ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Джогингът има своите тънкости
Кои причини за рак на дебелото черво подлежат на превенция?
Зъбите на бебето се нуждаят от дентална грижа.
Учени не спират да работят в търсене на лек за коварната болест

Хремава съм и ми биха ваксина?

Зов за помощ

Модератори: админ, консултанти

bluet

Хремава съм и ми биха ваксина?

Мнение от bluet » 02 окт 2017 20:23

Здравейте, момиче на 17 години съм и днес наминах през личната за здравен картон (понеже от училище го изискват). Тя ми каза, че имам ваксина за биене и ме попита дали искам днес да го направя или някой друг ден. Аз веднага казах, че желая да е днес, тъй като в главата ми дойде идеята, че не ми се ходи там още веднъж в друг ден и не се замислих, че цял уикенд ме мъчи хрема и едва днес намаля. Биха ми ваксината и след 10-15 минути се сетих, че може би не съм взела правилно решение. Не споделих с лекарката за своята хрема, има ли някаква опасност да се заразя от нещо, да имам усложнения и нежелани реакции? Доста съм разтревожена и притеснена. Моля, помогнете! :cry:

veselin ivanov

Re: Хремава съм и ми биха ваксина?

Мнение от veselin ivanov » 03 окт 2017 02:40

ТИ ,...УЧЕБНИЦИ ИМАШ ЛИ В ЧАНТАТА СИ МОМИЧЕ!?......ЗАЩО НЕ ОПИСВАШ ,ЗА КАКВО БЕШЕ ТАЗИ ВАКСИНА,........И КЪДЕ ТИ Я БИХА,...В БЕДРОТО ,НА ДУПЕТО ,ИЛИ НА РАМОТО!?.......И ОТ КАКВО ДА СЕ ЗАРАЗИШ!?........ТЕ ВЛИЗАТ ПРЕЗ ВСИЧКИ ОТВОРИ В ТЯЛОТО!!............Я ДА СЕ ЗАПИШЕШ В КРЪЖОКА ПО МЕДИЦИНА!!!! http://www.budnaera.com/pix-common/papua-new-guinea.jpg

bluet

Мнение от bluet » 03 окт 2017 06:47

Реимунизация тетанус+дифтерия в рамото. Мислех, че някои са нясно с това какви ваксини се бият на 17 годишна възраст.

bluet

Мнение от bluet » 03 окт 2017 07:13

Искам да добавя и че в последните 2 месеца бях на Ксизал + Назонекс (предписани от алерголог, имам изкривена носна преграда и правех леки алергични реакции, по принцип носът ми е доста специфичен, носни секрети текат по гърлото, но това е откакто съм родена, просто уикенда бях с хрема). Днес, като се събудих, не ми е запушен носът и не тече. Просто ми е притеснено да не се заразя от нещо, свързано със състава на ваксината или да няма някакви усложнения. Моля, някой компетентен да отговори. (Наясно съм, че в тялото ми не се инжектират цели патогени, а определени части от тях и те са нвживи и уж нямало риск, ама... като съм глупава и не мисля навреме, така ще се притеснявам.)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 окт 2017 21:21

Не се притеснявайте, всичко е наред.

Отговори

Върни се в “Моля, помогнете!”