ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Мъчително главоболие от 2 месеца

Зов за помощ

Модератори: админ, консултанти

wst415

Мъчително главоболие от 2 месеца

Мнение от wst415 » 10 май 2017 22:26

Здравейте! Всичко започна преди близо два месеца, когато ме удари врата на изхода на метрото по ухото и главата от дясната част. Нямаше загуба на съзнание, кръвотечение или подобни. На следващия ден се появи отвратително главоболие с известни прекъсвания, което не се повлияваше от почти никакви медикаменти - в началото имаше ефект от дексофен, но по-късно спря. Имам и усещане за парене в областта около врата.
Отидох на невролог преди един месец, който ми постави диагноза хронично посттравматично главоболие. Изписа ми неуротоп 200 мг, който пия по три половинки на ден в последните три седмици. Болката не е толкова силна като преди, но продължавам да усещам парене и при по-рязко движение усещам болка в главата, сякаш ми е прищипан нерв. Лошото е, че след започване приема на неуротоп ми се появи схващане на дясната ръка, основно на пръстите. След контролния ми преглед неврологът ми назначи изследвания за калций, магнезий, фосфор, паратхормон и тиреотропен хормон и при резултатите досега всичко е в норма.(чакам резултатите за магнезий и паратхормон). Започвам да се притеснявам да не би това да е множествена склероза. Имам ли повод за притеснение?
Съжалявам, че темата не е в подходящия раздел. Форумът ме изхвърля, когато искам да публикувам тема там.

wst415

Re: Мъчително главоболие от 2 месеца

Мнение от wst415 » 10 май 2017 22:49

wst415 написа:
10 май 2017 22:26
Здравейте! Всичко започна преди близо два месеца, когато ме удари врата на изхода на метрото по ухото и главата от дясната част. Нямаше загуба на съзнание, кръвотечение или подобни. На следващия ден се появи отвратително главоболие с известни прекъсвания, което не се повлияваше от почти никакви медикаменти - в началото имаше ефект от дексофен, но по-късно спря. Имам и усещане за парене в областта около врата.
Отидох на невролог преди един месец, който ми постави диагноза хронично посттравматично главоболие. Изписа ми неуротоп 200 мг, който пия по три половинки на ден в последните три седмици. Болката не е толкова силна като преди, но продължавам да усещам парене и при по-рязко движение усещам болка в главата, сякаш ми е прищипан нерв. Лошото е, че след започване приема на неуротоп ми се появи схващане на дясната ръка, основно на пръстите. След контролния ми преглед неврологът ми назначи изследвания за калций, магнезий, фосфор, паратхормон и тиреотропен хормон и при резултатите досега всичко е в норма.(чакам резултатите за магнезий и паратхормон). Започвам да се притеснявам да не би това да е множествена склероза. Имам ли повод за притеснение?
Съжалявам, че темата не е в подходящия раздел. Форумът ме изхвърля, когато искам да публикувам тема там.
Забравих да спомена, че след Великден ми беше правено ЕЕГ и нямаше отново проблеми с резултатите.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 май 2017 20:29

Защо пък множествена склероза? Понякога подобни натъртвания искат доста време за да преминат...

wst415

Мнение от wst415 » 12 май 2017 20:44

Не знам, четох за случаи на хора, които са развили това заболяване след травма.
Притеснява ме, че започнах да имам други симптоми доста време след удара. Изписаха ми Клонарекс капки против изтръпването на ръката и крака, но не съм сигурна дали искам да го пия след като видях колко нежелани ефекти има.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 май 2017 20:33

Никой не може да каже МС от какво се отключва със сигурност.

Отговори

Върни се в “Моля, помогнете!”