ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Д-маноза и антибиотоци

Модератори: админ, консултанти

Bettina

Д-маноза и антибиотоци

Мнение от Bettina » 23 сеп 2015 16:16

Здравейте, пускала съм подобна тема. Но все пак, малко въведение: от дълги години страдам от цистит след полов акт и досега не съм открила адекватно трайно лечение или превенция. Само си направих хронична канидоза, а отскоро съм с поставена диагноза синдром на раздразненото черво. Сигурна съм, че и него получих от прекомерната употреба на антибиотици през годините. Ежедневно съм с подуване и диария. :( Единственият начин да не получавам цистит е като не правя секс. Защото не мога да рискувам на фона на останалите ми проблеми.
Четох в различни чужди форуми и сайтове за антибиотици с активна съставка нитрофурантион, като един такъв е с търговското наименование Макробид. Този вид антибиотици могат се приемат профилактично непосредствено след полов акт като предотвратяват инфекции. Известно ли му е на някой нещо подобно, защото май у нас такова нещо няма??? НО... но дори и да съществува май не е опция за мен, поради страничните ефекти, които са диария, храносмилателни проблеми и гъбички (които аз си имам в пълен пакет постоянно).
Другата възможна алтернатива май е препаратът Д-маноза, представляващ захар, близка до глюкозата, която при прием се захваща за ,,излишните'' частици в уринарния тракт и ги извежда навън заедно с урината. Според някои специалисти тя е доста адекватна и добра алтернатива на антибиотиците. Иска ми се да пробвам поне с това, като го приемам дълго време и в по-големи дози, когато е нужно. Ще ми се да имам поне що-годе нормален полов живот, защото нямам такъв от 5 години насам, а съм на 23. Партньорът ми даже и не повдига темата, защото знае какъв комплекс ми е това.
Опасенията ми идват от там, че Д-манозата може да причини диария (това прочетох отново в различни форуми и сайтове, предимно чужди, защото в български не намерих такава информация). Закупих си препарат на марката Now Foods Известно ли му е на някого от вас нещо, свързано с този продукт като ефикасност и странични ефетки. Ще съм ви много благодарна, ако ми отговорите. Много ще се зарадвам и на компетентно лекарско мнение. Тази тема ми е много важна, защото всеки ден търся сили, за да се справя с най-големите си врагове в ежедневието- цистита и синдрома на раздразненото черво, които изцяло успяха да променят не само живота ми, но и личността ми. Благодаря предварително!

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”