ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

гастроентеролог язва неописуеми болки

Зов за помощ

Модератори: админ, консултанти

Потребителски аватар
chippen

гастроентеролог язва неописуеми болки

Мнение от chippen » 30 дек 2016 11:30

Здравейте
доста време тук ми помагат различни лекари на който се доверявам повече отколкото на тези който ме преглеждат. В момента имам проблем с мой близък , стар човек на 90 години който е с ужасни болки в стомаха , най вероятно породени от язва...Беше назначено изследване с каша но от разговор с друг доктор ми беше казано , че тя не може да покаже кой знае какво като резултати за по нататъчното му лекуване . От 2 седмици никой прословут доктор в Ст Загора не може да направи нищо по въпроса и проблема. Изписват се над 5 вида лекарства и това е.
След преглед при Румяна Иванова в Ст Загора е съобщено , че нищо не може да помогне . Трябвало да се направи вкарване на сонда за оглеждане на корема и какви са точно проблемите с него , но поради напредналата възраст на човека не се препоръчвало защото не се знаело дали може да излезе от упойката а друг начин нямало.... След преглед при друг специалист , беше посъветвано да се приеме в болница и да се сложат системи за ден- два и след това да се направи изследване със сондата. В момента приема над 6 вида лекарства , антибиотици и какво ли още не и нито един специалист в града не може да направи нищо. Може ли някой минал по този път или съвет от някой доктор по темата защото ми се струва странно никой да не може да помогне с каквото и да е .
Здравето преди всичко

Therapy Man

Re: гастроентеролог язва неописуеми болки

Мнение от Therapy Man » 02 яну 2017 23:05

Сигурни ли сте , че причината за болката е стомаха? Вляво от пъпа е панкреаса , вдясно от пъпа може да ирадиира болка причинена от жлъчния мехур. Понякога при проблем със сърцето , болката може да ирадиира в стомашната област. Не е споменато от колко време е болката , кога се появява , след храна или на гладно. Освен болка , има ли отслабване на тегло , загуба на апетит ? Имал ли е в миналото подобен проблем ?

Потребителски аватар
chippen

Мнение от chippen » 03 яну 2017 01:20

След доста мъчения по доктори и над 3 диагнози накрая вече не се знае на кое да се вярва.
Оказа се вода във белия дроб, съмнения за тумор там също, уголемено сърце също , а в корема най вероятно лека язва , понеже е приемал мн продължително време аспирин... В момента от няколко дни е наистина драстично по добре и не се оплаква от нищо , единствения проблем е че не го държат краката но има открита анемия желязо дифицит и приема таблетки сега. Просто от толкова неща не се знае вече кое какво що е и имам чувството че се лекува на посоки..... В момента проблема е с какво да се помогне да се държи на краката си понеже наистина има проблем с тях , не яде като преди да има такъв апетит но последните дни наистина се вижда доста добра разликата сравнение с предните дни, има увереност има чувство за хумор , има апетит
Здравето преди всичко

Therapy Man

Мнение от Therapy Man » 03 яну 2017 10:40

Вниманието трябва да се насочи към белия дроб. Колко е течността в плевралната кухина ? Къде се намира , в лявата плеврална кухина или в дясната. Ако излива е по-голям трябва да се направи плеврална пункция , за да се уточни дали се късае за трансудат или ексудат. Обикновено при по- големи изливи след източването , се виждат по-ясно процеси в белите дробове.

Потребителски аватар
chippen

Мнение от chippen » 03 яну 2017 11:20

Мисля , че е в лявата част но не съм сигурен понеже доста минахме тези дни. Днес ще има час за пулмолог за да направи преглед и ще съм с по ясни резултати , но явно е имало и стрес защото в момента от 30 ти е в мн добро съст. единствения проблем е краката че не го държат. След по обстоен преглед и резултат ще напиша какво е станало за по нататъчна консултация и от ваша страна
Здравето преди всичко

Therapy Man

Мнение от Therapy Man » 03 яну 2017 11:22

OK.

ирини

Мнение от ирини » 22 мар 2017 21:44

Казват, че гастро-интестинални смущения и дори язви добре се повлияват от лекарството Левид.

Отговори

Върни се в “Моля, помогнете!”