ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Подути лимфни възли и болка.

Зов за помощ

Модератори: админ, консултанти

kornboy

Подути лимфни възли и болка.

Мнение от kornboy » 14 авг 2017 18:27

Преди две седмици си напипах лимфните възли на врата и ме болеше гърлото. От момента в който си напипах лимфните възли, ги проверявам всеки ден, някой път ги няма, някой път са там... Преди няколоо дена си напипах лимфните възли на още няколко места и съм много притеснен... Моля за мнението ви.. Какво може да ми има, много съм притеснен и не живея в България, на 20 години съм не пия алкохол, пуша цигари но не много с една кутия изкарвам 3-4 дена..

д-р Ал. Игнатова

Re: Подути лимфни възли и болка.

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 16 авг 2017 21:29

Здравейте! Лимфните възли може да останат леко увеличени известно време след преболедуване; къде другаде смятате, че сте ги намерили и колко са големи?

kornboy

Мнение от kornboy » 18 авг 2017 22:32

Здравейте. Лимфните възли са подути на гърлото, под устата, и другите 2 не знам точно как да обясня точно под корема и над тестисите, не са много големи и не можеш да ги видиш ако не ги пипнеш. Също така имам болен зъб за който ще ходя на зъболекар другият месец, чел съм че лимфни възли се подуват от болен зъб но не ми се вярва да ми се подуят толкова много лимфни възли от 1 зъб.... Не знам какво може да е и съм много притеснен..

kornboy

Мнение от kornboy » 18 авг 2017 22:39

И най важният ми въпрос е може ли да става дума за рак ?

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 20 авг 2017 11:51

Лимфните възли в областта на шията сигурно са подути заради болния зъб.
Според мен не си създавайте излишни тревоги.

kornboy

Мнение от kornboy » 21 авг 2017 00:49

Благодаря ви. А нормално ли е да си усешташ лимфните възли ако не са подути ? Може би като грахово зърно, толкова са големи, не разбирам подути ли са или са си така по принцип... и ако са подути към какъв лекар да се обърна... просто ми е много притеснено, всеки ден ги пипам и усещам че са там и имам болка в гърлото но само като се събудя и след около 15-20 минути минава....

kornboy

Мнение от kornboy » 21 авг 2017 00:51

Благодаря ви. А нормално ли е да си усешташ лимфните възли ако не са подути ? Може би като грахово зърно, толкова са големи, не разбирам подути ли са или са си така по принцип... и ако са подути към какъв лекар да се обърна... просто ми е много притеснено, всеки ден ги пипам и усещам че са там и имам болка в гърлото но само като се събудя и след около 15-20 минути минава....

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 24 авг 2017 14:22

Здравейте!
Да, възможно е да се усещат при пипане и без да са подути. Ако имате болка в гърлото и болен зъб наистина е нормално да имате подути шийни лимфни възли. Общо практикуващ лекар може да ги провери.

Palio

Мнение от Palio » 25 окт 2017 07:04

Здравей как са нещата при теб с гърлото и лимфните възли,оправиха ли се питам защото и аз имам подобни проблеми от месец и половина.

Отговори

Върни се в “Моля, помогнете!”