ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Това, че може да купувате някои лекарства без лекарско предпис...
Пикочният мехур служи за акустичен прозорец за оглед на органи...
Ще избегнете излишни проблеми
Лошият дъх понякога е обичайно явление, друг път...

Системна склеродермия - проблем при диагностициране

Модератори: админ, консултанти

tanya11

Системна склеродермия - проблем при диагностициране

Мнение от tanya11 » 05 сеп 2012 15:20

Здравейте,
преди близо две години започнаха болките , а с тях докторите и ходене по мъките.След 6-7 месеца посещение при всякакъв вид специалисти и хиляди изследвания попаднах отново в ревматологията на Урвич.Предположението беше за склеродермия.Направихме имунолия и всичко беще отрицателно.Биопсията не показа много ясно за какво става въпрос.Доктора там ми каза , че въпреки всичко ми поставя симптоматично диагнозата заедно със синдрома на Рейно.След 1 месец влезнах в болница само че във ВМА.Там отново напарвихме много изследвания и всичко отрицателно при което доктора ми казва, че трябва да се направи нова биопсия и ако тя се окаже отрицателна значи оставам само със синдрома на Рейно .Отидох всех си другата част от биопсията от кожната болница и я изпратих чрез роднини в лаборатория в Стокхолм, Швеция.Те излезнаха със становището , че според изпратения им материал това не е склеродермия.
Тази зима направих нова биопсия -когато докторката ми върна листа с описанието на това , което са установили каза само:"Има надежда да не е склеродермия"........
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем.Аз отказвам лечението и не пие за момента Купренила. Все повече се замислям за възможността диагностика извън България.
Някак си е трудно да отидеш примерно на профилактичен преглед и да кажеш на доктора пред теб, че си с вероятно автоимунно заболяване , но не е много сигурно......
Знам, че тези заболявания са трудни за дианостициране, знам че нещата не са черни и бели , но....можем ли да пием тези лекарства без да сме напълно убедини в диагнозата си?

Предварително благодаря , ако някой се включи със съвет или сходен опит:)

д-р Цончев

Re: Системна склеродермия - проблем при диагностициране

Мнение от д-р Цончев » 05 сеп 2012 19:37

След като изследването в чужбина не е позитивно за склеродермия, не са ли поставили все пак някаква диагноза?

tanya11

Мнение от tanya11 » 06 сеп 2012 08:22

Здравейте,
На Урвич ми казаха за пореден път , че симптоматично, въпреки до момента отрицателните резултати ми поставят тази диагноза.Във ВМА са на мнение , че това най -вероятно е първичен синдром на Рейно.....????!!!
Истината е , че наистина имах симптомите описвани при склеродермия-най-вече отока в пръстите на ръцете , промени ми се тена на лицето, не можех да клякам, мускулни и ставни болки но без засягане на вътрешни органи.
Ходила съм при най-различни доктори една от тях доста известна дерматоложка, която аз наистина харесах ми каза просто да си живея живота. Погледна и тя на микроскопа стъкълцето с биопсията ми - нарече я твърде съмнителна работа и каза също така че според нея ако това е склеродермия то най вероятно не е чак системна, а по-скоро ограничена в крайниците.Каза , че вече има толкова много видове нови форми на склеродермията , че и се вижда пресилено поставянето на диагноза системна склеродермия на този етап.
И така последната 1 година за първи път в живота ми се доверих на хомеопатия .За съжаление обаче тя е отхвърлена и неприемана от ревматолозите, които познавам- тоест не мога да ходя на консултации при тях след като не пия купренила, който ми беше изписан.Резултатът от хомеопатията е много добър , чувствам се прекрасно, но просто непрекъснато си задавам въпроса с какво се боря????!!

tanya11

Мнение от tanya11 » 06 сеп 2012 08:28

Пропуснах да кажа , че в чужбина не ми поставят диагноза , защото не са ме виждали.Аз просто с връзки изпратих материала от биопсията , заедно с всичките ми кръвни изследвания и отрицателната имунология.Ако искам диагноза то тогава трябва да отида там на място- а медицинските услуги в Швеция са едни от най скъпите :)))) От Там просто ме информираха , че ако материала е взет както трябва то това не е склеродермия.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 сеп 2012 18:29

Вероятно е така, особено ако се чувствате добре към момента.

rumi.velichkova

Мнение от rumi.velichkova » 26 фев 2015 13:52

Здравейте ,бих искала да науча нещо повече за това заболяване СИСТЕМНА СКЛЕРОДЕРМИЯ понеже и на моят мъж това му е диагнозата която му поставиха в клиниката на УРВИЧ.Разбрах само ,че е рядко заболяване и всичко друго което пише в интернет,но бих искала някой с такова заболяване да ми пише .Вече една година се лекуваме с лекарствата които ни изписа доктора и същевремено се свързахме и с един билкар който ни направи програма с билки от който за сега сме доволни.

tanq1961

Мнение от tanq1961 » 11 юни 2016 16:59

Zdraveite Rumi az sasho sam sas sklerodermiq ako moje da spodelite s kavi lekarstva se likuvate i bilki Blagodarq

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 юни 2016 21:26

Моля, пишете на кирилица!!

atsp

Мнение от atsp » 08 ное 2016 15:49

Запознайте се с вече течащата иновативна ЗРХТ/защитно-регенеративна хранителна терапия/ при болен и от склеродермия / лицето е Е.М/ - за сега информация по случая е дадена във връзка със съпътстващото склеродермията заболяване/Хеликобактерен гастрит/ -Хеликобактер пилори - част 2 и 3 -та ,раздел "Pазработки" - www.technochim-bg.com Предстоящо е публикуването на информация за хода на лечението в нов раздел "Склероделмия".

ВилиДончева

Мнение от ВилиДончева » 18 авг 2017 11:21

Здравейте,
И аз съм със абсолютно същата диагноза и симптоми който не са доказани. Лекуват ме с инжекции Цивилизован 162мл и четирийста 7 мл. Нямам никакви подобрения. Мисля да се посъветвам с хомиопат,прочетох че сте доволна от хомеопатията. Моля за препоръки на добър хомиопад. Благодаря![/b]
tanya11 написа:
05 сеп 2012 15:20
Здравейте,
преди близо две години започнаха болките , а с тях докторите и ходене по мъките.След 6-7 месеца посещение при всякакъв вид специалисти и хиляди изследвания попаднах отново в ревматологията на Урвич.Предположението беше за склеродермия.Направихме имунолия и всичко беще отрицателно.Биопсията не показа много ясно за какво става въпрос.Доктора там ми каза , че въпреки всичко ми поставя симптоматично диагнозата заедно със синдрома на Рейно.След 1 месец влезнах в болница само че във ВМА.Там отново напарвихме много изследвания и всичко отрицателно при което доктора ми казва, че трябва да се направи нова биопсия и ако тя се окаже отрицателна значи оставам само със синдрома на Рейно .Отидох всех си другата част от биопсията от кожната болница и я изпратих чрез роднини в лаборатория в Стокхолм, Швеция.Те излезнаха със становището , че според изпратения им материал това не е склеродермия.
Тази зима направих нова биопсия -когато докторката ми върна листа с описанието на това , което са установили каза само:"Има надежда да не е склеродермия"........
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем.Аз отказвам лечението и не пие за момента Купренила. Все повече се замислям за възможността диагностика извън България.
Някак си е трудно да отидеш примерно на профилактичен преглед и да кажеш на доктора пред теб, че си с вероятно автоимунно заболяване , но не е много сигурно......
Знам, че тези заболявания са трудни за дианостициране, знам че нещата не са черни и бели , но....можем ли да пием тези лекарства без да сме напълно убедини в диагнозата си?

Предварително благодаря , ако някой се включи със съвет или сходен опит:)

Отговори

Върни се в “Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания”