ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Дали е тумор в главата?

Зов за помощ

Модератори: админ, консултанти

Semeto78

Дали е тумор в главата?

Мнение от Semeto78 » 01 май 2017 21:29

Писах в темата ДРУГИ заболявания ,но май никой не я е видял. Моя е проблем е следния:
Здравейте! Не зная как точно да го обясня, но ще опитам. Това ми се случва от 15 години два или три пъти в годината - през ноща се събуждам от силен гръм в главата. ..усещането е като за късо съединение. Това е еднократно и след това заспивам. Няма болки и не се повтаря няколко месеца и затова не му обръщах внимание до скоро. От няколко месеца(7-8) много често усещам едно почти постоянно не знам как да го нарека главозамайване - все едно главата ми е в облак , но вчера през ноща се събудих от същия гръм в главата с разликата че този беше много по-силен от предните. Нали знаете че когато чуете някакъв шум се опитвате да разберете от какво може да е предизвикан и мозъкът веднага ви предлага възможности...та първата мисъл след като се събудих от гърма беше все едно голяма желязна преграда е паднала на асфалт...Много е объркващо ,знам...Но вече започвам да се замислям дали нямам някакъв проблем в главата. ..Нямам идея към какъв лекар да се обърна. Ако може някакви мнения!
От днес замайване е много голямо придружено с главоболие само от дясната част на главата и гадене. В легнало положение при опит за промяна на положението гадене то се усилва и се чувствам като в безтегловност. Имам ли нужда от спешна помощ или се притеснявам излишно?

puls100

Re: Дали е тумор в главата?

Мнение от puls100 » 02 май 2017 18:28

Хм, имам го почти същото.. Не предполагах, че и някой друг има подобен "проблем". Надявам се да е коректно в кавички, разбира се :)
При мен е нещо като много силна пулсация/тътен, някак ужасно плътна и всеобхващаща, но много, много кратка, въпреки това - най-вече стряскаща. Но при мен се случва по-често малко преди пълно заспиване, а не както при теб - събуждане през ноща. Иначе е горе-долу на 2-3 месеца или малко по-често.
Надявам се да не е някаква неестествена/придобита тъкан в кратуната, мамка му :) въпреки, че звучи доста логично .. :evil:
Това с облака също го имам често. Също от време на време чуствам нещо като притискане, обаче това не е по време на сън, а кога си иска, пак така кратко и изненадващо.

Забелязал ли си да имаш често съсирена кръв в някое от ушите?
И пищене също, по често вечер?

Иначе май е добре, за твое спокойствие, да отидеш на направиш един скенер на тиквата.
И аз съм си мислел да го направя, но при мен лично вече ми е писнало да правя набутващи ме изследвания за щяло и нещяло, за това съм заебал нещата на самотек :)

Но ако ти направиш и всичко е ток (надявам се) значи ще сме спокойни и двамата :mrgreen:

Иначе тук няма кой да ти помогне повярвай ми... Останали са само бизнесмени, клакьори, кибици-злобари и няколко импотентника, последните са най-страшни :twisted:

Semeto78

Мнение от Semeto78 » 05 май 2017 11:40

Никога не съм имал проблем с ушите.Вече наистина се вкарвам във филм ,защото вместо да отшумява нещата се задълбочават....от 2 дни постоянно имам свистене в главата а вечер като легна световъртежа е най-силен. Започнах да си меря кръвното и или е 100-80 с пулс 65 вечер или 95/75 с пулс 80 през деня. Не се чувствам никак добре,но ме е страх да отида на лекар...Може би чакам някой да ме успокои или стресне..🤔

д-р Георгиева

Мнение от д-р Георгиева » 06 май 2017 18:14

Здравейте!

Описаното чувство за внезапен силен тътен или чувство за "гръм" в главата най-вероятно се дължи на т.нар. синдром на експлоадиращата глава. Това е вид парасомния - нарушение на съня с поява на нежелани събития по време на сън. Може да се появи както при заспиване, така и при събуждане през нощта. Причина може да е хронично недоспиване, стрес, друго нарушение на съня или подлежащо заболяване. Желателно е да си водите дневник на съня, поне за две седмици, за да проследите евентуалните причини за настъпването на тези епизоди. Ако това състояние сериозно Ви смущава може да посетите специалист в областта на нарушенията в съня.

Ако главоболието продължава се обърнете към специалист невролог.

Поздрави!

puls100

Мнение от puls100 » 07 май 2017 11:22

От мен специално - Много благодаря!

Semeto78

Мнение от Semeto78 » 08 май 2017 13:58

И от мен голямо Благодаря!

Отговори

Върни се в “Моля, помогнете!”