ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Въпрос на полови предразсъдъци или биологични разлики
Какво причинява нарцистичното разстройство на личността?

Разчитане на резултати

Модератори: админ, консултанти

iana90

Разчитане на резултати

Мнение от iana90 » 19 юни 2018 21:08

Здравейте,

много съм притеснена, изследванията не ми изглеждат много добре и вече ще се побъркам от притеснения какво ми има.
Ситуацията е следната преди около 6 месеца ме лекуваха за хеликобактер, но още преди да ми приложат антибиотиците докато бях на инхибитори получих някаква странна алергия и ужасно ме сърбеше тялото и сякаш ми пареше, ушите и врата ми почервеняваха и ми се появяваха големи червени сърбящи и подути петна по лицето, корема и гърба. Тогава ми предписаха Лорано, после смениха инхибиторите и минах през антибиотичният курс на лечение за хеликобактер. Но след края на лечението и затихването на проблемите ми със стомаха понякога пак ми се получаваха малки сърбящи петна по тялото, който в рамките на 15 минути от самосебеси изчезваха. Но след около два месеца започнаха да ми се получават големи гнойни пъпки по краката и лицето и да имам някакво странно вагинално течение, сърбежи и ранички. Тогава ми направиха микробиология и излезнаха положителни резултати за Staphylococcus aureus, след проведено лечение с Левокса започнаха да ме болят коленете. Пуснаха ми втора микробиология и Ast - резултати AST>200IU и микробиология - candida albicans и пълна кръвна картина - всичко в норма.
След това ме изпратиха при ревматолог, който ми пусна допълнителни изследвания и резултатите са:
CRP - 1.21mg/L при горна граница 6.0
ANA индиректна имунофлуоресценция - 1:640 дребно петнисто ядрено светене, без светещи нуклеоли
ELISA - anti CCP количествен - 5.8 U/ml при горна граница 20
ELISA - anti MCV количествен - 37.5 U/ml при горна граница 20
ELISA - RF - igG,M,A количествен - 7,9 U/ml при горна граница 20

Вече освен леката болка в коленете, която понякога е само в лявото, понякога само в дясното понякога и двете имам и скованост в пръстите на ръцете, без подувания и болка, но повече ме притеснява това, че започна да ме боли и кръста и от днес имам и температура 37.2, сигурно и бъбреците не са ми наред.
Сигурно имам лупус, много съм изплашена, вече нямам сили от притеснения и рев. Много Ви моля някой да ми каже с тези изследвания и симптоми да чакам ли ревматолога ми, да се прибере от отпуск, още 7 дена или незабавно да потърся друг. Извинявам се за абсурдно дългият ми пост, но вече не знам какво да правя мисля, че ще полудея :(

д-р Р. Иванова

Re: Разчитане на резултати

Мнение от д-р Р. Иванова » 19 юни 2018 21:28

Имате ли оплаквания при уриниране, забелязали ли сте промяна в цвета на урината, например да е потъмняла? Другият ми въпрос е повишаването на температурата паралелно ли се появи с болките в кръста?

iana90

Мнение от iana90 » 19 юни 2018 21:32

Не нямам други оплаквания и нямам промяна в цвета на урината. Болките в кръста са ми от 4 или 5 дни и понякога са повече от лявата страна, а понякога от дясната, а температурата ми е от няколка часа, от днес.

д-р Р. Иванова

Мнение от д-р Р. Иванова » 20 юни 2018 17:42

Според мен не е проблем да изчакате Вашият ревматолог, щом става дума за една седмица, за да отидите на преглед за интерпретация на резултатите, в случай, че нямате други оплаквания за момента.

iana90

Мнение от iana90 » 20 юни 2018 21:12

д-р Р. Иванова написа:
20 юни 2018 17:42
Според мен не е проблем да изчакате Вашият ревматолог, щом става дума за една седмица, за да отидите на преглед за интерпретация на резултатите, в случай, че нямате други оплаквания за момента.
Много Ви благодаря за отговора д-р Р. Иванова. А мога ли да Ви попитам според Вас с тези симптоми и лабораторни резултати възможно ли е да е друга диагноза освен лупус? Предварително Ви благодаря за отделеното време и мнението Ви. :)

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 21 юни 2018 00:26

ТЕ БАКТЕРИИТЕ АКО БЯХА ПО ПРОСТИ ОТ ЧОВЕКА ,ОТДАВНО ЩЯХА ДА СЛЕЗНАТ ОТ ЗЕМЯТА,.....АМА НЕ Е ТАКА!...АКО НЕ ВЗЕМЕШ МЕРКИ СЪС ВРЕМЕТО ЩЕ ТЕ ИЗЯДЪТ ПО-МАЛКО.......ПИЙ БОЗА ХУБАВА ..ОТ ПРОСО,..ОТВАРА ОТ ЕЧЕМИК....

д-р Р. Иванова

Мнение от д-р Р. Иванова » 21 юни 2018 17:48

Според мен във Вашия случай не е окончателна диагноза. Тъй като не съм специалист - ревматолог не мога да Ви кажа нещо по-конкретно в случая със специфичните изследвани маркери и техните стойности.

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”