ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Лупус Еритематозус

Модератори: админ, консултанти

zefirova

Re: Лупус Еритематозус

Мнение от zefirova » 30 мар 2010 18:09

Прочетох, че билката Котешки нокът (Uncaria tomentosa)може да помогне при това заболяване, приемана паралелно с медикаментозното лечение. Може би си заслужава да се консултирате с лекар, който е запознат с действието й.

donkast

Мнение от donkast » 17 юни 2010 20:14

здравеите на вси4ки.и аз съм с това заболяване от 1992год.бях 6мес по болници докато го открият и бях станала със слонска глава от урбазона,а бях само на 18 год и току що бях родила и вместо да си гледам бебето аз бях като опитно беззащитно заи4е по болниците.някога може да ви разкажа цялата си история,но по важно е да ви кажа,4е трябва да се убедите сами и твърдо да вярвате 4е сте по силни от тази болест.аз вярвам 4е я нямам.от деня в които си доидох от болницата в софия като стигнах до 1 хап4е реших,4е пове4е не искам да ги пия и си ги спрях и така до сега.поех си сама риска и вярвам в собственните си вътрешни сили.не опитваите и вие да не ви коства живота,но исках да ви покажа,4е вие мойете да бъдете по силни от т.н.заболяване.и не спираите да опитвате и други методи като плодово 4аен рейим по лидия кова4ева,билки,много вода по1.5-2 литра дневно,дълбоко дишане със задърйане на въздуха по малко.никога не се предаваите и се оби4аите и оби4аите,радваите се и на наи малкото пък маината и... оби4ам ва вси4ки и дано бог е с вас и ви помага

martistili

Мнение от martistili » 04 юли 2010 03:30

zdraveite as sam s lupos ot 15 godini v momenta obriva po liceto i dikolteto e mnogo obostren,molia daite mi niakakav savet s kakvo da go maja. blagodaria predvaritelno.

ANNA PAUNOVA

Мнение от ANNA PAUNOVA » 11 ное 2010 18:49

ZDR.martistili ,i az ot 1997 g .sam s lupus.nqmam mnogo uslojneniq daje po4ti nikakvi samo ako isklu4im obrivite i to nai-ve4e po liceto ,majeh s kakvo li ne no po4ti nama6e rezultat slagah si injekcii flosteron, ima6e malko efekt no posle pak se povqva6e obriva.Razbolqh se ot 6arka predi 1g. i 8 m.mnogo te6ko q prekarah cqloto lice be6e v debeli kimretaostanaha mi belezi i ogrimna promqna v liceto no ot togava nqmam nikakva papka i sam mn. dobre neznam ot injekciite ili pak 6arkata mi "pomogna" ,no sam naistina dobre. Ako iska6 moje da mi pi6e6 na :maminoto_75

грифин

Мнение от грифин » 22 ное 2010 18:38

Мнениеот АННА ПАУНОВА » 11 Ное 2010 18:49
ЗДР.мартистили ,и аз от 1997 г .сам с лупус.нямам много усложнения даже почти никакви само ако исклучим обривите и то най-вече по лицето ,мажех с какво ли не но почти намаше резултат слагах си инжекции флостерон, имаше малко ефект но после пак се повяваше обрива.
Разболях се от шарка преди 1г. и 8 м.много тешко я прекарах цялото лице беше в дебели кимретаостанаха ми белези и огримна промяна в лицето но от тогава нямам никаква папка и сам мн. добре незнам от инжекциите или пък шарката ми "помогна" ,но сам наистина добре.
Ако искаш може да ми пишеш на :маминото_75
========================
ако си пишем на един език ще се разбираме по-добре!

milenka12

Мнение от milenka12 » 30 дек 2010 18:11

искам да попитам болните от лупус как така с години нямат усложнения и то без прием на кой знае какви лекарства и през зимата когато е студено имат ли проблем със ставите,болят ли ги и имат ли измръзване на пръстите(много бързо).влияят ли се от топло и стъдено?

Потребителски аватар
keisi
Контакти:

Мнение от keisi » 20 фев 2011 16:16

Милена става това с дългите години не премане на лекарства,защото при всеки Лупуса е различен-с различни увреждания.Усложнения има доста и то от лекарствата които приемаме.Относно измръзването това е Синдром на Рейно-повечето Лупус болни го имат и в този форум има отделна тема за него.При мен се получава не само в студено време.Пръстите побелялат,рядко посиняват,изтръпват,вкоченяват се.С топла вода единственото което става е зачервяване на кожата на другата част на ръката, пръстите си стоят бледи.При мен единствено помага раздвижване на ръката и поставянето и надолу докато не порозовее.

mar4ela74

Мнение от mar4ela74 » 20 апр 2011 10:17

аз са6то сам болна от лупус.ако някой се е лекувал с билки моля ви пи6ете ми.ходя на пулсова терапия ж софия но не се оправям.помогнете

den_zuk
Контакти:

Мнение от den_zuk » 10 юли 2011 04:25

Момичета, да не обезсърчавам, ама вече няколко години наблюдавам как се "самонасърчавате" в това търсене на "Светия Граал" на билките, но той е ненамерен и досега (поне в тези географски ширини).
Между другото на 9.03.2011 FDA одобри Benlysta за третиране на пациенти със активен, автоантитела-позитивен лупус (SLE) които получават стандартната терапия (кортикостероиди, антималарийни, имуносупресанти и нестероидни анти-възпалителни лекарства)
Benlysta се "доставя" интравенозно и е първият инхибитор замислен да таргетира BLyS-протеините, което може да редуцира броя абнормални B-клетки, които се смятат за проблем при лупус.

den_zuk
Контакти:

Мнение от den_zuk » 10 юли 2011 04:31

Пропуснах да добавя линк към медикамента ако някой от лекуващите ревматолози реши да се запознае по-обстойно с него - http://www.benlysta.com/. от HGS Inc. са доста изчерпателни.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 юли 2011 14:42

Интересно...

asinka

Мнение от asinka » 15 окт 2011 16:26

Здравейте,на сестра ми днес й поставиха диагноза-кожен лупус еритаматодос.
От и1-2 месеца и капела косата докато преди няколко дена забелязала едно петно на темето на главата ,където въобще няма коса.Претеснила се и се записала час на кожен лекар.Разплакала се горката,лекарката я успокойла,че няма нищо страшно,че ще й изпишат лекарства,а след две седмици щяли да й направят някакви специални изледвания.Получавало се е предимно от слънцето,преумора,стрес,слаба имунна система.Лекувало се е,но много бавно.Иначе тя няма никакви други симптоми-като болки,преумора,петна и т.н..
И аз съм доста претеснена за нея,цял чета из нета за тази болест,която чувам за пръв път.Казах и направо да почне да се лекува с хемеопатия,да не си купува все още фермана от лекарства ,който са й изписали днес.Или да се допита до друг лекар.Незнам как да помогна на сестричката си,даже немога да я гушна, да я успокоя,понеже не е при мен, а в друг град.
Въпросът ми е колко е страшна тази болест,лекува ли се напълно,цял живот ли ще живее с хапчета.И за косата,лекарката и казала,че няма да капи повече от хапчетата,но на плешивото място няма да и поникне друга коса.

sonyto

Мнение от sonyto » 20 окт 2011 12:14

Здравейте,направо не знам от къде да започна.Отчаяни сме вече.Поставиха тази диагноза на зет ми преди месец.Той имаше бъбречна недостатъчност,а сега в следствие на лупуса бъбреците са още по зле.От 3 дена вече е и на хемодиализа,лупуса увреди и дробовете му трудно диша и има болки,засегна също и сърцето.Съмняваме се че вече и мозъка е засегнат защото е малко отнесен на моменти.Лекарите не могат да го овладеят въпреки пулс терапията с кортикостероиди която правят.Първоначално беше на лечение в София в клиниката по ревматология,от там го изписаха и като се върна в Плевен се влоши много и сега е в Плевенската болница.Докторите не му дават надежда.Казват че лупуса е много рядко срещан при мъже,но при тях е доста по тежък.Питахме в болница Токуда дали може да му се направи плазмафереза но и с това не дават надежда.Той е млад на 34 години.Отчаяни сме защото никой не ни дава ясен отговор не знаем какво да очакваме,докторите ни подготвят да очакваме и най-лошото.Най-лошото е че не знаем и къде биха му оказали най-добро лечение.За това пиша тук,ако някой е чувал за добър лекар или болница в която да отидем да го лекуваме.В момента трябва адекватно лечение за да се овладее лупуса и да спре да унищожава органите му,знаем че не се лекува но поне да го овладеят,защото тук само вдигат рамене и казват че нищо не могат да направят било до организъм ако се справи справи,но аз отказвам да повярвам.Няма нищо невъзможно,трябва да има начин да се овладее и с божия помощ да изпадне в ремисия.Моля за информация вас,като по запознати.Готови сме всичко да опитаме,отказвам да повярвам че просто така ще си отиде и никой нищо не може да направи

expressa

Мнение от expressa » 22 окт 2011 23:44

според мен като че ли най добре е да се лекува в София, там мисля са най добрите ревматолози. Ето сайта на БГ ревматолозите, това са най добрите специалисти:

http://www.rheumatologybg.org/index.php ... &Itemid=58

Имате ли престава как е започнал лупуса, ваксина да си е правил наскоро или някаква инфекция да е имал ?

Ето и линка от сайта с информация за лечение на лупус:

http://www.puls.bg/illnes/issue_210/part_8.html

sonyto

Мнение от sonyto » 25 окт 2011 22:38

Благодаря ви за отговора.Той за сега е малко по-добре след като му правиха 3-дневна пулс терапия и няколко диализи.А относно болницата в София той беше точно там на лечение и след като го изписаха се влоши сега поддържаме връзка с лекарите които го лекуваха и чакаме информация за новото лекарство Бенлиста .Надяваме се да е подходящо за него и да можем лесно да го набавим.Аз от това което четох в интернет за него разбрах че можело да вкара Лупуса в постоянна ремисия,също и че било много скъпо.Ако някой има повече информация за това лекарство нека сподели.Benlysta(belimumab)

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”