ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Има ли трайно излекуване на микоплазма?

Модератори: админ, консултанти

iida

Има ли трайно излекуване на микоплазма?

Мнение от iida » 21 юли 2016 12:01

Здравейте, бременна съм и ми откриха микоплазма, за която ми предписаха Рулид! През годините периодично ми се налага да лекувам Микоплазма през годините и въпреки че след антибиотиците резултатите са отрицателни, след време тя отново се появява.

Вече си мисля, че ще я имам до живот! Има ли начин за трайно излекуване и защо постоянно се повтаря? Как мога да се предпазвам от повторното й появяване?!

След като четох из нета, разбрах, че микоплазмата може да обхване едва ли не целия организъм. Как мога да проверя дали това е така? Четох, че има някакви ДНК тестове - те по-надеждни ли са - защото досега са ми правени само такива от цервикален секрет?

И още един въпрос: през последната година ми се появи доста плътен бял налеп в края на езика, който според изследванията НЕ е от гъбички. Четох в нета, че може да е свързан и с венерически болести - например възможно ли е да е микоплазмата да се е настанила и там? Или пък да са Хламиди? Къде и какво изследване мога да си направя за това - специално на езика?

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”