ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара

Холтер ЕКГ, моля за мнение

Зов за помощ

Модератори: админ, консултанти

zlati84

Холтер ЕКГ, моля за мнение

Мнение от zlati84 » 01 дек 2016 14:59

Здравейте,

Сърцето започна да ми прескача преди 2 месеца. Не е много често (120 пъти на 24 часа) но се случва. Аз съм на 32 г., 1.80 см, 82 кг не пуша, спортувам. Отдавах прескачанията на стрес и това, че бях почна през лятото да ходя на фитнес. В крайна сметка още Септември отидох на кардиолог. Направи ми ЕКГ и ме гледа на ехограф. Каза, че всичко изглежда нормално. Не ми предписа нищо да пия. Прескачанията обаче не спряха (макар че имаше периоди, когато изчезваха). Затова си записах час при друг кардиолог в Св. Екатерина преди 10 дена. При направената ми ЕКГ, на нея този път се видяха прескачанията и ми нареди да си направя 24 часа холтер и изследване на щитовидната жлеза. ПРедписа ми да бия Небилет и магнезий и след 3 седмици да отида пак с резултатите от холтера и кръвните изследвания. Вчера ми махнаха холтера и ми дадоха резултатите, но съм при докторката чак на 12.12, а има някои неща които ме стреснаха от видяните резултати. Моля, някой, който може да вземе отношение да ми каже има ли място за притеснение или нещата изглеждат нормално.

Благодаря предварително,
Злати

Tова е линкът към резултата от холтера:
https://www.docdroid.net/EFYKrGy/doc-30 ... 7.pdf.html

д-р Цончев

Re: Холтер ЕКГ, моля за мнение

Мнение от д-р Цончев » 04 дек 2016 14:47

Според моите познания по въпроса резултатите клонят към граничните по отношение на камерните екстрасистоли и по-скоро трябва да се вземе някакъв медикамент за целта. То това ще го прецени кардиолога все пак.

Отговори

Върни се в “Моля, помогнете!”