ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Изследвания хламидия

Модератори: админ, консултанти

innavell

Изследвания хламидия

Мнение от innavell » 07 мар 2017 13:14

Здравейте,
Решихме с милото да си правим изследвания за венерически болести , защото мислим за бебеправене вече...Та след изследвания за хламидия се оказа, че показател IgM ми е 1,8 при реф. стойност над 1,1 за положително. Според лабораторията и личния лекар няма причина за притеснение, но аз все още не мога да се успокоя, тъй като живея в по-малък град е трудно да намеря гинеколог, който да ми вземе проба от шийката на матката и читава лаборатория за изследването. Та въпроса ми е възможно ли е при резултат на IgG 5 при реф. стойност под 9 за отрицателно в момента да има наистина причина за притеснение, тъй като от 2 год. съм с постоянен партньор?

b.koleva

Re: Изследвания хламидия

Мнение от b.koleva » 05 авг 2017 13:11

Здравейте, може ли някой от лекарите във форума да ми отговори имам ли хламидиална инфекция на база на следните резултати:

Име на теста(изследване) Резултат Единици Референтна стойност Метод
Хламидия трахоматис IgM 3.9(-)negative NTU <9 negative; bordline 9-11; > 11 positive
Хламидия трахоматис IgG 1.98(+)positive <0,8 negative; 0,8-1,1 borderline; > 1,1 positive

Ще посетя гинеколожката идната седмица, но ми се искаше да имам малко яснота по въпроса.
Благодаря предварително!

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”