Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Нарушенията на съня често остават недиагностицирани
И колко бързо се разпространяват те
Той ще се проведе на 11 октомври тази есен
Тя координира всички електронни сигнали
реклама

kondilomi

Модератори: админ, консултанти

kondilomi

Мнениеот i-have-problem » 31 Яну 2008 14:00

Iskam da popitam predi pove4e ot godina me zaraziha s kondilomi,lekuvah gi,no ne mi napraviha izsedvane za drugi veneri4eski bolesti i az na svoq glava si pravih za SPIN i hepatit B,no za sifilis ne si napravih.V posledstvie priqtelqt mi si napravi i negoviqt be6e otricatelen,no dotogava imahme edinstveno oralni kontakti bez predpazni sredstva.Moje li da sam bolna i ot sifiliz...do sega nqmam nqkkavi po-seriozni oplakvaniq ot obilno te4enie.I vaprosat mi e kakvi sa simptomite na sifilisa,a sa6to i za kondilomite dali trqbva da prodaljavam po nqkakav na4in da gi lekuvam,za6toto lekarqt mi se okaza dosta nehaen i ne mi obarna vnimanie.Blagodarq mnogo
i-have-problem

Re: kondilomi

Мнениеот Д-р.Хинкова » 31 Яну 2008 18:55

Нищо не ви пречи да си направите изследване и за сифилис.Ако кондиломите са излекувани повторната им поява ще означава нова инфекция.Надали оралната любов е алтернатива на презерватива!
Може ли да пишете на кирилица?
Д-р.Хинкова

Мнениеот d-r lyu » 31 Яну 2008 18:58

Мисля, Ви трябва нов преглед от дерматолог и изследване за сифилис
Д-р Веселин Люцканов, д.м.
d-r lyu

Мнениеот Cunkam » 23 Мар 2008 14:23

Здравейте,аз съм момиче на 19 години,преди по-малко от година отидох при гинеколожката ми,защото имах временни сърбежи отдолу,тя каза,че това е инфекция,която не е страшна.Излекувах се и след това се запознах с приятеля ми и тои ми каза,че има кондиломи прихфанати от мен,отидох пак при гинеколойката ми ,но тя каза,че не вижда такива,нито вътрешни нито външни,само пак съм имала лека инфекция от праха за пране с,който пера белиото си или от обикновен прах.Но кондиломи пак се появиха на приятеля ми,сега смених гинеколожката си и си чакам изследванията ,направиха ми цитомазка.Освен това е трябвало да се направят още изследвания,дали не е причина бялото течение за кондиломите или да се направи ДНК,за да се види кой е причинителя,затова или аз или партниора ми.Искам да се консултирам с още хора по този въпрос как се процедира,какви изследвания се правят,точно тези,които са ми назначили,или има още,има ли голяма опасност от кодиломите и лекуват ли се те изцяло,защото едни казват,че не,а други да!
Благодаря Ви!
Cunkam

Мнениеот Д-р.Хинкова » 24 Мар 2008 19:55

Ето ви подробна информация по въпроса:
http://www.puls.bg/issue/kondilomi_issue_77.html
Д-р.Хинкова

Мнениеот mo0on » 30 Юни 2008 00:16

Zdraveite,az sym momi4e na 16 godini.Predi godina edin priqtel mi predloji da idem u tqh ... qsno mi be6e kakyv be predtexta na tazi taka ako moga da nareka oferta.Otidohme,slu6ahme muzika...i lubovnata igra zapo4na,no rabotata e tam,4e go vidqh,4e izkara prezervativa (dokato be6e neotvoren vse o6te) i ne zabelqzah,4e go sloji na raklata i vlze v men pyrvona4alno bez prezervativ.I taka de nakarah go da go sloji i poneje o6te ne bqh navlqzla kaji re4i v poloviq jivot, neznaeh dosta rabti za pove4eto veneri4eski bolesti.Sled nqkyde mesec polu4ih ne6to kato bradavici po sramnite ustni i intenzivni syrbeji...otidoh na ginekolog i te mi kazaha,4e imam kondilomi.Izlekvah se za okolo 8 meseca.Bqha me predupredili,4e 6te se izlekuvat bavno i sa dosta uporiti,no ne6toto,koeto me pritesnqva,e 4e ne me izsledvaha za drugi veneri4eski bolesti,a pri spodelqneto na tozi fakt ot moq strana s li4nata mi lekarka tq mi kaza,4e e hubavo da se izsledvam za vaserman.Mojete li da mi obqsnie kakvo predstavlqva to4no termina vaserman i kakvo predstavlqvat samite izsledvaniqta?Blagodarq predvaritelno
mo0on

Мнениеот Д-р.Хинкова » 30 Юни 2008 18:05

Можете ли да пишете на кирилица?
Д-р.Хинкова

Мнениеот n__n » 04 Юли 2008 01:41

не съм док, васерман може да се бъркам, но мисля че обхваща тест за 2: сифилис и трипер

Хубаво е всичко полово предавано да се изследва. Най-удобно е 1) да се вземе секрет за микробиология(посявка на бактериите), 2) цитонамазка, 3) цервикален секрет за днк изолиране на HPV папилома вирус( http://genicalab.com/prices.php ), 4) кръвни тетсове за: хламидия трахоматис, спин, васерман, хепатити, херпес симплекс тип 2

каквото не ви дадат по здравна каса, по добре си доплатете но го направете, здравето няма цена - "пиянството на едни политици"
n__n

Мнениеот n__n » 04 Юли 2008 01:45

за лечение на HPV папилома вирус може да служи имунен препарат след преценка на лекаря - Изопринозин

http://www.bda.bg/bdias/2839s.pdf
n__n

Мнениеот lidiq_18_lilq4e » 06 Дек 2008 20:19

Здравейте,
аз сам на 20год.и едва миналато година ходих на АГ. За 1год. ми казаха,че имам няколко заболявания,като всеки лекър ми даваше различни диагнози. Първо ми казаха,че имам някаква инфекция. Предписаха ми лекарства, но облекчението беше за 2 седмици. След това отидох при друг АГ,коита пък каза,че имам кондиломи. Когато ходих на контролен преглед преглед ми казаха,че сам излекувана, но се оказа, 4че не съм. Имам си ги и са много повече. Освен това имам трипати увеличен билирубин,а и жлъчката,и черния дроб, и бабреците ми са в норма,но имам киста на десния яйчник голяма 2 см и незнам какво да правя. Лекарите при който съм ходила също не могат да ми дадат обяснение. Ако можете да ми кажете какво ми и как да махна кондиломите си ще съм ви много благодарна. Аз ги мажа с Condylin 0.5% и Chlorquinaldol H, но маи не, ми помагат особено. :(
lidiq_18_lilq4e

Мнениеот didiii » 15 Дек 2008 18:34

zdraveite,az sashto imam kondilomi i poslednite sedmici sa nqkakav nevaobrazim ujas za men... gorqt mi gi s tok vseki put maja se s vagotil i nishto ne pomaga vse nqkude ot nqkude izchaka nqkoq bradavichka ... ;( do koga shte produljava tova ??? piq vitamini tapcha se postoqnno s hapcheta za podsilvane na imunnata sistema no ne moga da prejiveq oshte edno gorene boli neveroqtno mnogo ... znam che ne kazvam nishto razlichno prosto mi trqbva nqkakva nadejda che shte sam nai nakraq zdrava .. :(
didiii

Мнениеот M_87 » 26 Дек 2008 03:50

ZDRAVEITE,IZ4ETOH TOLKOVA MNOGO KOMENTARI ZA TEZI BRADAVICI,4E V GLAVATA MI VE4E E EDNA GOLQMA KA6A!ISKAM DA POPITAM MOGAT LI KONDILOMITE DA IZ4EZNAT SAMI4KI BEZ DA SAM PREDPRIELA NQKAKVO LE4ENIE,ZA6TOTO PRI MEN SE POLU4I TAKA! :( VSA6TNOST SAM UJASNO STRESIRANA OT VSI4KO PRO4ETENO I ME E STRAH KATO TOLKOVA GODINI NE SAM SE LEKUVALA,ZA6TOTO MISLEH,4E KATO SA IZ4EZNALI SI E NORMALNO! :(
M_87

Мнениеот swetla99 » 04 Яну 2009 03:22

Някой би ли сложил снимка да видим какво представляват тези кандиломи че до сега тарсих и не можах да намеря.благодаря
swetla99

Мнениеот d-r lyu » 13 Яну 2009 18:47

Ето ви снимка на мой пациент
http://www.vita.bg/zab.php?zab=154&k=42
Д-р Веселин Люцканов, д.м.
d-r lyu

Мнениеот myriad » 30 Яну 2009 12:10

Здравейте!

Отскоро с мъжа ми решихме да започнем необезопасен секс. Ходихме на изследвания за ХИВ/СПИН, Хепатити В и С, сифилис. Аз дълго време се лекувах от хронични Candida Albicas, а той от кондиломи. Но последните пегледи и изследвания показват, че сме чисти.

Въпросът ми е дали все още има шанс да се появят кондиломите и при него и при мен!?
myriad

Следваща

Назад към Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ