ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Хроничен салпингит и оофорит

Модератори: админ, консултанти

Misery.

Хроничен салпингит и оофорит

Мнение от Misery. » 25 апр 2015 17:38

Здравейте. Миналата седмица ходих на гинекологичен преглед без никакви сериозни оплаквания, а просто профилактично. Гинеколожката при първичния преглед ми каза, че имам срастване от лявата страна, затова като съм в менструация, да не го търпя и да пия обезболяващи. Поглеждайки, че на листа от прегледа в графа "Придружаващи заболявания и усложнения" има записано Хроничен салпингит и оофорит, се шашнах, защото не ми беше обяснила нищо и реших на своя глава да поровя в интернет и да видя за какво иде реч. Изплаших се и затова на вторичния преглед реших да я попитам. Отговорът ѝ беше - Не се притеснявай, няма ти нищо, това ще си стои цял живот, няма как да се излекува, евентуално като тръгнеш да забременяваш, може да се направи цветен скрининг." Съответно не ми изписа нищо, за да го лекува.

Та, ще предоставя снимки на всичките си резултати, само ми кажете това нещо опасно ли е и трябва ли да отида на друг гинеколог, за да потвърди наличието му?

Shaider
Контакти:

Re: Хроничен салпингит и оофорит

Мнение от Shaider » 27 апр 2015 13:41

В Интернет прочетох сега, че причината е гонорейна инфекция, т.е. трипер. Пише, че се лекува с антибиотици и метронидазолови препарати. Не знам защо ви е казано, че не се лекува, поне в нета пише, че се лекува.
Уважаеми читатели, и вие сте разработка на военните!!! Аз съм бай Шиле Попюрданов, не си казвам истинското име от съображения за сигурност!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 апр 2015 18:35

Не се притеснявайте. За всеки случай вземете мнението и на друг АГ.

desiokereke

Мнение от desiokereke » 27 авг 2015 01:46

За да не пускам нова тема, исках да споделя моя проблем и се надявам да ме насочите, защото съм много объркана. Февруари месец имах обострен период на хроничен аднексит и от тогава имам болки в кръста, ниско долу и от двете страни на корема , болка по време на секс, подуне и тежест или по-скоро чувство на кухо място, менструацията ми напоследък е съпроводена с режещи болки, болката по време на секс или гинекологичен преглед я чувствам и в ануса. Та, да се върна на казаното Февруари проведохме лечение с Гентамицин и след това доктора каза нямаш възпаление. Болките са оъ червата , пий Спазмомен. Пих и нищо. Ходих на иригография и нищо не откриха , освен за мен един притснителен факт, че червата издаваха силен къркорещ звук , а болката ми в корема е съпроводена с къркорещ звук при натиск , а по време ма секс чувствам като напън от страна на корема , все едно пениса ще пробие коремната кухина. Та след иригографията пробвахме с физиотерапия , като там не лекуваха за аднексит, защото докторката реши, че болката в кръста е основния проблем и няма общо с аднексита. След физиотерапията отидох н гинеколог и след 4 месеца без посещение се оказах пак с възпаление на тръбите , което ме навява на мисълта, че никога не е било излекувамо напълно. Пак ми предписаха антибиотици и свещички, доктора пак каза, че нямам възпаление, а аз си седя с болките, които са по-леки , но все още са там. Притеснява ме факта за този напън от страна на корема и даже като движение вътре. Доктора само ми каза, че трябва да смен позата, но това на ми помага. Какво да правя, да сменя ши специалиста и за какво може да се касае? Възможно ли е да има нещо по-сериозно като запушване на тръбите? Не съм гледана на ехограф , нито са ми пускани изследвания. Какви изследвания биха помогнали в откриване на причината? Извинявам се за дългия пост.

petr0wa

Мнение от petr0wa » 15 окт 2015 10:42

Здравейте! Преди около 2 месеца ми откриха аднексит,макар че болки имам от 7 години и нито един лекар неможа да открие какво е(многократно бях със съмнения за апендицит,но не са ме оперирали,защото не бяха на 100% сигурни че е това).Имам всякакви изследвания,които са с перфектни резултати,казват ми ти си в перфектно здраве защо те боли?! Аз ли да отговоря на този въпрос? Започнах лечението на аднексита със Гентамицин(мускулно)-10дена ,след това отидох на преглед и продължихме с Тубоцин-7дена,а след това отново имах болки долу вдясно и ме приеха в болница с остър аднексит,където продължих на системи с 2 други антибиотика(не се сещам имената)и други неща.След престой 7 дена ме изписаха с подобрение(но тъй като съм била резистентна към антибиотиците в болницата подобрението е минимално),обаче ми предписаха Аугментин-10дена,заедно с всичките антибиотици пих и пробиотик Био Гайа.От този антибиотик усетих най голямо подобрение.Няколко дни след като приключих с антибиотика ме заболя не само долу вдясно(където всъщност си беше аднексита т.е само десния яйчник),ами и отляво яйчника.Болката вляво беше опъваща,а вдясно тъпа и на моменти по силна.Тъй като обаче трябваше да ми дойде си помислих че е от това.. 2-3 дена болките не спряха,а аз не получавам болки преди цикъл попринцип и реших да се обадя на лекаря ми.Той предположи че е заради цикъла и каза да взема един аулин,но все пак отидох при негова колежка на преглед(тъй като той беше в почивка).Установихме че вече ми натиск не ме боли само десния ами и левия яйчник,нямах кисти.Тя също предположи заради цикъла само че .. прегледа беше на 7ми октомври2015,а мен трябваше да ми дойде на следващия ден т.е 8ми.Само че все още не ми е дошло ,а сме 15ти октомври.И другото което ме притеснява е ,че при уриниране ме наболява долу вдясно това е от около 4 месеца,нямам парене.Бактериите по епикриза са Ентерококи.Предписа ми хапчета за да ми дойде,които ще започна да пия ако не ми дойде до 18ти октомври.Разбрах че има вероятност и да не мога да имам деца.. освен всичко друго дочух че може би става въпрос за хронична форма на аднексит.Моля ви дайте ми някакъв съвет,на 19 години съм и съм много наплашена... някакви билки каквото и да е ..

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”