ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

ревматоиден артрит

Модератори: админ, консултанти

katq699

ревматоиден артрит

Мнение от katq699 » 22 май 2009 12:49

Здравейте , днес си взех изследванията които ми правиха за ревматиден артрит оплакванията ми са пронизваща болка по всички стави лакът китка рамо тазобедренна коляно глезен .По някога е толкова пронизваща и внезапна болката, че си мисля че ако държа нещо ще го изпусна .Имам начален стадий на коксартроза и остеофити на Л3-4-5. резултатите ми са СУЕ 11, CRP 6, AST 200 , RF10 .Моля ако е възможно някой лекар да ми отговори. НУжно ли е да си направя други изследвания ренген или нещо друго което да даде по ясна представа за тези болки и какъв специалист да потърся ако е възможно да ми посочите и някой лекар ще съм ви благодарна .Благодаря предварително за отделеното време БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!!!!!!!!!!!1

moni4ka

Re: ревматоиден артрит

Мнение от moni4ka » 25 май 2009 11:41

Ревматолог трябва да потърсите. Според мен в клиниката на Мед. Академия на ул. Урвич е най-добре да идете, но ето и други специалисти в София или другите големи градове, ако не сте в столицата -

http://www.rheumatologybg.org/index.php ... &Itemid=55

katq699

Мнение от katq699 » 25 май 2009 13:02

Благодаря Ви много за отговора.Ще потърся лекар от Варна защото ми е най- близо.Ако можехте да ми кажете и име на лекар от този район??????? БАГОДАРЯ!!!!!!!!!!!!

moni4ka

Мнение от moni4ka » 25 май 2009 18:24

Аз не познавам, но тук в страницата, която Ви пратих има няколко специалиста.

http://www.rheumatologybg.org/index.php ... &Itemid=55

katq699

Мнение от katq699 » 26 май 2009 12:10

личният лекар видя изследванията и каза че нямало нужда от ревматолог а мен продължава да си ме боли вече изпитвам и слабост в крайниците и десният ми крак е изтръпнал до върха на пръстите а за изкачване на стълби и баири да не говория работата ми е свързана с вървене аз съм раздавач .вече се отчаях .изписаха ми профенид 200 мг но на тях пише че не трябва да се пият с диуретици а аз имам високо кръвно и пия нолипрел в който има диуретик объркана съм и не зная какво да правя!

moni4ka

Мнение от moni4ka » 27 май 2009 09:44

Зад мускулната слабост могат да се крият много неща, от една анемия, през ендокринни смущения, до специфични неврологични заболявания. Профенидът е медикамент, който се прилага често що се касае до ставни болки. Индапамидът, съдържащ се в нолипрела, не е калий съхраняващ ако това Ви притеснява. Като противовъзпалително средство профенидът може да намали малко контрола върху кръвното налягане, ще трябва да си го следите. Повишено внимание при комбинацията се налага при възрастни хора и бъбречна недостатъчност. Не знам какви други лаборатни изследвания е назначил личния Ви лекар. Той Ви е прегледал, разпитал и преценил какво да Ви изпише.

Но аз все пак Ви съветвам, ако имате възможност и без направление, отидете поне на невролог, за да се прецени за какво става въпрос с тази мускулна слабост и изтръпвания, за които споменавате. И ако болките по ставите продължават въпреки профенида, аз бих посетила и ревматолога.

katq699

Мнение от katq699 » 27 май 2009 12:33

Благодаря Ви много за отговора.Бъдете здрава!!!!!

katq699

Мнение от katq699 » 05 юни 2009 15:05

Здравейте , вчера ходих на ревматолог направи ми снимка на тазобедренни и коляннй стави .Диагнозата е остеоартроза , гонартроза .Не било болка за умиралка .а за мускулната слабост не ми каза нищо същественно ,че било реакция на болката в ставите .изписа ми картилазин ,мелбек форт една мускулна инжекция дипрофос и фастум гел. ако до седмица болката , скованоста и слабоста в мускулите не премине ще ходя пак. За сега от инжекцията не усетих да има някаква полза.Може би много бързам но вече не се търпи .Повече от 1-2 часа не мога да стоя права краката ми съвсем започват да се огъват,като седна пък започва да ме опъва кръста и бързам да стана.толкова се изнервих от болката че ми иде да завия като вълк.ПОМОЩ!!!!!!!!!

moni4ka

Мнение от moni4ka » 09 юни 2009 14:20

Здравейте. Извинявам се, че толкова късно Ви отговарям. Остеортрозата е доста често срещано заболяване на ставния хрущял, хронично за съжаление. Дали е болка за умиране - не знам, всеки реагира индивидуално на болката и ограниченията в движението, с които на практика и Вие се сблъсквате. Това, което са Ви изписали са противовъзпалителни и обезболяващи срества, както и за предпазване на самия хрущял. 1 инжекция Дипрофос обичайно облекчава оплакванията след няколко часа, с различна продължителност, явно при вас точно той не е помогнал. Предполагам, че ще се появи все пак някакъв терапевтичен ефект на фона на толкова обезболяващи, които са Ви изписани. Освен това Ви съветвам да потърсите помощ и от физиотерапевт, не при всички има ефект, но няма да Ви навреди ако опитате.

katq699

Мнение от katq699 » 09 юни 2009 16:03

Отново Ви благодаря за отговора .Дано скоро не Ви досаждам пак с моите болежки.Бъдете здрава!

ani naidenowitsch

Мнение от ani naidenowitsch » 17 авг 2009 18:59

spezialno za katq 99.Prez januari 2007 bjah skowana ot bolki,kakto wie kazwate,njamashe stawa kojato da ne me boli.anishto ne mojeh da prawja bez chujda pomosht. Sluchajno popadnah na edna statija "pomosht pri artrit" w edno nemsko spisanie i tam prochetoh kak edna jena e izbegnala operazija na tazobedrena stawa s lekarstwoto "bio aktiwen glikozamin" na firmatam Farma nord -Damija.Lekarstwoto e hranitelna dobawka i njama stranichni reakzii.Reshih da opitam zashtoto nishto drugo ne mi pomogna wapreki mnogoto injekzii i kakwi li ne lekarstwa w prodaljenie na poweche ot 5 meseza.kakto beshe opisano w statijata zapochnah dwa meseza po 3 hapcheta dnewno, dwa meseza po 2 i posle po edno.Na wtorija mesez bolkite zapochnaha da namaljawat a na tretija pochnaha da izchezwat.do psledno me bolaha ramenete,no i towa otmina.hapchetata wzemah w kombinazija s rezohin,koeto e protiwo waspalitelno.Weche wtora godina as sam now chowek,njamam nikakwi bolki i se radwam otnowo na jiwota,no wseki den wzemam po edin glikozamin+ edin rezohin.

НЕТИ

Мнение от НЕТИ » 01 сеп 2009 15:54

ani naidenowitsch от къде мога да си купя тази хранителна добавка? Благодаря

hristina.yankova

Мнение от hristina.yankova » 16 ное 2009 00:20

здравейте след 5 години лечение на реактивен артрит ми поставиха диагноза ревматоиден артрит RF е 176 при норма 25 лекувам се с pezohin i medrol 3 месеца сега само rexohin имам много силни болки в левия глезен и по слаби в другите стави докато приемах медрол бях по добре но сега е ужасно моля помогнете с мнение и препоръки

hazinka

Мнение от hazinka » 17 ное 2009 23:43

kakvo e tova RF?kakvi otkriha parvo reaktivniq artrit i lekuvahte li se ot nego i kak?kak se dokazvat po princip tezi zabolqvaniq ,s koi izsledvaniq?

evelline

Мнение от evelline » 08 дек 2009 10:39

Боледувам с години от артрит. Всички изброени дотук от вас лекарства съм използвала многократно – полза само временна – болките утихват и много скоро започват с нова сила- артрита не може да бъде излекуван напълно – само временно туширан–всички тези лекарства разбиват стомаха – затова и се предписват лекарства, предпазващи го заедно с другите, за да го спасят до известна степен – при това задължително.
Горещо препоръчвам лечение с ябълков оцет – само за хората обаче със здрав стомах – една супена лъжица мед разтворена в халба с топличка вода плюс една лъжица ябълков оцет – пие се на гладно – сутрин и вечер по една доза. Опитайте се да си го направите сами – а не да използвате купен от магазина с подобрители, овкусители, лимонтузу и прочие глупости и в крайна сметка там почти няма ябълки а само химия. Не е никак трудно – в нет-а има достатъчно рецепти за направа на ябълков оцет – има и достатъчно много информация за лечебните свойства на ябълковия оцет-много лекари го препоръчват задължително за консумация всеки ден. Резултатът при вас ще бъде зашеметяващ-няма да повярвате, че е толкова просто – ще забравите за всички други лекарства, с които се тровите. Успех на всички в лечението от тази коварна болест. И Бог да ви помага в борбата с нея!

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”