме изследване за ANA скрининг, резуртата излезе граничен, т.е. 1:100. Личната каза че няма притеснения. Но косата й капе много, уморява се. Правихме консултация с ендокринолог, всичко е в норма. Кръвните изследвания са в норма, единствено MPV e малко завишен. Тя има пъпки по лицето, но кожният твърди , че е акне, което не е нормално за нейната възраст. Няма геникологични проблеми. Имам чувството, че просто не ни обръщат достатъчно внимание. Не знам към какъв лекар да се обърна за консултация. Изобщо как се отрива имаш ли такова заболяване.
Моля хората сблъскали се с този проблем да ми пишат.
Благодаря.

den_zuk
Контакти:

Мнение от den_zuk » 12 ное 2015 22:16

Ставна болка има и при куп други медицински състояния, но не е някаква характерна черта за лупус.
И кой точно ви е внушил че момичето е с лупус. Не изхождайте от логиката на д-р Хаус - Ако не знаем какво е, значи е лупус. Казвате че ендокринолога е пуснал изследвания - какви? Каква е дължината на последните и няколко периода?
Между другото ако държите да конкретизирате нещо просто ще се наложи да търсите мнения.
Мое лично - пуснете CRP да отхвърлите сърдечен проблем и чернодробни ензими - за да отхвърлите проблем с черния дроб и после пак пишете ако няма яснота.

dianavk

Мнение от dianavk » 13 ное 2015 14:06

Благодаря зя бързият отговор.
Пуснат е CRP, C-реактивен Протеин ( CRP ) 0.58 mg/l < 5.0 т.е. в норма.
Просто ме притесни ANA скрининга.

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”