ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Лупус Еритематозус

Модератори: админ, консултанти

Потребителски аватар
admin
Site Admin
Контакти:

Лупус Еритематозус

Мнение от admin » 06 фев 2007 23:00

Поради големия брой коментари под статията "Системен Лупус Еритематозус" страницата става много трудна за зареждане.

Прехвърлям цялата информация, за да може дискусията и обмяната на мнения да продължи.

1. от: Емилия, дата: 08.08.2006 г. 06:08 ч.
Можете ли да ми кажете кои са имунологичните изследния показващи обострянето на заболяването и в кои градове се извършват.Благодаря ви предварително.
2. от: Ралица, дата: 17.08.2006 г. 11:08 ч.
Антинуклеарни антитела/както пише в седма точка ако са положителни значи заболяването е обострено/,СУЕ от неимунологичните също е добър показател, лично аз сама се преглеждам чрез това изследване:),във Варна правят имунологични изследвания в Терапевтичния блок, в София предполагам, че на много места изследват, но аз ходя в Александровска болница. Не всички лекари се доверяват на изследвания правени в други градове например, така че от собствен опит знам, че е най-добре лекуващият ти лекар да те прати някъде да се изследваш,няма смисъл да даваш два пъти пари, а те не са хич малко.Успех
3. от: Ирена, дата: 31.08.2006 г. 11:08 ч.
Възможно ли е да съм болна от тази болест, при добри кръвни показатели, отрицателни ANА, LE клетки в нарма, СУЕ 8, AST 280, без обриви. Имах малко болки в ставите за около 3-4 дни и напоследък краката ми са зачервени. Каридологичен преглед - отличен. Лекарите не ми поставиха тази диагноза, дори не се усъмниха достатъчно. Но явно е опасна забременяването при тази болест, а това ми са плановете, за което моля, да ми отговорите!
4. от: Таня, дата: 02.09.2006 г. 09:09 ч.
Спокойно, най-вероятно е нещо друго
5. от: Силвия, дата: 14.09.2006 г. 12:09 ч.
здравей Ирена аз бих ти препоръчала да се допиташ до повече специалисти за твое успокоение.Аз също бях жертва на неуки доктори и всеки казваше че няма нищо и че това е само изгаряне от слънцето.По късно ми бе направена биопсия и се установи "вероятен" лупус и се оказа точно това.Започнаха лечения с костикостероиди които докторите приписват от незнание какво друго да дадат.Резултата беше никакъв.Както и да е.Само ще ти кажа че на мен ми помогна моята майка /която не за първи път е на изпитание с мен/и неината решителност да направи всичко което зависи от нея.Ще ти кажа че сега съм на 27 години а лупусът ми бе открит на 13г.и следа от него няма.Радвам се на две прекрасни здрави деца.И знаеш ли каква бе поуката ми от това и много други испитания да не посягам към медикаментите като към спасение/не ме разбирайте погрешно не съм против тях/но обстоятелствата са наложили тези мои заключения.На теб и на другите ви желая да не испитвате на раменете си нито една болест/дано сте ме разбрали/
6. от: Вили, дата: 19.09.2006 г. 09:09 ч.
Моля, отговорете! Ако таткото страда от лупус, какъв е рискът за плода?
7. от: Ана, дата: 20.09.2006 г. 01:09 ч.
Здравей, Силвия!
С интерес прочетох съобщението ти. Аз съм на 29 години и също страдам от системен лупус.От 12 години съм на лечение с кортикостероиди, радовно правя контролни прегледи и съм в много добра форма. Но все пак докторите са уклончиви по въпроса за забременяването. Трябва да бъда в пълна имунулогична ремисия, което все още не мога да постигна.
Как ти е помогнала майка ти? Билки ли си пила? Какво е станало, че от лупуса няма следа?
Ще съм ти благодарна, ако ми отговориш.
8. от: Румиана, дата: 30.09.2006 г. 12:09 ч.
Здравей,Силвия! Четох и плаках...Не съм първа младост,но имам деца,които се нуждаят от мен.На 45г. съм и също страдам от тая коварна болест.Бих се радвала,ако ми отговориш ,как си се излекувала.?Имам много неприятно петно на лицето си от 6-7г.Страхувам се да не се разпространи и на други места.Болестта е 100%-доказана в Александровска болница.Моля,отговор ми на мен и всички ,които страдаме от това "чудо" на медицината.Поздрави.
9. от: admin, дата: 30.09.2006 г. 07:09 ч.
Моля, пишете във форума.
Очевидно имате много допълнителна информация за заболяването. Ако добавите информация, може да обособим отделна тема.
10. от: галя, дата: 02.10.2006 г. 11:10 ч.
Здравейте,аз също страдам от тази тежка болест.От две години заболяванието ми е обострено и подържам високи стойности на АНА.На кортикостероидно лечение съм.Искам да попитам Силвия как е достигнала ремисия и болестта е изчезнала.Моляти се сподели с нас и ни помогни.Поздрави
11. от: Румиана, дата: 03.10.2006 г. 12:10 ч.
Админ,помогни ни да се свържем по някакъв начин с тази Госпожа Силвия.Предварително Ви благодаря!!!
12. от: генка, дата: 13.10.2006 г. 10:10 ч.
как да се свързем със Силвия
13. от: петя харизанова, дата: 16.10.2006 г. 10:10 ч.
аз също страдам от тази болест вече 8 год.и се опитвам по всякакъв начин да се излекувам.ако можеш помогни ни!
14. от: марияна, дата: 18.10.2006 г. 02:10 ч.
админ моля помогнете ми да се двържа със Силвия и дъщеря ми има същата болест лечението с кортикостероиди не и понася чувства се много зле от тях лекарите не могат да обяснят защо е така какво лечение да опитаме
15. от: keis, дата: 18.10.2006 г. 06:10 ч.
Аз също съм болна от Lupus от 8 години.Всички симптоми се изявиха много бързо и беше ясно от какво съм болна.Съветвам ви да пиете чай комбиниран за укрепване на организма и имунната система+ предписаните медикаменти, защото спирането им може да доведе до по-сериозно развитие на болестта отколкото е сега.Успех на всички!
16. от: ирена, дата: 20.10.2006 г. 03:10 ч.
На 21 год.сам -марияна аз също съм с лупус и много трудно свикнах с резохина.Пия го вече 2 години и Ана титъра е в норма.Но незнам дали изобщо ще ми ги спрат.
17. от: ани, дата: 26.10.2006 г. 04:10 ч.
здравейте, аз съм ани и също имам лупус. Радвам се, че намерих този сайт. На 27 години съм и докторите ме пратиха на всякакви изследвания, които им дойдоха на ум преди да се манифестира болеста с пълна сила. Вече 6 години боледувам и много трудно се стабилизирах. Много се радвам като чета за хора като Силвия. Да се надаваме, че и ние ще се оправим до такава степен за да сме готови за деца. Успех на всички! :)
18. от: Емилия, дата: 26.10.2006 г. 05:10 ч.
Снаха ми също страда от това заболяване Моля ви да ни дадете някакви кординати на Силвия/разбира се ако тя желае/
19. от: Рада, дата: 26.10.2006 г. 07:10 ч.
Във връзка със следното изказване от статията:"Системен лупус еритематозус се наблюдава с по-голяма честота и сред първостепенните родственици на болни от системен лупус."бих искала да запитам,какъв е риска и аз да се разболея и как мога да разбера това възможно най-рано,тъй като майка ми почина от Лупус,а заболяването и бе диагностицирано малко след като аз съм се родила???
20. от: Нери, дата: 27.10.2006 г. 05:10 ч.
Здравейте,аз също имам симптомите на лупус, но още не ми е доказан със сигурност.Всяка инфирмация за традиционно и нетрадиционно лечение ще ми бъде в голяма полза.Предстои ми бременност и съм много притеснена.
21. от: Дани, дата: 03.11.2006 г. 07:11 ч.
Здравейте, преди 5 години откриха на моя братовчедка лупус. По-скоро тя сама се диагностицира, като си направи изследвания (защото е фармацевт). лекарите потвърдиха, че има. Преди да посегне на лекарствата, тя изпи тройни дози на "Саменто"-котешки нокът. След месец направи нови изследвания и се оказа, че всичко е в норма. Не знам дали при висчки това ще помогне, но исках да ви го кажа.
22. от: admin, дата: 03.11.2006 г. 04:11 ч.
Моля, отворете тема във форума. Очевидно темата е много дискутирана и форумът ще е по-полезен за всички.
23. от: камунка, дата: 08.11.2006 г. 12:11 ч.
моля някой може ли да каже какъв е косопада при лупус и как започва.имам и другите симптоми
24. от: gotinata, дата: 29.11.2006 г. 05:11 ч.
здравейте мили момичета ,стадам от дискоиден лупус от 1992г сега съм на 38г ,първо се започна с едно две червени петънца а сега съм като прокажена имам по лицето червени бели и кафяви петна .Преди да родя бях добре но като забременях и спрях лекарствата стана страшно .Но не съжалявам имам прекрасна 13годишна дъщеря .Свикнах с мисълта че хората ме гледат като извънземна ,отдавна не ми пука купих си фондьотен на ARTDECO прави ме като от списание парфюмирам се с AMARIGE и не ми пука .
25. от: десислава, дата: 30.11.2006 г. 10:11 ч.
Здравейте казвам се Десислава и сам на 25год.Преди година и половина ми откриха болеста.Започнах лечение с кортикостероиди и имунологията вече ми е в норма.Няко ползвал ли е лекарството "Саменто"за ноето пише Дани,и някои знае ли кординатите на Силвия.Благодаря предварително.
26. от: ради, дата: 14.01.2007 г. 06:01 ч.
тази фоточуствителност в какво се изразява аз имах дребен обрив по ръцете и краката който премина за 2 3дни третиране с алергозан след това болки в ставите дали става вапрос за лупус
27. от: mary, дата: 21.01.2007 г. 03:01 ч.
От няколко месеца съм с доказан лупус и лечение с резохин. Отначало страничните ефекти бяха много силно изразени, сега пия Samento (за който разбрах благодарение на вас) и се чувствам по-добре. Разбрах и за др. имуностимулираща хранителна добавка - Citrosept , която препоръчват специялно за имуносупресивно лечение каквото се налага при лупус и др. ревматоидни заболявания. Радвам се да срещна и др. хора с този проблем и се надиавам темата да се разшири, тъй като информацията по този проблем е мн. противоречива и недостатъчна.
28. от: Иван Иванов, дата: 21.01.2007 г. 07:01 ч.
http://www.printo.it/pediatric-rheumato ... aria/2.htm
29. от: Иван Иванов, дата: 21.01.2007 г. 07:01 ч.
Този линк може би ще отговори на почти всички въпроси относно Лупус (СЛЕ)
30. от: Нели, дата: 22.01.2007 г. 01:01 ч.
Искам да попитам има ли сред вас момичета, които са бременни и са с лупус. Искам да обменим опит, защото искам да имам дете, но не знам към кой компетентен доктор да се обърна. Не да е някой, който да си прави експерименти с мен и само да печели на мой гръб.Аз съм от София и всяка изпитана информация би ми била от полза.
31. от: Неви, дата: 26.01.2007 г. 03:01 ч.
Здравейте!И аз съм с това заболяване от 1,5 години и съм от София.Бихте ли ми казали какви и кои лекари ви следят заболяването
32. от: Нели, дата: 26.01.2007 г. 05:01 ч.
Здравей Неви,кои лекари ми следят заболяването ли - ами първо много трудно ми разпознаха какво ми е. След ходене по много болници, в Александровска - кожна клиника проф Цанков разбра че е лупус. Там полежах докато ми правят изследванията и после вече сама си пиех лекарствата и ходех само на контролни прегледи. Ама след като ме изписаха, вече много-много не ми обръщаха внимание. Последно се преглеждах при доц. Рашков на ул. Урвич, но това беше преди две години. Сега не знам дали все още е там. Сега си търся лекар, специалест по лупус при бременни. Можеш ли да ме насочиш, ти къде се лекуваш?
33. от: ради, дата: 28.01.2007 г. 08:01 ч.
здравейте,относно лекарите мисля на Урвич са най добрите специалисти аз се лекувам при Др.Маринова и съм много доволна разбира се има и други специалисти и не е лошо човек да се консултира с повече лекари съветвам ви да опитате и хомеопатично лечение паралелно с дригото лечение и хранителни добавки искам да попитам ако някой знае доколко кожната биопсия е доказателство за това заволяване защото при мен биопсията е отрицателна но пак съм с тази диагноза Благодаря предварително и хора пишете мисля че кумуникацията по тази тема е доста интересна и важна
34. от: Неви, дата: 29.01.2007 г. 11:01 ч.
Здравей,Нели!И аз ходя на "Урвич" при Рашков и Маринова.Рашков е най-добрия във връзка с лупусите.А относно бременност и мен ме вълнува същия проблем,но за съжаление не мога да открия такива специалисти.Чела съм за една плевенска лекарка в местната университетска клиника по имунология,която следи такива бременности,но не съм се интересувала подробно.А и чакам ремисия:).Във вторник съм при Рашков и ще го попитам за гинеколог,специалист в нашата област:) и ще ти пиша отново.Засега 4ао!
35. от: sveta, дата: 29.01.2007 г. 01:01 ч.
Здравейте,благодаря на всички които пишат по тази тема.Имам въпрос- в момента АНА скрининга ми е отрицателен,антикардиолипиновите тела повишени,СУЕ в норма.Означава ли че съм в ремисия? За какво се изследва анти ССР?Относно бременност и аз мисля,че имаме шанс.Имам детенце на 3 год.,тогава оше не ми бе доказан лупуса,но съм с болки в ставите от 6 години . Бременноста ми беше тежка но иначе всичко е наред.На мен гинеколожката ми каза, че няма проблем стига да се направят необх. изсл. и да се взимат медикаменти. Мисля че проблемът е след бременноста,защото е стрес за организма.Още веднъж благодаря на всички. За мен е много важно че има с кого да споделя.
36. от: Неви, дата: 30.01.2007 г. 10:01 ч.
Здравей,Света!Мисля, че всички резултати трябва да са ти в норма,за да е налице ремисия.Би ли разказала за 1-вата си бременност пила си някакви лекарства?
37. от: sveta, дата: 30.01.2007 г. 11:01 ч.
При първата бременност не знаех че имам лупус, знаех само за Хашимото.Затова ме изследваха за антитела IgM и още някакви подобни,но те бяха в норма. Пих през цялата бр. лекарства за задържане- но-шпа,магнерич и прогестерон до 3 мес.и Л-тироксин за Хашимотото.Иначе в7-8 м. имах бъбр. кризи,а болки в ставите имах само в 9 м.,но при мен за лупуса много ми влияе дали съм спокойна,а аз бях напр. вс. възможно за това,бях мн.щастлива.Износих бр. до кр. на 9 мес. и се роди 4 кг.Но след ражд. нещата малко се усложниха,но си заслужава.
38. от: Нели, дата: 30.01.2007 г. 03:01 ч.
Здравей, Неви. Понеже каза, че ще ходиш при Рашков във вторник, много ме интересува говорихте ли бременност и за насока в тази област, той би ли препоръчал накой гинеколог. А иначе ти на каква терапия си, най-вероятно пиеш кортизон - каква доза?
39. от: Неви, дата: 30.01.2007 г. 04:01 ч.
Привет,Нели!Другия вторник съм при Рашков-6.02.Като разбера нещо ще пиша.А относно лечението ми-след имуновенин 60 ампули, сега съм на кортизон и имуран,едновременно с това и саменто:).А ти?
40. от: Нели, дата: 30.01.2007 г. 05:01 ч.
Аз пия в момента само кортизон по 1 таблетка, дори правя и опити по-малко да я намалявам. Иначе и на мен Рашков ми изписа имуновенин, но не го правих. А този имуран за какво е, може би нещо като кортизона? И аз по едно време опитах да пия и саменто, но сякаш нито ми помагаше,нито ми вредеше и го спрях. При теб саменто помага ли? А кортизон на таблетки ли си или на инжекции. Когата аз бях много зле Рашков ми изписа инжекции по 60 мл/ден кортизон и само как се бях надула в лицето. Но постепенно го намалих и стигнах до 1 таблетка.
41. от: Вероника, дата: 30.01.2007 г. 05:01 ч.
Здравейте, Откриха ми преди 3 месеца системен лупус. Все още пия Преднизолон-5 ден. А сега ми дадоха от болницата-ВМА, където ме лекуват и Резохин- някой пил ли е такава комбинация? Вийдам, че всички ходите на Урвич- Може ли да напишете на кой номер? Благодаря предварително.
42. от: Нели, дата: 30.01.2007 г. 06:01 ч.
Аз също пиех кортизан и резохин в началото. Но сега съм само на кортизон. Лекарят трябва да прецени кога да спре резохина - той също има много странични действия, но поне по-лесно се спира. Докато кортизона май е за цял живот. Аз ходя при доц Рашков на ул Урвич - Ревматологията, това е срещу МБАЛ. Казват че той бил най-добрия, но според мен и в ВМА може да има добри специалисти, там не ги познавам. Там дали има добри гинеколози да проследяват бременна с лупус?
43. от: Вероника, дата: 30.01.2007 г. 07:01 ч.
Здравей Нели. От ревматолозите във ВМА аз съм доволна- мисля че добре се насочиха, Ходих там при 2-гинеколози, но не останах с впечатление че някой се е добър по нашия въпрос. Аз също като вляза в ремисия ще търся гинеколог, защото откакто пия преднизолона нямам цикъл и сигурно трябва да го предизвикват като спра хапчетата. Извинявай за глупавия ? но съм нова в тази болест- Кортизон и Преднизолон едно и също ли е? И от колко време го пиеш? Надявам се ако откриеш добър гинеколог да споделиш.
44. от: mary, дата: 30.01.2007 г. 07:01 ч.
Ради, моята биопсия също е отрицателна а съм с диагноза СЛЕ. Това се получава когато пробата е взета в самото начало на заболяването т. е. прекалено рано. Иначе при мен се доказа с др. изследвания. Успех на всички!
45. от: роси, дата: 30.01.2007 г. 08:01 ч.
Здравейте,на всички!Много се радвам че ви открих,защото и при мен нещата клонят в тази посока.Въпреки че лекарите са доста противоречиви,иследванията го показват но няма клиника.Искам да попитам какви са първите симптоми.Благодаря ви предварително. Успех на всички!
46. от: Нели, дата: 31.01.2007 г. 09:01 ч.
Здравейте. Аз от доста време пия лекарства. На мен го откриха преди 7 години, имах около две години много добър период,т.е. не пиех никакви лекарства, но един гинеколог така ме съсипа с неговата терапия, че минах на инжекции,понеже дозата кортизон беше много висока. Иначе понеже някой попита - метилпреднизолон и кортизон е едно и също. При мен първите симтоми бяха кожни обриви, косопад, болки в ставите.Но болестта може да засегне много органи и системи. Която от вас има съмнения за лупус, най-сигурно е да си направи изследвания на кръвта - антинуклеарни антитела/АНА/ - правят се в някои лаборатории. Ако АНА е над 1:80 значи има проблем. Аз сега си търся кадърен гинеколог и ако намеря, ще споделя. Разчитам и на някой от вас ако има с какво да ми помогне, да пише. Предварително благодаря.
47. от: Неви, дата: 31.01.2007 г. 09:01 ч.
Нели,кой е този гинеколог,който те е объркал така?Докато чакам срещата с Рашков си записах час при д-р Стаменов, в клиника "Малинов".При него записват за месец напред.Чела съм че по време на бременност също се прави имуновливане-по 30 ампули на месец,но според мен лечението би трябвало да е индивидулано за всеки.
48. от: Нели, дата: 31.01.2007 г. 11:01 ч.
Здравей, Неви. Този гинеколог,който ми създаде големите проблеми е Коларов. Той ми изписа разни хормонални таблетки, а те са противопоказни при лупус. Тогава не знаех това, но той защо не го знаеше, след като го бях предупредила с какво заболяване съм? Сега правя опити да се свържа с една лекарка от Плавен - чух че се занимавала с високорискова бременност и била добра. Пак те моля, ако получиш от някъде информация за добри гинеколози за високорискова бременност и са в София, пиши.
49. от: Неви, дата: 31.01.2007 г. 12:01 ч.
Ако става въпрос за д-р Конова:
Д-р Емилияна Конова, д.
Център по Клинична Имунология,
Висш Медицински Институт, гр. Плевен,
ул. Климент Охридски 1.
Тел: #359 64 805 557, #359 64 802 773, #359 88 771 370
Факс: #359 64 801 603
Ел. поща: info@pleven2004.tk

50. от: Nevi, дата: 31.01.2007 г. 12:01 ч.
Доц. д-р Емилияна Конова, д.
ул. Кл. Охридски 1, 5800 Плевен
mislia,4e tezi sa po-aktualni:
Тел: 064/886 778, 064/886 741, 0888 452 556
Fax: 064 801 603
email: pleven2005@immunelab.info
Web site: http://www.immunelab.info

51. от: Нели, дата: 31.01.2007 г. 04:01 ч.
Мерси,Неви.За същата доктока бях чела много добри отзиви.Сега разгледах и сайта на клиниката и ми вдъхва доверие.Ще си запиша час за преглед при Конова, пък да видим какво ще каже.
52. от: радост тодорота, дата: 01.02.2007 г. 03:02 ч.
съмнено статята ми помогна много.Можах да придобия представа за заболяването, към което, както се изрази моят ревматолог организмът ми е предразполойен да развие,сле като ве4е са налице някои от симптомите характерни за лулуса
53. от: Калина, дата: 01.02.2007 г. 11:02 ч.
Здравейте, въпросния д-р Рашков когото коментирате къде може да бъде открит?Аз също съм с тази диагноза от преди 3г.и досега ходех на контролни прегледи при проф. Шейтанов в Клиника по ревматология София. Другото което ми стана любопитно е факта че сте спирали резохина докато при мен беше обратното аз продължих на резохим а спрях Метилпреднизолона но сега ANA са ми положителни ще трябва да започвам пак кортизона. Темата за бременност при СЛЕ също ме вълнува много.Очаквам инфо за Рашков. Благодаря!
54. от: Нели, дата: 02.02.2007 г. 09:02 ч.
Доц Рашков е в същата клиника по Ревматология, може би приемат в различни дни. Но самият Рашков не знам дали би поел пациент на колегата си. Иначе за метилпреднизолона е възможно да има период без да се пие, но в кратък или малко по-дълъг срок, организмът се влошава и пак се налага да се пие, дори и в по-голяма доза. Поне при мен е така.
55. от: Неви, дата: 02.02.2007 г. 01:02 ч.
Проф. Рашков преглежда само във вторник и петък.Записвания на тел.9581230.
Нели,свърза ли се с Конова?
56. от: Нели, дата: 02.02.2007 г. 03:02 ч.
Неви, свързах се с кабинета на Конова, но записванията започват от 10.02. Явно има много голям интерес.Все пак решила съм да отида на една консултация, пък ще видим. От един друг форум научих, че в София, в първа нефрология към Медицинска академия имало специалисти за лупус при бременни. Там помогнали на жена с такъв проблем да си има здраво дете. Някой има ли повече инфо по въпроса?
57. от: Неви, дата: 02.02.2007 г. 04:02 ч.
Относно нефрологията към МА-там доц.Богов ми прави бъбречната биопсия и съм доволна от отношението,но за бременност-ми казаха, като забременея ще се наложи всеки месец да съм на контролни прегледи.Може в това да се изразява проследяването на бременността при лупусно болни с бъбречна форма.
58. от: Калина, дата: 02.02.2007 г. 11:02 ч.
Благодаря за информацията!Мисля че мога да се запиша за преглед при Рашков все пак става въпрос за едни пари и не мисля че ще ме върне;)а и нали сме демократична държава и всеки има право на избор.Въпреки последните резултати от изследванията ми оставам само на Резохин по съвет на лекуващия ми лекар което ми стана странн но... Нели и Неви Вие и двете ли планирате бременност за в бъдеще или някоя от вас вече е?
59. от: anger, дата: 03.02.2007 г. 07:02 ч.
Аз пък съм мн. разочарована от лекарите в МА-първо защото не ми обърнаха никакво внимане и претупаха ниаколкото изследваня които ми пуснаха (за да не натоварват пътеката)и второ защото ме оставиха да вземам пеницилин докато сама не разбрах че е абсолютно противопоказен. Така от диагнозата LE сега съм със SLE. А можете ли да си представите-отидох там за да получа \"най-доброто\". Бих им съобщила и имената на всички кито безучасто гледаха отстрани, поради незнание или незаинтересованост тка характерна за мнозина от BG д-рте. Радвам се че обменяме тук опит тъй като ми предстои и бременност.
60. от: нина, дата: 04.02.2007 г. 02:02 ч.
Лупус еритематозус
61. от: Ники, дата: 04.02.2007 г. 02:02 ч.
Лупус еритематозус
62. от: Нина, дата: 04.02.2007 г. 11:02 ч.
През 1995г.ми поставиха диагноза Лупус.Започнах лечение с Резохин за около месемесец.С годините към лечението ми се прибави и преднизолон.Преди 2г.бях на лечение в клиника по ревматология на Урвич в град София.Ходих на преглед при доц.Рашков и той ми замени Резохина с Имуран.Прегледана бях и от доц.Стоилов и проф.Шейтанов,които потвърдиха за правилно приложеното ми лечение.Сега ходя на преглед при ревматолог не София,защото аз живея в провинцията.От месец не вземам Имуран,лекарсво закупено от Испания-Sulfona oral.To ми е предписано от ревматолога,който ме лекува.Чрез него трява да ми намалее количеството белтък в урината.Това лекарство е повлияло положително на болни от Lupus.Надявам се и при мен то да има същия ефект,след като го вземам няколко месеца.Като напече Слънцето съм много подтисната,заради обривите по лицето.Не зная докога ще издържа така,защото трудно се живее с такава лоша диагноза.Aз съм на 40г.и ходя на работа.Ако някой знае повече за лечението на Лупус еритематозус нека се обади.Вземам и по 10mg.преднизолон на ден.
63. от: роси, дата: 05.02.2007 г. 12:02 ч.
Здравей,Нина аз от няколко месеца съм с тази диагноза и получих много информация от сайтовете и от момичетата във форума.Лечение няма това е ясно всички се лекуваме с едно и също в зависимост от степента на развитие на заболяването.Традиционната медицина не може да се справи с това заболяване може само да го забави и подържа .Но ние сме длъжни да вярваме че в най скоро време ще се намери лек.Аз лично пия кортизон по4mg дневно хранителни добавки Саменто лекувам се и хомеопотично сега ми предстои среща с проф.индиец -хомеопат които има успех при автоимунните заболявания ще пиша след срещата с него но трябва да вярваме да бъдем силни и вярваите лек ще има в това съм убедена и бъдете и вие УСПЕХ!
64. от: силвия, дата: 05.02.2007 г. 09:02 ч.
здравейте,Роси и на всички вас които имате това заболяване знайте че има лечение тази болест.Аз бях писала подробно за моята история но виждам че е изтрита/беше през месец декември/от някои \"доброжелател\".Хора лекувате се от толкова много години с \"традиционната медицина\" че необръщате внимание на нищо друго.Питате за разни лекарства дали някои ги е чувал или пък да ви препоръчат нови и да ви дадат координати на лекари които няма да ви кажат нещо по различно от останалите.Самото лечение си зависи от вас където го търсите такова ще получите.Търсите доктори значи ще намерите безброй неясни отговори и много лекарства които няма да ви излекуват.Сами виждате че минавате от лекарство на лекарство и не ги спирате или ако ги спрете скоро пак ги почвате.Само мога да ви уверя че ЛУПУСА се ЛЕКУВА аз самата съм доказателство.Мога да поздравя РОСИ че е потърсила хомеопат и да и кажа че това е правилната посока.
65. от: Нели, дата: 05.02.2007 г. 11:02 ч.
Здравейте,Силвия.Радвам се,че най-после пишете отново. Аз четах, че сте излекувана, всички от форума проявяваха интерес как, но не знаехме как да ви открием.Може ли по-подробно да ни кажете каде е този хомеопат или с какво точно лекува. Благодаря от името на всички заинтересовани.
66. от: силвия, дата: 05.02.2007 г. 12:02 ч.
здравеите, Нели .Човекът които ме излекува от тази коварна болест сега вече живее в чужбина/Канада/ но все пак ако искате мога да я попитам за някаква връзка с нея.За самото лечение както писах вече трябва упоритост и упоритост.Не се правят никакви компромиси с нищо/все пак става въпрос за вашиа живот/.Както вие се отнасяте към него така и той ще се отнася към вас.Крайно време е човек да се научи да слуша и да изпълнява.
67. от: Нина, дата: 05.02.2007 г. 11:02 ч.
Здравей,Роси!Надявам се,че след срещата си с индийския доцент хомеопат да ни изпратиш някаква информация за нашата болест.Умолявам и Силвия,ако може и тя да ни помогне с информация за хомеопатично лечение на Lupus.Успех на всички в борбата с тази болест!
68. от: Нина, дата: 05.02.2007 г. 11:02 ч.
Здравей,Роси!Надявам се,че след срещата си с индийския доцент хомеопат да ни изпратиш някаква информация за нашата болест.Умолявам и Силвия,ако може и тя да ни помогне с информация за хомеопатично лечение на Lupus.Успех на всички в борбата с тази болест!
69. от: Нина, дата: 05.02.2007 г. 11:02 ч.
70. от: силвия, дата: 06.02.2007 г. 10:02 ч.
аз искам да оточня че в началото се лекувах с билки.След това вече започнах да се лекувам с хомеопатия,но с нея нещата стават по точно и по бързо действа.Хомеопатията лекува на точното място, а не като лекарствата да деиства в/у всичко и в/у това което не е болно.Значи хомеопатията лекува не болеста а първопричината.Всяка болест си има причина и точно това хомеопатията лекува докато антибиотиците и др.лекуват направо самата болест,тоест резултата.Когато се ходи при хомеопат тои прави едно интервю с пациента за да може да разбере от къде идва тази причина за заболяването.Казвам причина защото за всеки пациент е индивидуално.И когато се направи това интервю хомеопатът знае какво да даде и в каква потенция,знае при всеки следващ симптом каква да даде за да продължи лечението.Докато при докторите е много просто всичко те казват взимаш това и че тази болест не се лекува а че само може да се намали интензивноста на болестта и така със своята простотия и нехайност те убиват хората сами.Незнам на какво ги учат сумати години но по промити мозъци и ограничени хора от тях не познавам.Ма ние сме си виновни сами защото гледаме по лесното да дадеш на детето си антибиотик и да се излекува за 2 дни от колкото да го лекуваш 1 седмица правилно и то наистина да бъде излекувано и не след една или две седмици пак да е болно.Или пък след месец,защото тези болести които идват изневиделица показват,че има нещо в организма което не е излекувано от преди и в един даден момент то излиза и прави още по-големи поразии,от нехайството на нашите НЕЗАМЕНИМИ ЛЕКАРИ.Аз сама за себе си вече знам какво искам и какво правя,но не всеки може да го разбере.Затова колкото и да ви пиша за мен и това как съм се излекувала и какво съм правила няма да ме разберете.За всичко и за всеки си има път които сам човек си избира.
Искам да ви кажа и някои неща които трябва да се знаят от хора които искат да се лекуват с хомеопатия.НЕТРЯБВА да се яде месо,да се пуши,да се яде шоколад,да се пие какао и всякакви газирани напитки още повече КОКА-КОЛА,под никаква форма да се яде мента или да се пие.Хомеопат които ви каже че може да ги приемате за мен е незаинтересован за вашето излекуване.Защото всичките тези неща неотрализират действието на хомеопатичното лекарство.И дори след като спрете да се лекувате с хомеопатия дори и след това трябва да мине един известен период от време без да ги използвате тези неща.Но от собствен опит знам че природата си показва кое е хубаво за самия човек и го принуждава да се придържа към нея/природата/защото в противен случай испитва доста трудности с здравето си.Успех на всички решени да постигнат своето излекуване.Бъдете горди със себе си и покажете че го можем.
71. от: Неви, дата: 06.02.2007 г. 12:02 ч.
Нели,здравей!Сега се връщам от преглед при проф-а.Каза ми,че мога да действам:),намали ми с по 1 табл. имурана и кортизона,а за отоците курсове от по 10дни с волтарен и умуновенин през 3 месеца.След забременяване се спира имурана.Относно гинеколога-със случаи като нас се занимавали патолози-в патологично отделение на клиниката по аг-примерно,име не ми посочи.Дано скоро се осъществи тази моя мечта:).Желая успех на всички!
72. от: Нели, дата: 06.02.2007 г. 01:02 ч.
Здравей, Неви.Много благодаря, че веднага след прегледа при Рашков пишеш. Само искам да попитам по колко кортизон пиеш и дали това не би навредило на детето.
73. от: Неви, дата: 06.02.2007 г. 01:02 ч.
Нели,кортизона не вреди,но другите като резохин и имуран не се пият по време на бременност и затова се прилага имуновливането.Бях на 2+1 кортизон и 1+1 имуран,намаляме ги с по 1,но при мен се и налага (а и изследванията са добри)заради някои гинекологични проблеми,които рецидивират вследствие потиснатата имунна система.Ако искаш иди и ти на преглед.А кога си при Конова?
74. от: Радостина, дата: 06.02.2007 г. 01:02 ч.
Здравейте момичета!Аз също имам лупус от почти 4 год, диагностициран от проф.Рашков.От години се опитвам да постигна ремисия, но ANA-та ми е все положителна, въпреки че постоянно съм на лечение с кортизон, резохин, имуновенин, ендоксан.Сега и Саменто пия за пореден път.Чувствам се много добре, но имунологичните изследвания не са в норма и то най-вече АNA.Искам да ви питам понеже съм от Варна дали знаете някой добър хомеопат във Варна, който е помогнал на някоя от вас.Благодаря:)
П.С. всъщност може и софииски хомеопат да ми препоръчате..Мерси
75. от: Нели, дата: 06.02.2007 г. 02:02 ч.
Много ме зарадва за това, че кортизона не вреди на детето. Аз съм чела разни страшни работи за лекарствата и ме беше много страх от този кортизон. Сега съм на 1 табл. кортизон. Не съм си записала час при Конова. Местят се в нова клиника и ще записват от 15.02. А понеже Радостина попита за хомеопат - не познавам и не мога никой да ти препоръчам. Аз сега започнах да пия едни билки.Още не знам дали ще имам подобрение, но тази билкарка е помогнала на жена със същото заболяване да спре кортизона и да си има здраво дете. Ще ви държа в течение как върви при мен лечението с билките.

den_zuk
Контакти:

относно SLE

Мнение от den_zuk » 08 фев 2007 05:50

момичета преди известно време постнах малко инфо тука viewtopic.php?t=407&highlight=
ама никой не се заинтересува и аз спрях да пиша , имам много информация под ръка ....ако някой желае...да ми остави съобщение какво точно го вълнува, ще се постарая да отговоря, не съм с медицинско образование ама смятам това едва ли вълнува някого...ако мога с нещо поне да окажа съдействие...ако не помощ.

den_zuk
Контакти:

Допълнения по темата лупус

Мнение от den_zuk » 08 фев 2007 23:13

Въведение

Системен лупус се третира с много лекарства,които са достъпни на пазара.Има целенасочени усилия да се откриват нови агенти които ще постигат успехи с лека имуносупресия и с минимум странични ефекти .Това е съревнованието на изследователската общност. Тъй като не са откривани нови лекарства за лупуса през последните 25 години то е редно да се посочат причините - трудността с разработването на лекарства идва от липсата на разбиране за природата на заболяването.В тази статия са представени терапевтичните агенти за третиране на болестта и тяхното приложение, противопоказания и странични ефекти.

den_zuk
Контакти:

Мнение от den_zuk » 08 фев 2007 23:16

Ще разгледам лечението и медикаментите в следния ред:
1.Антивъзпалителни агенти
2. Кортикостероиди
3.Антималарийни
4. Химиотерапия
5. Дапсон
6. Експериментални терапии
7. Антикоагуланти

den_zuk
Контакти:

Мнение от den_zuk » 08 фев 2007 23:57

1.Антивъзпалителни агенти

Нестероидни Антивъзпалителни Лекарства (НАЛ)
Антивъзпалителните лекарства наричани нестероидни антивъзпалителни или НАЛ се използват за да елиминират треската, възпалението и болката.Възпалението е телесен процес при който се произвеждат химикали от клетките които да отговорят на на външни причинители или нашественици.(бакерии, микроби и др.) Степента на възпаление може да бъде малка или голяма в зависимост от природата на заболяването или причинителя.
При лупуса възпалението може да засегне един или повече органи, причинявайки много проблеми и сериозен дискомфорт.Никой не е наясно с всички причини за възпаленията при лупуса като цяло, но някои части от пъзъла са добре известни вече.
Предписваните лекарства използвани за контролиране на болката и възпаленията включват генеричните: ибупрофен, индометацин и напроксен. Лекарства без предписания от типа на ибупрофена като :Адвил, Алев, Нуприн и т.н. са изключително ефективни , както е например чистия аспирин.
При все това всички тези лекарства имат своите недостатъци.Преди всичко предизвикват стомашни разстройства и язви при някои хора.Второ и много важно за хора с лупус. НАЛ могат да причинят отказ на бъбречната функция.И докато това не е притеснително за хора които нямат проблем с бъбреците от лупуса си, то е проблем за всеки с предшестващо бъбречно заболяване.Много хора с лупус имат асоцирано бъбречно заболяване което причинява някои бъбречни дисфункции затова е редно и наложително те да са внимателни с всяко лекарство което приемат.Бъдете сигурни че лекаря ви знае точни какво НАЛ взимате и дозата.
Ако сте на лекарства за разреждане на кръвта( като антикоагуланти например) не бива да взимате НАЛ при никакви обстоятелства тъй като е много вероятно да предизвикат малки язвички в стомаха които могат да доведат до сериозно кървене и други усложнения.

den_zuk
Контакти:

Мнение от den_zuk » 09 фев 2007 00:02

/малко ще разбъркам реда, с тези които са готови/
5. Дапсон
Дапсон се ползва рядко за хора с лупус освен ако не развият усложнение засягащо кожата и наричано "lupus profundus." Дапсон се взима орално.
Лекарството се отнася като сулфон( което ще рече че има сярна молекула на ключово място), и има токсични ефекти свързани с употребата му.Два от най-известните включват разрушаване на червени кръвни телца и състояние наричано метемоглобинемия- изменение на пигмента на червените кръвни телца което дава като резултат невъзможността да се комбинират с кислорода.
Други ефекти включват загуба на апетит, повдигане, повръщане, обриви, нервност, вкочаняване и изтръпване на ръцете и краката.

den_zuk
Контакти:

Мнение от den_zuk » 09 фев 2007 00:39

6. Експериментални терапии

Афареза
Афарезата е отнемане на плазмата ( чистата част на кръвта) за да се "изчистят" червените и белите кръвни телца, които впоследствие се връщат в циркулацията.Процеса не намира широко приложение защото изисква използването на специално обучени хора и трябва да се прави няколко пъти седмично.Някои очаквания свързват тази процедура с химиотерапията за да се постигне успех в третирането на сериозните форми на лупуса.Процедурата е твърде скъпа обаче и е само временно решение.
Трансплантация на стволови клетки
Стволовите клетки са това което наричаме "прогенитор(предшественик)" или "недиференцирана" клетка, и е източник за всички типове клетки в гръбначнич мозък , като например лимфоцити(или клетките които "ядат" бактерии).Транспланатацията на стоволови клетки като процедура замества "болесто-причинителите" в гръбначния мозък които правят антителата които се борят срещу себе си. Така също заместват автореактивните клетки които причиняват болести. Но има известен риск с тази терапия и много странични ефекти.Запазена е само за много болни лица .Начина по който работи е:
1) Първо радиация или химическо третиране се ползва за да се унищожат клетките на костния мозък на пациента в подготовка за трансплантация.
2) След това се използват клетки от генетично идентична персона или собствени клетки от костния мозък на пациента , събрани и почистени и оставени да репродуцират костен мозък или свободни от заболявания клетки на костен мозък.
3)Евентуално тези "нови " клетки стават собствения костен мозък на пациента.

den_zuk
Контакти:

Мнение от den_zuk » 09 фев 2007 00:57

3.Антималарийни

Плаквенил е търговското име за лекарство наречено хидроксихлороквин, и е представител на клас лекарства наречени антималарийни. Хидроксихлороквина има забележителни свойства като терапевтичен агент. Едно от свойствата му е леката имуносупресия, друга е понижаване на холестерола и третата е "изтъняване" на кръвта, наричано "антикоагулация.Тези лекарства се ползват за да се третират леки до средни форми на лупус, антифосфолипиден синдром (APLS) и кръг от други автоимунни заболявания като ревматоидни артрити и синдром на Сьогрен.Друго антималарийно е хлороквина, който е малко по-мощен от хидроксихлороквина.
Страничните ефекти на тази група лекарства са минимални, някои хора например развиват алергичен отговор под форма на обрив веднага след приемане.Други странични ефекти включват гадене, повдигане, неприятен вкус в устата и главоболие.
Повечето лекари препоръчват да се прегледате преди започване на прием и след това периодични прегледи на всеки шест месеца за изменения.Това е поради факта че някои от страничните ефекти на антималарийните лекарства са анестезия на корнеята на окото и пигментация отлагаща се зад лещата на ретината.Възможно е да се появи пигментация и на други места но е рядко срещано.
Лекаря ви е възможно да поиска да си направите тест за глюкоза-6-дехидрогеназна недостатъчност (G6PD) за да е сигурен че тялото ви ще поема антималарийни лекарства.Хора които имат дефицит на този ензим могат да се разболеят сериозно ако бъдат поставени на антималарийни лекарства.

den_zuk
Контакти:

автоимунни заболявания - основи

Мнение от den_zuk » 09 фев 2007 05:38

Автоимунните заболявания се делят на две общи групи:
-тези които увреждат много органи (системни автоимунни заболявания)
-тези при които единичен орган или тъкан се засяга директно от автоимунния процес (локализирани)
Някои от най-известните типове автоимунни заболявания включват :ревматоидни артрити (системно), диабет от тип 1 ( локализирано ) , множествена склероза и лупус (системни)
Възпалението е телесна реакция срещу инвазия на инфекциозни агенти(причинители). Възпалението се характеризира с следните три действия които го следват:
а)увеличение на кръвоснабдяването в инфектираната област
(b)увеличение на капилярната пропускливост причинено от ретракция на ендотелни клетки позволяващи на по-големи от тези, които преминават в нормална ситуация молекули да преминават ендотелната тъкан
(c) миграция на левкоцити от капилярите към заобикалящите тъкани и от там към мястото на инфекция

den_zuk
Контакти:

Мнение от den_zuk » 09 фев 2007 07:15

2. Кортикостероиди

Група лекарства също познати като глюкокортикоиди, стероиди или кортизони, включващи агенти като Медрол или преднизон.Тези лекарства имат много хубави ефекти но могат да бъдат много опасни когато се вземат по погрешен начин.
Кортикостероидите се продуцират натурално в телесните надбъбречни жлези, които са органи намиращи се над бъбреците. Кортикостероидите продуцирани от тези жлези могат да подтискат имунната система, което контролира самостоятелната формация на антитела и може да подтиска някои от телесните клетки които атакуват собствените си тъкани както е при лупуса.
Ефектите които се характерни за употребата на кортикостероиди включват лесни натъртвания и състояние при което кожата много изтънява и един вид става "чуплива", както и голяма сънливост, увеличен апетит и акумулиране на мастни тъкани.
Хормоналния (андрогенен ) ефект на кортикостероидите може да причини косопад и акне. Това е резултат от промяната на мастното съдържание на порите на кожата и следователно на флората на бактериите които живеят в кожата. Резултата ще варира в зависимост от човека, но може да бъде много жесток при някои хора чието акне може да покрие цялото лице и гръб.В отделни индивидуални случаи тези пъпчици акне могат да се възпалят.
Всяко лекарство което подтиска имунната система може да причини инфекция в различни части на тялото и при някои хора в невъзможността да се лекуват успешно.Устойчивостта на инфекции е това което се отслабва от различни лекарства като преднизон и е в зависимост от дозата.
Едно от нещата за които доктора може да се тревожи е присъствието на тихи инфекции като туберколоза (TB). Много хора на стероидни лекарства могат да имат силни инфекциозни агенти като ТВ които могат лесно да се активират от вземането на големи дози преднизон.Това е причината да си направите TB - тест преди да стартирате преднизон (или някои имуносупресанти например). TB - теста се нарича PPD или Манту-тест.
Ако имате негативно PPD може да сте напълно убедени че нямате скрита TB-инфекцияin. Ако вашето PPD е позитивно, може да се нуждаете от допълнителна медикаментозна терапия( за около година) с изониацид .Изоцианида се взема в случая за да предотврати избухването на по-лоши неща.
В зависимост от ситуацията която лекаря се опитва да контролира, кортикостероидите могат да се ползват в различни форми и дози.Едно важно нещо което трябва да знаете и разберете за преднизона и неговите деривати е че не можете да го спрете инцидентно.Освен това че е решение което вашия лекар трябва да вземе, общото правило е че някой който е вземал лекарството за по-малко от месец ще може да го спре по-бързо от този който го е вземал за по-дълъг период от време.Ако сте били на лекарството за повече от месец, трябва да забавите или намалите дозите, бавно заради риска да развиете усложнения твърде бързо.Доктора ви е този който трябва да даде график за намаляване на дозите.
Нека да обясня причината поради която е нужно да намалите кортикостероидите:Надбъбречните жлези споменати по-горе се объркват когато започвате да взимате кортикостероиди защото взимате големи количества от хормон който те нормално продуцират. Следователно те се "изключват"и не са готови да се "включат" незабавно когато излишното количество кортикостероиди спре. Вашите надбъбречни жлези ще започнат евентуално да произвеждат хормона самички, но е нужно да бъдат върнати обратно бавно към нормалното количества които са предлагали на тялото.
"Надбъбречна недостатъчност" е името на състояние което се мени от твърде остро до умерено.Характеризира се с гадене, повръщане, и общо отслабване на силите което е резултат от пълната липса на "вътрешен" кортизон, който вашия "медицински" кортизон пречи да се формира за известни периоди от време.

den_zuk
Контакти:

Лекарства ползвани за СЛЕ

Мнение от den_zuk » 09 фев 2007 08:31

Основни лекарства използвани в лечението на СЛЕ
-При незасегнати главни органи ( треска, артрити, плеврити и перикардити, обриви)
Нестероидни Антивъзпалителни Лекарства (НАЛ) (Странични ефекти:Коремна болка,киселини в стомаха, язви и кървене, задържане на течности, обриви, бъбречни или чернодробни увреждания, виене на свят и объркване, главоболие )
диклофенак (Катафлам, Волтарен) етодолак (Лодин) фенпрофен (Налфон) флурбипрофен (Ансаид) ибупрофен (Мотрин, Адвил, Нуприн) кетопрофен (Орудис, Актрон) меклофамат (Мекломен) мелоксикам (Мобик) набуметон (Релафен) напроксен (Напросин,Анапрокс,Алеве) оксапрозин (Дейпро) пироксикам (Фелдене) салицилати (Аспирин,Артопан) сулиндак (Клинорил) толметин (Толектин)
Антималарийни (Странични ефекти:повдигане,болки в корема,спазми,обриви,пигментация на кожата, слабост, замъглено зрение, главоболие, увреждания на очите.)
хидроксихлороквин (Плаквенил) хлороквин (Арален) квиникрин (Атабрин)
Кортикостероиди
1)мехлеми/мезила за лупусни обриви( Стр.ефекти:Изтъняване на кожата и пигментационни изменения,кръвни формации с външен характер.)
клобетазол (Темоват) халобетазол(Ултрават) хидрокортизон (Кортеф, Кортаид) триамсинолон (Аристокорт,Кеналог) бетаметазон (Вализон,Дипрозон) флуосинолон (Синалар) флуосинонид (Лидекс)
2)таблетки (Стр.ефекти:качване на тегло, изменения в лицето, смени в настроението, изтъняване на кожата, акне, диабети, опадане на коса, катаракти, остеопороза, остеонекроза, мускулна слабост, повишено кръвно налягане, язви по коремната стена, инфекции)
преднизон (Делтазон) , преднизолон (Прелон) , метилпреднизолон (Медрол)
3)интравенозни (Стр.ефекти :метален вкус в устата, инфекции, нервност)
метилпреднизолон (Солу-Медрол) хидрокортизон (Солу-Кортеф)

Цитотоксици и имуносупресанти
1)метотрексат (Ревматрекс) (Стр.ефекти :гадене, коремни болки, язви по устата, обриви, кашлица, накъсано дишане, увреждане на белите дробове или гръбначния стълб)
2)азатиопин (Имуран) (Стр.ефекти : гадене и повръщане, панкреатични изменения, инфекции, чернодробни заболявания, рак)

-При засегнати главни органи ( нефрити, неврлогични заболявания и т.н.)
Кортикостероиди (Стр.ефекти:вж.по горе)
вж.по горе, обикновено се ползват в по-големи дози или за интравенозно вливане
Цитотоксици и Имуносупресанти
1)азатиопин(Имуран) (Стр.ефекти:вж.по горе)
2)циклофосфанмид (Цитоксан) (Стр.ефекти:гадене и повръщане,обриви, инфекции, загуба на коса, увреда на пикочния мехур,загуба на фертилност, рак)
3)хлорамбуцил (Лойкеран/Левкеран) (Стр.ефекти:гадене и повръщане, обриви , инфекции, загуба на фертилност, рак)
4)циклоспорин (Сандимунн, Неорал) (Стр.ефекти:увеличено кръвно налягане, растеж на коса, тремор,омекване и увеличение на венците,бъбречна дисфункция)
5)микофенолат мофетил (СелСепт) (Стр.ефекти:диария,гадене)
6)ритуксимаб ( Ритуксан) (Стр.ефекти: инфекции, гадене)

Страничните ефекти са специфични за всеки пациент и зависят от личното му състояние!

Силвия

Мнение от Силвия » 09 фев 2007 11:59

боже като чета всичко това и се чудя кои здраво мислещ човек би се подложил на такава мъка.Немога да разбера и маи един живот не би ми стигнал да разбера.Незнам защо хората са свикнали някои друг да решава съдбата им.Оставят се като слепци да бъдат водени.Дано поне като се прочете горе написаното на някои да му светне,а повярваите ми че това е само една малка част от истината.Замислете се бе хора нищо не е случайно на този свят.Сами копаем гробовете си а после чакаме някои да ни вади от тях . :evil: :evil: :evil: Бясна съм от човешката простотия ,бясна съм на слепотата ни и на това в което се превръщаме хората.Вече на първо място сме сложили това с какво сме облечени,колко скъп алкохол пием ,колко скъпа е къщата ни,колко струват уредите ни и улисани в тази надпревара забравяме че тук сме само временно и пропускаме толкова неща ,като напримерно природата ни и чудесата които ни заобикалят, но ние нямаме очи и уши да ги чуем.Ако малко повече време прекарвахме в природата отколкото в ПАЛАТИТЕ НИ ,ако малко повече отваряхме очите си и сърцата си .......нямаше да има голяма част от въпросите ни.Незнам аз много бих искала да се променят нещата и дано да стене,защото има нещо по-голямо от това което всъщност Е.
С много обич към всички ви.

maria
Контакти:

Мнение от maria » 11 фев 2007 14:52

Може ли някои да ми отговори защо веднъж се налага да подтискаме имунната си система с лекарства, и заедно с това да я стимулираме с др. медикаменти. Къде е логиката? Аз вземам резохин и samento. Без samento обаче се чувствам мн. зле от страничните ефекти на резохина. не си ли противоречат всички теории за тази болест :?: :?

Силвия

Мнение от Силвия » 11 фев 2007 19:07

Този въпрос го задай на СПЕЦИАЛИСТИТЕ ЛЕКАРИ,и гледаи смях.От това което чувстваш може да разбереш какво става в тебе.Тази отрава която я приемаш всеки ден в големи количества в продължение на години и после лекарите казват това не се лекува.Ами няма да се лекува, като те отровят и съсипят какво да ти кажат че те са виновни ли :x

МАМЧЕТО

Мнение от МАМЧЕТО » 12 фев 2007 01:13

Напълно съм съгласна със Силвия.Всеки е свободен да решава какво да прави ,ида си тегли последствията.Аз имам въпрос :какви бяха вашите симптоми?Какво ви накара да правите иследвания за лупус?Дъщеря ми от 1 година има субфебрилна температура.Един от лекарите каза,че най-вероятно имунната й система продължава да разпознава свои клетки като вирусни/темп. е след грип/ ипрепоръча да пие аспирин.Сега като чета в сайта това си е лечение на лупус.Но лекарят не беше убедителен,и дъщеря ми въобще не пи аспирин.Пи 2 месеца Цитросепт,като спазва много стриктно и диета/без месо,газирано,кафе,цигари,захар,бяло брашно/.За съжаление темп.си остана,но пък от друго не се е оплакала/не е настивала,не я хвана грипа,не се обострил синузита/.Разбирам,че това си е едно много сериозно заболяване.Би ли могло при едно съмнение за лупус да не ни препоръча поне някакви иследвания.Или съмнението е само в моята глава?

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”