ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Пак candida

Модератори: админ, консултанти

Bettina

Пак candida

Мнение от Bettina » 20 яну 2016 14:53

Няма да се спирам на подробности. Само ще кажа, че от години съм с хронична кандидоза заради продължително лечение с антибиотици. Винаги в изследванията ми се изолира candida albicans. Постоянно съм със сърбеж и течение, въпреки че от доста дълго време дори не водя полов живот. Последните три пъти изследванията ми бяха доста странни. Първо имах canida glabrata. После нямах наличие на гъбички и бактерии, но имах повишени левкоцити. Лекарката ми реши пак да пуснем микробиология след месец заради тези левкоцити и тогава излезе candida spp. Пак повтарям, за всичкото това време от около половин година не съм имала полови контакти, имам добра лична хигиена, нося памучно бельо и не посещавам обществени басейни. Просто лекарката ми също е много озадачена най-вече от това откъде се взимат тези различни видове гъбички. Моля ви помогнете :( Отделно страдам от хроничен цистит, който се обостря след полов контакт и винаги трябва да се лекува с антибиотици...имам и синдром на дразнимото черво, който получих именно от тези антибиотици,които преди пиех толкова често. Не мога да изляза от този порочен кръг. Дори и месеци на ред да не правя секс от страх да не получа цистит и следователно да не приемам никакви антибиотици, пак постоянно съм с гъбички...

Shaider
Контакти:

Re: Пак candida

Мнение от Shaider » 23 яну 2016 12:22

А тая лекарка дали се е сетила да ви изпише и нещо, с което да излекува гъбичките? Антимикотици колкото щеш на пазара, Микомакс би свършил работа, както и всяко друго лекарство с акт. съставка флуконазол. Но се пие веднъж на 2 или 3 седмици.
Уважаеми читатели, и вие сте разработка на военните!!! Аз съм бай Шиле Попюрданов, не си казвам истинското име от съображения за сигурност!

Bettina

Мнение от Bettina » 26 яну 2016 13:47

Антимикотици бол съм приела и локално, и съм изпила. Сега пуснах изследване на фецес и се оказа, че има наличие на гъбички в червата, но по-малко като количество. Вече съм толкова объркана, че се чудя дали е възможно пробата да се е замърсила от влагалищен секрет и затова да излиза и там канидида или да търся добър гастроентеролог и да започвам да лекувам чревна гъбична инфекция?

viakimova

Мнение от viakimova » 02 фев 2016 18:43

В една и съща лаборатория ли пускате изследванията или в различни?
viki

Bettina

Мнение от Bettina » 04 фев 2016 17:21

В една и съща

viakimova

Мнение от viakimova » 09 фев 2016 18:36

Хмм, това донякъде минимизира грешката, но знае ли човек??
viki

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”