ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Трихомоназа!!!

Модератори: админ, консултанти

dor4eto

Трихомоназа!!!

Мнение от dor4eto » 04 сеп 2008 16:38

Здравейте,
преди 2 месеца ми откриха трихомоназа + бактерии + кондиломи. При положение, че до преди 3 месеца не бях водила сексуален живот ми е трудно да повярвам на диагнозата, но е факт. Сега лекувам трихомоните и бактериите и ме интересува следното - след първата ми микробиология аз пих 10 дена arilin, а моят приятел пи същото само 5 дена. После точно преди да излезнат резултатите от 2-та микробиология с него кривнахме от пътя и имахме сексуален контакт. Втората микробиология показа, че не съм се изчистила и пак пих антибиотк. Моят приятел обаче не пи нищо - възможно ли е той още да е носител и трябва ли да си прави изследвания. Аз тъкмо го бях убедила да се изследва и лекарят при който го пратила личната, му казал че е здрав и нямало никакъв смисъл от всякакви изследвания за него. Само че мен ме е страх да не ме зарази отново. Сега ми предстои 3-та микробиология, много ми дойде вече и мисля че имам основания да се притеснявам.

magi_rad

Re: Трихомоназа!!!

Мнение от magi_rad » 04 сеп 2008 22:05

Да приятелят също трябва редовно да си прави необходимото микробиологично изследване,ако той ти е единствения партньор.А дали ти си му единствената?Възможоно е според мен той да пренася инфекцията ако не е напълно излекуван.....

n__n

Мнение от n__n » 05 сеп 2008 14:55

dor4eto, не се отказвай от лечението си и си пази здравето. Не допускай партньора да нежелае да се лекува и изследва. За вас младежи незнам още функционират ли разните кабинети "семейно планиране", за безплатни изследвания и лекарства.

dor4eto, сладко девойче, защо просто не ползвате презерватив и овлажнител. За оралната ти обич към него също...има презервативи с аромат на плодове. Ръцете също може да пренасят инфекция, по време на любовната игра се замърсяват и после при поставяне на презерватива и т.н., така че спирт за ръцете, като се изпари...вече ги ползвате. За трихомоните незнам дали хавлии, бельо и чаршафи дали не трябва да се третират с парна ютия след прането, срещу реинфекция.

Кондиломите според някои са лечими...според повечето специалисти обаче са завинаги, сещаш се че това означава HPV папилома вирус -> следователно риск от онкогенеза за рак на шийката на матката от 3-тата година след инфектиране, ще има риск за всеки твой следващ партньор да стане носител с или без симптоми.

Според мен натуралната любов е само за правене на бебета, ако нямаш такава цел започни с презервативи "LyfeStyles UltraSafe - NONOXYNOL 9" лайфстайл бели с наноксинол(анти/спермален + анти/бактериален лубрикант). После когато се успокоиш и си излекувана вече не е нужно наноксинол, тогава вече обикновенни лубриканти с почти всякакви презервативи. Успех! Не се отказвай, прави си изследванията и се лекувай, изисквай го и от партньора, и за най-сигурно презервативите.

n__n

Мнение от n__n » 05 сеп 2008 15:01

а да добавя, за HPV папилома вируса, ако може да се отделят средства (132лв http://www.genicalab.com/files/broshuraHPV.pdf
) да се тетсваш с днк тест на "цервикален секрет" кой високорисков тип е.

mmmm

Мнение от mmmm » 22 сеп 2008 00:55

Здравейте! Нова съм във форума и сигурно не правя нещо както трябва, може би трябва да пусна нова тема? Ще задам въпросът си тук, а ако трябва да пусна нова тема, моля да ми кажете!
Въпросът ми е следният: В резултата от цитонамазката ми пише: "Съвсем слабо възпаление, но с особености за Tr. V. инф. Високо ниво Е." Дали това означава, че имам трихомонална инфекция и ако е така, само по полов път ли може да съм я получила?

pepastz

Мнение от pepastz » 22 сеп 2008 17:55

Не съм доктор,но мисля,че с трихомоназа можеш да се заразиш и от седалка в тоалетна или от басейн.

mmmm

Мнение от mmmm » 22 сеп 2008 20:19

Благодаря за отговора, наистина ми е много важно! Ще се радвам, ако и някой гинеколог напише нещо по темата.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 сеп 2008 09:48

Предпоследното мнение не е вярно. Вярно е по-скоро, че може да се пренесе ако се ползват общи хигиенни/тоалетни принадлежности и то кратко време след като са ползвани от човек с инфекция. Тези организми не издържат във външна среда дълго време, особено пък в басеин, където има и препарати.

джени

Мнение от джени » 28 ное 2008 19:15

имаш малко трихомони и повишено ниво на хормона естроген ееееееее сто процентова жена си .ако се чустваш добре не ги бараи те не са чак толкоз опасни

Albena_82

Мнение от Albena_82 » 05 юни 2012 14:41

Здравейте и от мен!
Искам и аз да се включа в темата.
Откриха ми трихомоназа и ми предписаха на мен и мъжа ми Вибрамицин таблетки с прием от 8 дена,сутрин и вечер.Също ми изписаха крем Dalacin C 2%.
Искам да питам:Има ли някой,който се е лекувал по тази схема и какъв е ефектът от лечението?Благодаря!

Forum admin

Мнение от Forum admin » 05 юни 2012 20:21

Едва ли ще има ефект лечението. Чел съм, че доксициклин(Вибрамицин) засилва действието на основният препарат който действа на трихомоните - метронидазол ( Флажил), но лечение на трихомони само с Вибрамицин не съм сигурен, че ще е ефективно!

Как диагностицираха тези трихомони? Правиха ли Ви микробиологично изследване или поне под микроскоп гледаха ли влагалищния секрет? Някакви оплаквания и ако да, от кога ги имате?

Мъжът Ви оплаквания има ли?
От къде сте?
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

mariq_mm

Мнение от mariq_mm » 29 авг 2013 01:20

И аз имах подобен проблем,не съм сменяла партньора от 3 години и повече(а като цяло съм била само с 2ма),не сме ползвали презерватив само 3 пъти за цялото време,от което сме заедно и изведнъж цитонамазка след цитонамазка се редуват трихомони и бактерии. И двамата пихме хапчета,всичко се изчисти и в един момент ми се появи брадавица,без той да е имал такава никога. А и с херпес се сдобих,но според гинеколожката ми е зостер и не е предаван по полов път,но вече ми дойде в повече.Как е възможно всичко да ми се струпва така изведнъж,няма как да ги прихващам от въздуха... Най-вече ме притесни брадавицата,по какви начини е възможно заразяването и задължително ли е да е свързано с папилома вирус?Гинеколожката ми каза,че може и от превръзки да са се появили и от замърсяване,но било добре да си направя тест за папилома преди да реша да имам дете. А когато имам дете трябвало задължително да го родя със секцио. Някой може ли да ми даде някакво мнение?Благодаря ви!

Forum admin

Мнение от Forum admin » 29 авг 2013 23:57

Ей така по принцип, особено след три годишна връзка , няма как да се струпа всичко на главата Ви. Гинеколожката предполага, че причината е външно замърсяване или дамска превръзка :roll: от етична гледна точка, за да не Ви развали връзката. Ако сте сигурна в себе си, то тогава остава причината да е само и единствено във Вашия партньор. Трихомоните, HPV и HSV - херпесния вирус (ако херпеса е на срамните устни значи не е зостер а симплекс, ако е другаде по тялото, значи е зостер) са полово предавани болести и НЯМА!!! друг начин да се прихванат. Имате срив в имунитета, ,лечение на кондиломите само козметично, иначе при силен имунитет орагнизма го изхвърля. Хересният вирус е за цял живот - силен имунитет и няма да чуете за него! Но най-важното е да се излекувате от трихомоните. Съветвам Ви да си пуснете изследване и за хламидия. Те, трихомоните, са коварни. По-лесно се излекуват жените, много по-трудно мъжете. Пригответе се за няколко месеца без полови контакти ( включва орална, вагинална и анална любов със или без презерватив). Каквото и да Ви е излезне от резулататите от микробиологията на Вас, това има и партьора Ви. Лекувате се и двамата ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!! Ако му липсва секса - да си действа сам с ръка или ако не може сам - помогнете му, но само с ръка!
Успех!

ratararom

Мнение от ratararom » 17 юли 2015 10:58

Здравейте,
Наскоро ми откриха хронична трихомоназа.Някой би ли ме посъветвал откъде да си набавя лекарството Secnol? Благодаря предварително. Приемам всякакви други алтарнативни съвети за лечение :)

Forum admin

Мнение от Forum admin » 17 юли 2015 18:35

Франция. Ако имате познат от там.

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”