ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Комбинация за бързо топене на мазнини по тялото
Освен мозъка билката поддържа и хормоналния баланс
Зачеването на момиче наистина е майсторлък

Страх ме е.

Зов за помощ

Модератори: админ, консултанти

Fifa009

Страх ме е.

Мнение от Fifa009 » 29 юни 2016 00:14

Здравейте! Аз съм момче на 18 годишна възраст. Пиша ви с цел да прочета вашите мнения. Опасявам се, че развивам шизофрения. Това го реших днес. Знам, абсурдно звучи, но след като случайно прочетох симптомите, останах вцепенен. Имах много от тях. А те са:
Апатия - от известно време много неща ми станаха безразлични, ако се захвана с нещо, то интересът и ентусиазмът ми бързо се губят. От доста време, предполагам вече година, спрях да излизам навън с приятели. Излизам само за училище, но пък там си общувам с много мои приятели. Нямам против това. Спрях да излизам понеже преди време имаше едни хора, които много ме обиждаха, всеки път щом ме срещнат на улицата. Именно от там, за да не преживявам тези неща още и още, се затворих вкъщи.
Освен това, явно поради същите хора, започнах и да се страхувам до известна степен от хората (тези, които примерно не познавам, а са дошли при мен и познатите ми), имам натрапчиви мисли, че все ме обсъждат, че все лоши работи говорят по мой адрес и т.н.
Много често се чувствам уморен, без сили, а почти нищо не правя. Както казах, апатичен, без особени цели. Слава Богу, никога не съм имал някакви халюцинации, нито визуални, нито да ми се пречуват неща. НО понеже прочетох, че тази болест започва именно в ранна възраст, каквато е и моята, и то с тези, на пръв поглед, не толкова важни симптоми - апатия, отдръпване от хората, някакъв налудничев страх (какъвто предполагам е и моя, да смятам че все ме обсъждат или плюят).
Наистина съм ужасно притеснен, от няколко часа стоя пред компютъра и само чета за тази шизофрения. ..

Освен това, мисля, че е добре и това да спомена, имам някаква форма на хипохондрия. На няколко пъти, преди време, смятах че съм болен от рак на белите дробове, та ходих ли по ренгенови снимки, че по лекари, лудница. Докато се убедя сам себе си, че ми няма нищо, бая време мина. Но сега също съм много, много притеснен. Ако преди освен една кашлица, други симптоми за рак не съм имал, сега за шизофренията, имам много...
Помогнете ми, какво мислите вие? :cry:

MILENA_77

Re: Страх ме е.

Мнение от MILENA_77 » 29 юни 2016 08:47

Мило момче не се страхувай най-вероятно от пуберитета са ти се разбъркали хормоните, аз ти предлагам да споделиш с родителите ти и да намерите вариант да посещаваш психотерапевт и нещата ще се оправят и НЯМАШ ШИЗОФРЕНИЯ СПОКОЙНО!!!

fantagiro

Re: Страх ме е.

Мнение от fantagiro » 04 юли 2016 18:56

Прочел си навярно Дон Кихот. Дон Кихот е бил шизофреник, понеже не е ходил на училище.
Незнанието е шизофрения.
Тоест - лечимо е.
Биполярното е да можеш да разгледаш един процес чрез няколко науки. Явно.
То е благодат, когато се прояви по този начин. Поне аз така го чувствам.
Предполагам, че нещата, които преди са ти били интересни, изведнъж си ги видял реално как изглеждат. Пресен пример е случаят с Цвети - гимнастичката. Отстрани изглежда много красиво, но се случва благодарение на диети, които граничат с анорексията(биполярното разстройство).
Отиди на психотерапевт, за да свикнеш, че ще има хора, които те харесват и такива, които не те харесват.
Само си помисли: Ти твоите приятели изцяло ли ги харесваш? Не им ли намираш кусури, за които не им казваш, за да не ги загубиш?
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Отговори

Върни се в “Моля, помогнете!”