ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Джогингът има своите тънкости
Кои причини за рак на дебелото черво подлежат на превенция?
Зъбите на бебето се нуждаят от дентална грижа.
Учени не спират да работят в търсене на лек за коварната болест

Шистомиаза - възможно ли е?

Зов за помощ

Модератори: админ, консултанти

zannib

Шистомиаза - възможно ли е?

Мнение от zannib » 30 дек 2017 13:12

Здравейте, ще започна проблема си от самото начало.
Всичко започна някъде в началото на юни месец тази година. По корема, кръста, ръцете и краката се появиха червени петна, които ме сърбяха ужасно. Личния ми лекар ми каза, че е възможно някакво насекомо да ме е ухапало предписа ми алегозан таблетки и фенистил за мазане. Аз обаче бях убедена, че не е работа на насекомо, понеже петната ставаха все повече и повече. След около 10 дена петната изчезнаха, но в края на август пак се появиха. По същото време започнаха проблемите със храносмилателната ми система - редуване на диария със запек, болки и парене в епигаструма. За петната отидох на дерматолог, той не ми каза какво са изписа ми един крем - Atopiclair. За стомаха ми направиха рентген с бариева каша - нямаше нищо особено,но болките продължаваха. Гастроентерелогът ми изписа Зирид и Нолпаза пих ги, но нямаше никакъв ефект, към края на октомври постъпих спешно в болница заради стомаха. Там ми направиха кръвни изледвания и на урина - пак нищо. Когато ме гледаха на ехограф в болницата ми откриха проблем в бъбрека. Направих си цветна снимка и ми казаха, че имам вродено стеснение на десния уретер, което е довело до хидронефроза 2ра към 3та степен и едно камъче 9мм. Дотогава не съм усещала нито болка, нито дискомфорт,нито нещо да ме подсети, че може да имам проблем.
На 10 декември започна парене в пикочния канал, често уриниране при което изхвърлях няколко капчици урина, а в същото време имах чувството, че пикочния ми мехур е пълен и подут. Направиха ми изледвания за нормална и стерилна урина и кръвна картина- все чисти.
Наскоро попаднах на една тема за Шистомиаза и всичките симптоми, които описах бяха описани там,но в същото време пишеше,че заболяването се среща по тропиците и човек се заразява вследствие от досег с мръсна вода, а аз спазвам добра лична хигиена.
Въпросът ми към вас е възможно ли е да имам това заболяване и ако имах стерилната урина щеше ли да го покаже или трябва други изследвания да си направя и ако да - какви?

д-р Цончев

Re: Шистомиаза - възможно ли е?

Мнение от д-р Цончев » 05 яну 2018 21:19

Не, аз поне за 25 години практика не съм сес блъсквал с шистозома на територията на БГ

Отговори

Върни се в “Моля, помогнете!”