ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Лупус Еритематозус

Модератори: админ, консултанти

РЕНИ 1

Re: Лупус Еритематозус

Мнение от РЕНИ 1 » 30 дек 2008 13:57

Може би майката на SUZANA е постигнала ремисия благодарение на билките на този лекар от Пловдив.
Аз също съм от Пловдив и пия комбинация от билки,приготвени от д-р Георгиев. При разговор с него,разбрах,че има излекувани пациенти от лупус от София,Пловдив,Димитровград.За себе си немога да твърдя,че съм излекувана ,но се чувствам добре.Пия билките от месец септември 2008 г.Свързах се по-телефона с една от пациентките му от София.Тя също се чувства много добре.За сега преднизолона не съм го спряла .Ако изследванията ми покажат,че съм добре и ако аз се чувствам добре ще пиша във форума и ще дам адрес на този лекар.Нека да съм убедена,че има ефект.Не искам да подвеждам никого.Още повече ,че лупуса е толкова различен...Ако е помогнал при кожен лупус ,може би пре системен няма да може и т.н.Но аз се надявам поне да постигна ремисия .Радвем се,че можах да споделя с вас своя опит за лечение на лупус.

SUZANA

Мнение от SUZANA » 02 яну 2009 19:21

Здравей n_n!
Докторът помогнал на моята майка се казва д-р Делчо Георгиев. От Пловдив е.Майка ми е със заболяването лупус еритематодес. Вече 50 дни пие билките и петната почти се заличиха. Курсът и на лечение ще продължи 5 месеца. Пие билката 3 пъти на ден на гладно. Спря приема на лекарства още от самото начало. Сега е много жизнена. По новогодишните празници се видяхме с роднини,с които не сме се виждали от месеци. Всички я питаха на какво се дължи нейната жизненост и констатираха, че кожата и е опъната повече от всякога. Тази билка наистина действа. Да е жив и здрав този доктор - той спаси моята майка! Ако щете вярвайте.....

n__n

Мнение от n__n » 04 яну 2009 15:59

SUZANA
твърде пестеливо обяснение на лечението на майка ви, тази магическа билка име няма ли си. Целия разказ прозира по шевовете като скалъпен. Дайте снимки.
ние тук не си киснем от скука да си трошим времето, ако можем помагаме на някого които иска насока как да си направи изследвания или към какъв лекар да се обърне. Хубаво нещо са билките, но не са нито безопасни нито ефективни ако няма основно лечение, просто е несериозно.

SUZANA

Мнение от SUZANA » 06 яну 2009 00:58

Здравей n_n!
Много жалко за неверието, с което подхождаш към хомеопатията и насмешката ти към лечението на майка ми! Не искам да споря с никого по въпроса просто изказах мнение, за да помогна с каквото мога на болни с проблема като на майка ми. Аз благодарение на момиче на име Силвия в този форум реших, че има надежда да се борим с билки против това ужасно заболяване. Тя чрез написаното от нея допринесе за правилната насока в лечението на мама / а дори не се познаваме/. Благодаря ти, Силвия!!!Магическата билка, както с насмешка ти я наричаш не знам каква е - важното е, че действа и се вижда резултата. Това е специална комбинация, която не мога да коментирам, тъй като не съм компетентна в тази област. Ако наистина си интересуваш от самата билка, би могла да звъннеш на този доктор, който посочих по -горе и да го попиташ. Информация за него можеш да получиш от интернет - напиши в google Делчо Георгиев Пловдив и ще ти излезе неговият сайт. Благодаря на Господ и д - р Делчо Гоергиев, че върнаха мама към нормалния живот : без лекарства...и петна...
Ако въпреки всичко се съмняваш, няма да се разсърдя - все пак избора е единствено и само твой!

SUZANA

Мнение от SUZANA » 06 яну 2009 17:52

Здравейте!

Това е сайта на д-р Делчо Георгиев от Пловдив[/b], който лекува майка ми от лупус.

http://209.85.129.132/search?q=cache:H6 ... cd=1&gl=bg

Потребителски аватар
vili_0882
Контакти:

Мнение от vili_0882 » 07 яну 2009 16:48

Добре де,билки та билки......ще се съглася........ама не ви е страх при такива сериозни заболявания да приемате неща които всъщност незнаете какво са..........нищо никъде не сте прочели........незнам :roll: .....Аз лично не бих се навила да пия каквито и да било илачи без да имам достатъчно инфо.

wat4e

Здравейте!

Мнение от wat4e » 09 яну 2009 22:21

Здравейте! Казвам се Стела. От доста дълго време влизам във форума и само чета.Нека Ви разкажа моята история.
Доказаха ми диагноза Системен Лупус Еритматодес - кожна, ставна, неврологична и хематонна форма, още когато бях на 15 години. Доста дълго време лекарите не можеха да разберат какво ми е. Казваха : " Тя е в побертета..не яде...затова припада" и още куп глупости. За щастие една кожна лекарка стигна до правилния извод и ми определиха тази диагноза. Господ здраве да и дава, ако не беше тя сигурно сега нямаше да мога да пиша това. Сега съм на 21 г. Минах през какви ли не болници( София, Варна), какви ли не лекари ме лекуваха( доценти, професори - големи хора), но така и не съм достигнала до т.нар ремисия. Трудно е ..много е трудно. :cry: Вече толкова години имам този "красив" обрив на лицето, косата ми периодично си пада в огромни количества, за умората няма смисъл да говоря... на 21 г - не ходя на дискотеки, не излизам, лягам си най-късно към 22:00 ч , защото нямам сили за нищо. Разбира се...освен ставите и всяко едно кокълче в мен ме боли, ако случайно не си изпия двете таблетки Преднизолон. И още много неща - обикновенните за заболяването. Незнам дали има нещо свързано със това заболяване и аз да не съм минала през него. Трудно е ..много е трудно. Правя всичко, което са ми казали лекарите. Пия хапчета, лятото...."какво беше това лято?"... вече не помня...и морето забравих как мирише....гледам си го на картинка :) Аз не виждам смисъл в тези лекарства, в тези химии...знам че много хора ще ме упрекнат, но е така. От скоро почнах да се интересуват от хомеопатията...смятам да потърся някои, който се занимава с това, най-вероятно ще се обърна към д-ра от Пловдив. Лечение няма. То се знае, Просто искам да има живот в мен, но досега от химии не се е възвърнал. Всеки сам решава за себе си. Аз избирам билките. Не съм чула до сега на някой да му е навредил някоя билка? Помислете...едно време хората са се лекували само с билки..живяли са доста...не разбирам защо има толкова много хора против тях. И все пак успех на всички . То България няма да се оправи..поне лечение да намерят за Лупуса. Успех на всички !

SUZANA

Мнение от SUZANA » 12 яну 2009 23:25

Здравей, wat4e!
За това, че хората в миналото са се лекували само чрез билки си много права. И са живяли дълги години. Ето сама стигна до извода, че тогава не е имало такива лекарства и хората по природен метод са се лекували. Много жалко, че толкова години са тровили младия ти организъм с химии. Но смятам, че все още не е късно да оставиш стария начин на живот, да се обърнеш към билките и да оздравееш. Нищо не губиш - само можеш да спечелиш! Аз ще ти кажа защо лекарите така масова предписват тези лекарства за лупус - това е индустрия...Не знам дали го разбираш, но хората с това заболяване ги пият до края на живота си. Пресметни колко болни от това коварно заболяване има по цял свят, умножи ги по средните години на пиене на медикаментите и ще бъдеш шокирана. Тук става въпрос за борба на интереси. Кажи ми как ще се чувстват фармацивтичните фирми ако бъде открит билков лек за това заболяване? Аз щи ти отговоря - няма да признаят лечебните му свойства, защото ще фалират. Лекарите и фармацевтичните фирми са навързани. Имат изгода от тези фирми и за това предписват тези лекарства. Всичко това е един омагьосан кръг - ти пиеш тези лекарства и правиш оборот на фирмата, не се чувстваш добре и правиш оборот и на лекари. Кой печели в случая??? И при двата случая те! Защо да предписват билки - ако има излекувани хора им се взима хляба. Повече болни - повече пари, по - голям оборот на фармацевтичните компании.
Днес ходихме с мама на профилактичен преглед при личната и лекарка. Тя беше удивена, когато видя, че тялото и е абсолютно чисто и няма нито едно петно. Наистина страшно много се зарадва за нея :P
Ето сама виждаш, че всеки сам избира пътя си. Надявам се и ти да избереш правилният път и да оздравееш напълно! Желая ти успех!!!

n__n

Мнение от n__n » 14 яну 2009 20:40

SUZANA и wat4e
искренно се надявам да си излекувате заболяванията, с какви средства и методи ще го постигнете.. аз не мога да коментирам.
Просто такава бомба "излекувах се с билките на ...еди кой си" не звучи сериозно, освен като реклама.
Билките са много ценно нещо, и много помагат но не може само на тях да се разчита. Друг е въпроса че задължително трябва да си информиран какво комсумираш и на каква цена го консумираш(примерно на мен ми предлагат неизвестни билки за 40 лв).
ЛУПУСА МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ И ДО ЛЕТАЛЕН ИЗХОД
Иначе не е вярно че едно време хората не са боледували от РЕВМАТИЧНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ. Боледували са, и даже до преди появата на антибиотиците са умирали. Прадядо ми е оцелявал с РА... с мравчени процедури. Сега аз не мога да намеря информация, как точно са се правили процедурите...дали трябва да бъде пациента нахапан и от колко ...само това ми препредава баба ми - че възрастните са ходили да събират горски мравки, някаква каца и са го потапяли болния, който е бил скован на легло.
УСПЕХ ви желая, най-чистосърдечно си пиша с вас, но SUZANA не желае да ни покаже снимки на кожата на майка си..преди и след лечението, за да ни помогне в убеждението. Нямам как друго яче да го изтълкувам, освен че може би е реклама.

wat4e

Мнение от wat4e » 15 яну 2009 09:06

Аз честно казано обичам да пия лекарства....мммм... това ми е любимото. Най - обичам като вляза в болница ( защото при мен периодично се случва) да почнат да ми преливат всеки ден, по два пъти на ден, антибьотик. Естествено от този антибьотик трябва задължително нещо да ми се обърка....черен дроб ( и започваш да пиеш хапчета за черен дроб), бъбреци (и за тях малко хапчета ) и др. Ама има едно нещо което ми е най - най- най любимо ----- един здрав "ИМПУЛС" С УРБАЗОНЧЕ. После най-малко 2 дена сърцето ми не спира да бумти , от леглото не мога да стана....едвам дишам...но няма проблем нали след това се води, че трябва да съм добре. Да така е.. добре съм... за около няколко месеца..после пак всичко на ново.....няма проблеми...дай тез хапчета и да продължаваме да живееем :) незнам можеби аз не съм попаднала на лекар, който да знае какво да ме прави...но толкова години вече...не намират решение на проблема с хапчета....и все пак ...не съм чула до сега някои да каже "Ходих в една болница и ме излекуваха", докато съм чела "Ходих е едно село. При един билкар...пих едни билки.....чувствам се добре...нямам проблеми..."........Всеки сам избира.........Не разбирам защо трябва да се обсъждат теми " За и Против билките" във форума за Лупус :!: :?: :!: Всеки сам избира...по добре всеки да сподели какво му е помогнало...а не да се упрекваме взаимно ...всички тук сме с обща болка............. :roll:

n__n

Мнение от n__n » 25 яну 2009 03:32

wat4e
нали за това говорим. В цял свят търсят все още средства за повлияване на ревматичните заболявания...не излекуване...излекуване от собствената си имунна с-ма незнам дали има...освен ако не си трансплантираш незнам какво си. Дали тоз вълшебник от пловдив не може да помогне на целия ревматично болен свят.
Не аз превръщам темата в "за и против билките", аз съм за билките но съм и за традиционната медицина. Въпросът е че не може да си платиш 40-100 лв за някви неизвестни билки и да седиш да чакаш спасението, същите билки вероятно можеш да си ги намериш за 2 лв във всяка аптека или на поляната.

Рекламата прозира та се къса

wat4e, нали знаеш какво е кортикостероиди..това са хормони които естествено се секретират в организма от надбъбречна жлеза. Синтетичнитя им аналог замества или увеличава тези хормони които способстват за цялата ендокринна система и сложната й връзка с имунния апарат. Това че в БГ кортикостероидната терапия при ревматично болни е единствената терапия на избор не означава че навсякъде здравните системи си погребват живи ревматично болните. Има и други терапии, все по-голяма популярност развиват антиген/антитяло препаратите(включително и към борба с онко заболявания насоченост), но те са скъпи и тук кой ще ги доживее да се ползва от тях освен от джоба си...незнаем. днес се правят препарати от имунни клетки от мишлета и прасенца...утре кой знае какво ще се измисли.
За момента пак се радваме че и за няколко месеца ти помага урбазона, има хора на които не им помага.

Ваня-83

Мнение от Ваня-83 » 18 мар 2009 18:12

Здравейте!!! Аз съм на 25 години боледувам от системен лупус еритематодес от 2000 година. И аз като всяко младо момиче се интересувам дали ще мога да имам дете и това ме терзае ежедневно!!! Всеки ден се ровя из интернет да намеря някоя клиника в чужбина за алтернативно лечение за да мога де се реша да забременея.Сега търся данни за ефекта от трансплантация на стволови клетки върху болни от лупус. Моля ако някой е наясно и е намерил някаква полезна информация за това заболяване да напише какво знае,а и освен това вярвам че не само мен вълнува този проблем и ще бъде полезен за много млади момичета.

petia_l44

Мнение от petia_l44 » 18 мар 2009 19:04

Здравейте и от мен! Много се радвам, че открих този форум, защото споделям същата съдбал Аз също имам лупус от 11 години. В момента съм на 27.Единствените лекарства, които съм приемала е резохин. Преди две години го бях спряла, тъй като болестта ми беше 8 години в ремисия, но много скоро го започнах отново, защото лупусчето взе да се обажда! От година със съпруга ми правим опити за бебе. На всички момичета, които се терзаят от въпроса дали ще могат да имат деца-отговора е твърдо -да. Е,бременността ще е много внимателно проследявана, но все пак лупуса принципно не е проблем. Както казва проф.Рашков, ако беше така това вече става социален проблем. Имайте вяра и не живейте с идеята, че сте болни. Ако тази мисъл е непрекъснато в главата Ви, болестта ще ви победи. Мен лично ме след проф. Рашков от клиниката по ревматология в София, на който вярвам безрезервно. Не оставайте с впечатление, че и аз не се терзая-просто се старая да прогоня тези мисли от главата си. Пожелавам успех на всички момичета, които също като мен се борят за свое дете, въпреки тази диагноза!

Ваня-83

Мнение от Ваня-83 » 18 мар 2009 21:26

Ех, и аз като бях на 16 години и като не знаех още какво ми е - попаднах на една билкарка в Пловдив, но ефекта беше залъгване и маса пари на вятъра. Аз също вярвам,че има билки, които помагат,но не се заблуждавайте,че това може да е единственото лечение за болести, а какво остава за болест като лупуса!!!

anima

Мнение от anima » 21 мар 2009 12:22

Здравеите всички. Страшно съм обезпокоена от лекомисленото ви отношение към тази сериозна болест,от самоинициативите ,които предприемате толкова лесно без лекарска консултация.Надявам се ,че осъзнавате сериозността на положението, в което сте и разбирате ,че единственото нещо,което може да направите с отчаяните си опити да се излекувате е да си навредите. Консултациите по подобни форуми са напълно безсмислени.Как мислите, че човек ,при това държа да отбележа, без медицинско образование ,може през монитора с клавиатурата да ви назначи адекватно лечение.Мога да ви кажа само това- бъдете благодарни ,че поддържате здравословното си състояние в добри граници, че сте в ремисия, която с повече грижи и внимание от ваша страна би продължила дълго, и все пак горещо ви съветвам да се обръщате към ревматог,респективно дерматолог,които могат да разрешат наистина проблемите ви , а не да се самозалъгвате в измислени организирани групи за консултация между пълни лаици в дадената област.

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”