ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
16 ноември – ден без тютюнев дим
Kак да избегнем неприятните мускулни схващания?
Милиардерът инвестира в разработването на лекарство

тетанус

Зов за помощ

Модератори: админ, консултанти

komocio

тетанус

Мнение от komocio » 30 окт 2017 20:37

здравейте ,преди една седмица ми влезе някаква мн. малка струшка в пръста без да я усетя и без да има кръф ,след няколко дена усетих боцкане при допир но мисля че беше раждива,и в момента е вътре в пръста,малко се понаду пръста ми и зачерви и има малко беличко като гной,но не ме боли ,само при натиск,късно е вече за инжекция против тетанус,но несмея да я махна защото мн. ще ме боли ще се отвори рана и чакам сама да избие и тогава да я махна,но ме е страх да несъм се заразьил с тетанус,за сега ми няма нищо,какво ще ме посъветвате.благодаря предварително АЗ съм мъж на 49г и от 20г.несъм се имонизирал за тетанус

д-р Цончев

Re: тетанус

Мнение от д-р Цончев » 30 окт 2017 21:43

Така, както описвате пробллема не виждам опасност от тетанус. Обработете с браунол мястото, ако има доста подуване или гной е добре да го обработи лекар.

komocio

Мнение от komocio » 31 окт 2017 22:20

Благодаря ви д-р Цончев,днес ми излезе струшката от самосебе си на осмия ден , но остана дупчица ,гной имаше малко около дупчицата но сега няма ,но ме наболява доста при допир и е зачервено и доста подуто мястото,но това не ме притеснява толкова ,притесняваше ме заразата от тетанус понеже беше ръждива струшката,а днес е осмият ден от обождането и до днес стоеше вътре в пръста ми тази струшка,чакам да мине поне още една седмица за да се успокоя че нямам тетанус,все още съм в инкубационен период и ме е шубе да не се появи след седмица тетануса,за сега съм добре,вярвам ви на това което ми казахте,но дано е така наистина, лек ден ви желая,бъдете жив и здрав

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 ное 2017 22:13

Няма страшно, по-скоро се касае за локално възпаление с образуване на малко гной, но вероятно вече сте го овладели.

komocio

Мнение от komocio » 05 ное 2017 20:36

вече ми излезе струшката сама и след няколко дена го истисках защото ме болеше и излезе доста гной и след това кръв,сега горе доло е спокоен пръста ,уж няма гной ,но си е малко подут и малко зачервен,но ме наболява при допир ,но не е толкова много подут,вече правя 12 дена откакто ми се е забила ръждивата струшка.и три дена откакто е излязла сама.какво трябва да почувствам или колко дена трябва да минат за да се появи тетануса,просто да предположим че съм се заразил,засега ми няма нищо,просто ме наболва при допир,но няма гной нито чуждо тяло в него

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 ное 2017 20:45

В нета пише достатъчно за тетанус, прочетете.

Отговори

Върни се в “Моля, помогнете!”