ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Иновация в лечението е лазерната терапия
Имунотерапията е един от методите за лечение
Или как чревния микробиом влияе на поведението ни

Спазми при хранене след операция от апендицит

Зов за помощ

Модератори: админ, консултанти

ivka10

Спазми при хранене след операция от апендицит

Мнение от ivka10 » 09 авг 2018 09:32

Здравейте.Синът ми беше опериран по спешност преди 2 седмици от апендицит.....След операцията получи газова криза,стомахът се наду и имаше болки.Наложи се поставяне на сонда след операцията,която махнаха на 4-тият ден.Към днешна дата детето си е в къщи,изхожда се всеки ден,изпуска газове също всеки ден.Жизнен и енергичен е,раната почти заздравя.Притесняваме само,че при прием на храна основно сутрин при първото поемане на храната получава стомашен спазъм,който трае около 5 секунди долу горе и отминава,след което детето се храни спокойно.
След консултация с лекар ни беше обяснено,че спазмите са нормални тъй като все още стомахът е наранен и раздразнен и във времето ще се разреждат докато отминат нацяло......На мен обаче все още ми е притеснено.....Ако не бяха тези спазми сутрин,по нищо не личи,че детенце е прекарало операция

д-р Цончев

Re: Спазми при хранене след операция от апендицит

Мнение от д-р Цончев » 16 авг 2018 10:50

Към днешна дата какво е положението?

ivka10

Re: Спазми при хранене след операция от апендицит

Мнение от ivka10 » 20 авг 2018 16:56

Към днешна дата......почти месец след операцията.Водихме го за консултация при детски хирург,с операцията всичко е наред почти е заздравяла при натиск няма болки в корема който е спокоен.Изхожда се почти всеки ден нормално и всеки ден както обикновено има газове.Жизнен и енергичен си е,не застава на едно място.Все още имаме проблем с храната.При поемането на първата хапка не винаги но в повечето случаи се оплаква че го е заболял корема,по късно казва,че не било точно болка в корема а му се връщат плюнки,след което започва да хълца и може би 2 минути след това всичко отминава.Страхува се неистово,че ако яде ще започне да повръща.Водихме го и на детски гастроентеролог.Преглеждаха го много внимателно,проблем със стомах и черва казаха,че няма......Всички лекари които обиколихме,снимки ,изследвания......всичко чисто уж и казват,че проблем със самата операция няма,и със стомаха няма......Не знам вече......Принципно е кротко дете и е страшно привързан към мен и към баща си.Където и да сме ходили на почивки и т.н. непрекъснато дудне,че иска у дома.В болницата стояхме 11 дни,период прекалено дълъг за него.Никога не е отсъствал от къщи за толкова дълго.Още повече,че е страшно страхлив и това с операцията,поставянето на сондата и целият този стрес и изживяване може би му дойде в повече

Отговори

Върни се в “Моля, помогнете!”