ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Не се чувствам пълноценна

Зов за помощ

Модератори: админ, консултанти

margi123

Не се чувствам пълноценна

Мнение от margi123 » 10 май 2017 16:19

Здравейте,аз съм на 22,като цяло усмихнат и ведър човек,много енергична и жива до преди може би около две дори три години,когато започнах да чувствам необичайни неща в тялото си.Започна се с една прекомерна умора и сънливост целодневно (до такава степен,че ставах от леглото само да ям,защото всичко ме болеше и все ми се спеше) ,а след това и постоянно главоболие, силни болки в мускулите и ставите (най-вече раменете и гърба),тупкане и пулсиране на мускулите,сърцебиене,нервност в тялото,вътрешно напрежение,постоянно пресъхване на езика,обложеност по него(дължах го на това,че съм пушачка),както и започнах да стискам зъбите си вечер докато спях,а напоследък забелязвам че и през деня го правя от време на време,започнах да ходя трудно и по-малко по голяма нужда,придружено с бодуване и тежест в корема,както и постоянно къркорене.Общо взето нищо не ми беше на ред.Ходих при невролог,който ми изписваше някакви лекарства,но без резултат,при кардиолог,който ми каза,че нищо ми няма просто имам висок пулс,но не ми каза по каква причина(а той наистина е висок от 90 до 100 и нещо,без да съм извършвала някаква кой знае каква физическа дейност),правих си кръвни изследвания,който са нормални.Нямам представа вече при какъв доктор да отида,затова ви моля за мнение и съвет,защото съм млад човек,а никак не се чувствам пълноценна и енергична каквато бях преди няколко години.Благодаря предварително :)

markuch111

Re: Не се чувствам пълноценна

Мнение от markuch111 » 10 май 2017 20:43

Как сте с килограмите?Как започна всичко-с грипоподобно състояние ли?Хубаво е да направите изследване за Епщайн-Бар,да изключите дефицит на магнезий и вит.Д.Бих ви насочил на първо време към кадърен ревматолог.За съжаление избора в страната не е голям,а ако сте извън големите градове-напрактика нулев.Впоследствие ако ви се разкарва по още доктори може да посетите и ендокринолог и гастро-ентеро.И на последно място ако от никъде не изскочи заека-и добрият стар психиатър(не невролог,психолог,психоналитик и прочие).
Като казвате че сте правили изследвания и всичко е наред биваше да ги напишете тук какво конкретно е изследвано и стойностите.Все пак анемия нямате нали така?
Докато се разбере от какво идва проблема(което вероятно ще е бая дълъг процес с неясен край)може да наблягате на поне 9ч.сън,редовни леки упражнения,здравословна диета и някакви мултивитамини.

д-р Цончев

Re: Не се чувствам пълноценна

Мнение от д-р Цончев » 12 май 2017 20:31

Щитовидни хормони изследвани ли са?

Отговори

Върни се в “Моля, помогнете!”