ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стресът е основен фактор
Учените документираха феноменa (видео)
Как се проявява хипертиреоидизъм при мъжете

Шистомиаза - възможно ли е?

Зов за помощ

Модератори: админ, консултанти

zannib

Шистомиаза - възможно ли е?

Мнение от zannib » 30 дек 2017 13:12

Здравейте, ще започна проблема си от самото начало.
Всичко започна някъде в началото на юни месец тази година. По корема, кръста, ръцете и краката се появиха червени петна, които ме сърбяха ужасно. Личния ми лекар ми каза, че е възможно някакво насекомо да ме е ухапало предписа ми алегозан таблетки и фенистил за мазане. Аз обаче бях убедена, че не е работа на насекомо, понеже петната ставаха все повече и повече. След около 10 дена петната изчезнаха, но в края на август пак се появиха. По същото време започнаха проблемите със храносмилателната ми система - редуване на диария със запек, болки и парене в епигаструма. За петната отидох на дерматолог, той не ми каза какво са изписа ми един крем - Atopiclair. За стомаха ми направиха рентген с бариева каша - нямаше нищо особено,но болките продължаваха. Гастроентерелогът ми изписа Зирид и Нолпаза пих ги, но нямаше никакъв ефект, към края на октомври постъпих спешно в болница заради стомаха. Там ми направиха кръвни изледвания и на урина - пак нищо. Когато ме гледаха на ехограф в болницата ми откриха проблем в бъбрека. Направих си цветна снимка и ми казаха, че имам вродено стеснение на десния уретер, което е довело до хидронефроза 2ра към 3та степен и едно камъче 9мм. Дотогава не съм усещала нито болка, нито дискомфорт,нито нещо да ме подсети, че може да имам проблем.
На 10 декември започна парене в пикочния канал, често уриниране при което изхвърлях няколко капчици урина, а в същото време имах чувството, че пикочния ми мехур е пълен и подут. Направиха ми изледвания за нормална и стерилна урина и кръвна картина- все чисти.
Наскоро попаднах на една тема за Шистомиаза и всичките симптоми, които описах бяха описани там,но в същото време пишеше,че заболяването се среща по тропиците и човек се заразява вследствие от досег с мръсна вода, а аз спазвам добра лична хигиена.
Въпросът ми към вас е възможно ли е да имам това заболяване и ако имах стерилната урина щеше ли да го покаже или трябва други изследвания да си направя и ако да - какви?

д-р Цончев

Re: Шистомиаза - възможно ли е?

Мнение от д-р Цончев » 05 яну 2018 21:19

Не, аз поне за 25 години практика не съм сес блъсквал с шистозома на територията на БГ

Отговори

Върни се в “Моля, помогнете!”