ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

Ескапел втори прием

Модератори: админ, консултанти

jana_jaborana

Ескапел втори прием

Мнение от jana_jaborana » 05 фев 2016 21:47

Здравейте,
с приятеля ми правихме секс на 25.01.2016 и имахме притеснения. Пих ескапел. Проблемът е, че на 29.01.2016 (5 дни по-късно) кондомът се скъса. Част от еякулата му попадна в мен. Отново взех хапче...сега сме адски притеснени. Как ще ми се отрази толкова честия прием (2 пъти в рамките на 4-5 дни). До преди това съм пила само веднъж преди около година. Засега нямам кръвотечение, нито ми се гадеше. Ще подейства ли второто хапче? И двата пъти ги пих около 10 часа след акта. Според листовката пише, че ако се приеме повече от веднъж между две менструации, цикълът ми би могъл да се обърка. Принципно съм с редовен цикъл. По време на втория акт бях в ову. Какво друго мога да очаквам? Действието на второто хапче по-слабо ли ще е заради предходния прием? Също така на 29.01.2016 започнах да пия ципрофлоксацин, за който не пише нищо в листовката. Ще окаже ли влияние на действието на хапчето?

viakimova

Re: Ескапел втори прием

Мнение от viakimova » 09 фев 2016 18:50

Възможно е цикъла да се обърка. Защо не ползвате друг метод на контрацепция? 2 хапчета в такъв кратък срок са като хормонална бомба.
viki

jana_jaborana

Мнение от jana_jaborana » 15 фев 2016 21:02

Забравих да кажа - 6 дни след като изпих второто хапче получих кръвотечение, което продължи около 5 дни. Как мога да го тълкувам? Има ли опасност да не е подействало хапчето? Бях в овулация, когато се случи гафа.

viakimova

Мнение от viakimova » 16 фев 2016 10:06

В овулация на първото или на второто хапче? Овулацията как я разбирате?
viki

jana_jaborana

Мнение от jana_jaborana » 16 фев 2016 10:38

Второто. Ами пресметнах я.

Petkana

Мнение от Petkana » 10 яну 2017 01:57

Здравейте понеже си направих профила заради тази тема, но не мога да създам нова, съжалявам че коментирам на тази. Проблема ми е почти същия. Преди 5 дни ми се наложи да пия ескапел, но днес отново стана фал и трябваше да го пия за втори път в рамките на една седмица(цикълът не ми е идвал между двете хапчета). И преди съм го пила преди година и всичко беше наред. Въпроса ми е има ли вероятност да не подейства хапчето?

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”