ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

Стрептококи - секс ?

Модератори: админ, консултанти

love hurts

Стрептококи - секс ?

Мнение от love hurts » 01 юни 2017 17:56

Здравейте!
В следната ситуация съм. Излязоха ми изследванията от вземане на секрет и в момента се лекувам с ваг. таблетки Флуомизин. Гинеколожката ми каза, че мога да правя секс с приятеля ми, с когото бях, когато се установи проблемът, но със презерватив. Ние обаче се разделихме. Проблемът е, че утре ще се виждам с някого, а следващата ни среща с този човек ще е след месеци. И по принцип бих изчакала, защото на мен не ми е комфортно, но при тези обстоятелства..Въпросът ми е какви рискове крие сексът ( с презерватив) в моето състояние за мен и най-вече за него. Прилагам снимка от изследванията. Благодаря ви много!

Изследване: Материал от генитална система N. gonorrhoeae, Streptococcus (Haemophilus), Staphylococcus, Gardnerella, Enterobacteriaceae и др. Грам (-), Гъби (C. albicans) и др.
Микроскопско изследване: Суперфициален епител, значитлено левкоцити и коки (стрептококи), липсва млечнокисела флора.
Микроорганизъм: Streptococcus, beta-haem. Количество: >10^5 Оценка: Клинично значим изолат Group B
Антибиограма:
Amoxicillin-clavulanic acid S
Ampicillin S
Azithromycin S
Cefazolin S
Cefriaxone S
Clarithromycin S
Clindamycin S
Erythromycin S
Levofloxacin S
Moxifloxacin S
Norfloxacin S
Penicillin S
Rifampin S
Tetrasycline R
Cefuroxime S
Микроорганизъм: Candida albicans
Количество: 10^3
Оценка: Клинично значим изолат
Заключение: Микроскопски данни за стрептококов колпит.

love hurts

Re: Стрептококи - секс ?

Мнение от love hurts » 01 юни 2017 17:59

Забравих да кажа, че ми е пети ден от лечението.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 01 юни 2017 18:50

Сексът по време на лечение е нежелателен. Дори и след последната 6-та вечер той продължава да действа, така че ако днес е пети ден, а утре последен ден от глобулите, ще възпрепятствате лечението. Някои глобули могат да компрометират целостта на презерватива и при евентуална скрита за самия мъж полово предавана болест би била лесно пренесена във влагалището Ви, поради това, че защитните му сили са силно редуцирани.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

love hurts

Мнение от love hurts » 02 юни 2017 10:42

Всъщност днес ми е пети ден от 12-дневно лечение с Флуомизин и после още 6 със Гинофит гел.
А какви са рисковете за него? Съжалявам за глупавите въпроси, но гинекологът ми не беше много изчерпателен. Също така, какво значат "Суперфициален епител, значитлено левкоцити и коки"? Може ли това да се дължи на скорошно лечение на друго заболяване с много и силни антибиотици?

Forum admin

Мнение от Forum admin » 02 юни 2017 15:50

Здравейте,
Какво друго заболяване сте имала?
С какво са Ви лекували?
Левкоцитите във влагалището говорят за инфекция.

love hurts

Мнение от love hurts » 02 юни 2017 16:39

Лекувах хеликобактер със Азитрил и Оспамокс 5 дни и после Левокса още 5.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 02 юни 2017 16:53

Нарушена Ви е влагалищната среда.
При всички случаи забравете за секса до края на лечението и най-добре до следващата контрола в лабораторията.
Правите ли секс в момента, независимо от това дали е с презерватив, можете да вкарате патогенни бактерии във влагалището.
Лично аз бих Ви посъветвал да подходите сериозно към себе си и да не рискувате с момчето. Вероятно сте млада, кръвта ви кипи, но е важно да пазите здравето си. На контролата изисквайте и изследване за всички полово предавани болести. На всеки шест месеца си правете цитонамазка за ЧПВ. Знам, че всичко струва пари, но светът, в който живеем е порочен и хората често са безотговорни към здравето на другите, водейки се от нагона си.

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”