ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Поликистозните яйчнии заразни ли са?

Модератори: админ, консултанти

Melia

Поликистозните яйчнии заразни ли са?

Мнение от Melia » 02 юли 2015 23:40

Така написано заглавието от жена звучи доста странно, и объркващо, но ето и каква е ситуацията:
За няколко месеца бяхме разделени с приятелят ми, през които той 2 пъти е правил секс, без презерватив, със жена, която страда от поликистозни яйчници ( в този факт съм сигурна, и знам че и е идвало и било един път на 45 дена ), след което на нея и се появява някакво течение с неприятна миризма, отива на гинеколог, който и казва гъбички и изписва вагинални глобули ( или там както се наричат хапчетата, които се поставят директно във вагината ), а на него му дава да изпие някаква ампула антибиотик ( не помни името за жалост ). Естествено го обвинява, че аз съм му я лепнала, което е невъзможно ( никога не съм страдала от венерически болести ), а и съм чела, че при тази диагноза, се случва често болните да страдат от подобни гъбични инфекции. След тази случка не е правил повече секс с нея!
В момента, когато си оправихме отношенията той не беше в България, и все още е в чужбина, следователно секс не сме правили скоро.
Притеснява ме факта, той да не е станал преносител на нейните болести и зарази ( към момента няма симптоми на някаква инфекция или зараза ), и най-вече на тази поликистоза, която води и до безплодие, а все пак искаме да имаме деца, и то в близките няколко години. Правил е секс с въпросната края на април, ако има някакво значение. Ще го накарам и да отиде на лекар за всеки случай.
Благодаря ви предварително за отделеното време и внимание!

Melia

Re: Поликистозните яйчнии заразни ли са?

Мнение от Melia » 03 юли 2015 00:04

Не знам дали е от значение това, че след първата вагинална таблета, и минало течението, но го казвам в предвид факта, че колкото по-подробна съм, толкова по-добър и компетентен съвет бих могла да получа, надявам се.
пс: извинявам се за техническата грешката в заглавието на темата

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 юли 2015 10:47

Не са заразни поликистозните яйчници...

Явора

Мнение от Явора » 19 юли 2015 20:03

E чак пък на всяко едно течение да се казва венерическа болест?! Не е задължително.
Може просто да е настинала нещо, да е ходила боса, гола, да е на алергична основа, лимфната система в облластта на тазовата област да е малко или повече задръстена.

Течението не е свързано с поликистозните яйчници. Поликистозните яйчници, не са точно болест, по никакъв начин не можеш да се заразиш от това!!!
Това е относително хормонално състояние и има сериозна генетична нишка. Казвам относително защото няма ясни критерии за диагостика и всеки лекар ще види различно.

Така звучи написаното оттеб като че ли въпросната любовница е тежко болна и чумава. Менструация на 45 дни изобщо не е някаква трагедия. Какво има и какво няма тя незнам, но жена с така наречените поликистозни яйчници има вероятност да забременее и по бързо от жена която няма такива, ....шанса/късмета играе голяма роля
А гъбичките се хващат и от влага, не е задължително от полов контакт....

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”