ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кои причини за рак на дебелото черво подлежат на превенция?
Познайте себе си по сексуалните си предпочитания
Размножаването при човека

Червени изпражнения

Зов за помощ

Модератори: админ, консултанти

Forum admin

Re: Червени изпражнения

Мнение от Forum admin » 04 фев 2012 15:51

И на мен се е случвало. :) Помня какъв ужас изпитах, когато го видях за първи път :). После върнах лентата назад и си спомних, че ядох цвекло...;)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Lidi

Мнение от Lidi » 05 фев 2012 10:00

Споко, ще премине. От цвеклото е!
Аз почти всеки ден ям и вече не ми прави впечатление.:)
Не се изчиства за ден, особено от сок. Ако не приемаш 2-3 дена ще се изчисти.:)

viakimova

Мнение от viakimova » 05 фев 2012 10:58

И моите бяха ЦЕЛИТЕ червени, цвят бордо по-скоро :mrgreen: :mrgreen: Успокой се де , ще премине, цвеклото много оцветява, относно изхожданията аз повече от 1 път на ден не мога, ако няма разстройство.
viki

gost99

Re: Червено цвекло

Мнение от gost99 » 07 ное 2013 11:08

Искам и аз да попитам понеже преди 3-4 дни ядох червено цвекло и до днес като ходя до тоалетната по малка нужда най-вече сутрин и урината ми е тъмно червена но след това през деня си ми е нормална..дали е от него :|

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 ное 2013 21:48

От него е, нормално е.

vinil

Мнение от vinil » 29 ное 2016 14:29

Здравейте! Виждам, че излизам от темата, но понеже има и други подобни въпроси, реших и аз да задам своя въпрос тук. Възможно ли е цветът на урината да се оцвети в розово до светло червено след прием на сок от касис? Прочетох, че е възможно това да се наблюдава след прием на сок от цвекло и моля да отговорите дали такива изменения са възможни и след прием на сок от касис. Става дума за еднократно оцветяване на урината след сън и около 20 ч.след изпиване на 1 чаша сок.
Благодаря предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 ное 2016 21:03

Възможно е, обикновено това се получава от разните сладкарски бои...

zdravkk20011

Мнение от zdravkk20011 » 07 дек 2017 00:44

И аз съм така незнам какво да правя.днес пих 2 сока със ягода и банан на който цвят е червен и се чудя дали е от него?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 дек 2017 22:18

Възможно е, към днешна дата как е?

yuliyana.ilieva

Мнение от yuliyana.ilieva » 10 дек 2017 10:36

Здравейте,моят случай е по-сериозен и не знам дали съм попаднала в правилната тема,ако не,моля пренасочете ме.Всичко започна преди 3год.,когато забременях с второто си дете.В третия месец на бременността,започна страхотно, болезнено подуване в коремната област,газове и понякога кръв ,при ходене по голяма нужда.Посетих гастроентеролог,който при прегледа буквално се втрещи и ме свърза с гастроентеролози от болницата.При прегледа от тях,се установи,че имам разширена вена Порте,от там увеличен далак и разширени вариации на хранопровода.Обясниха,че това обикновенно се получава ,когато има проблем с черния дроб,но такъв неустановяват.Предложиха лигиране на варици и до живот прием на лекарства,понижаващи кръвното налягане.Потърсих още едно мнение на професор от София ,всичко потвърди,но каза,че е по-добре да не се лигират вариците,защото може да се образуват и други.След раждането,проблема с подуването на корема и понякога кръв в слузта,при ходене до тоалетна си остана.Също се появява остра болка от лявата страна ,не където е далака,а точно от страни под мишницата,където свършват ребрата.Объркването ми е голямо,защото не знам към кого да се обърна,тукашните доктори са ми сърдити,че не съм се съобразила с тяхното мнение за лигиране,софийския професор е твърде недостъпен ,поради заетостта си и разстоянието,което ни дели,а като цяло докторите ,когато разберат за основния проблем с вена Порте,неглижират всичко останало ,за което отивам.Имате ли съвет,какво трябва да направя?Обмислям,колоноскопия,но четох,че и тя крие своите рискове.Какви са вероятните причини за подутия корем и кръвта?

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 11 дек 2017 11:16

Здравейте!
Лекарите не неглижират останалите Ви оплаквания, те просто са симптоми на основния проблем - този с порталната вена. Това, че е разширена говори за повишено налягане в нейната система и по един сложен механизъм довежда както до подуването на корема, така и до кървене в стомашно-чревния тракт.

Това, което трябва да се направи е в най-скорошен порядък да се установи причината за състоянието и след това да се премине към лечение, в зависимост от нея.

Ако не искате да се лекувате във вашия град, то в София не е нужно да общувате специално с някой професор - потърсете хирургия - първа, втора, ИСУЛ, окръжна болница, както и в много други има специалисти, които да Ви изследват и лекуват.

Успех!

Отговори

Върни се в “Моля, помогнете!”