Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Прекарваме 4 часа дневно с неестествено превит врат
Основна задача е оптимизирането на Спешната помощ
С тези пари бюджетът на НЗОК ще надвиши 3 млрд.лв.
Заболеваемостта от вируса обаче намалява
реклама

Възпалени яйчници и ПАП II-III

Модератори: админ, консултанти

Възпалени яйчници и ПАП II-III

Мнениеот zundik » 19 Ное 2007 13:40

Здравейте, изчетох доста неща тези няколко дни в интернета и може да се каже, че съм 1/3 лекар.Имам едно дете преди една година започнахме да правим второ с мъжа ми и тъй като първия път стана от раз реших, че и сега ще е така, но уви вече една година без резултат.Междувременно от време на време ме наболяват яйчниците,което отдавах на настинки и отидох на профилактичен преглед. Оказах се права наистина ми бяха възпалени и ми изписа антибиотик взе ми и цитонамазка и когато излезе резултата ПАП II-III и наличие на бяла течение, а аз до преди прегледа нямах оплаквания и се втрещих при все, че всяка година ходя на профилактични прегледи.
Въпроса ми е какво означава този резултат?Изчетох всичко за ПАП но там няма тъкъв вариант това значи ли, че при всички положения има клетъчни изменения и ако да може ли да се направи антибиотично лечение преди всички останали варианти? Може ли да има връзка между възпалението на ячниците и този резултат?
Ще ви бъда благодарна ако ми отговорите.
zundik

Мнениеот д-р Цончев » 19 Ное 2007 15:20

Този резултат означава неясна находка, било поради клетъчните характеристики, било поради неправилно направена намазка
* PAP II - наблюдава се цервицит (възпаление на шийката на матката) и / или метаплазия (доброкачествено преобразуване на клетки). Препоръка: ако измененията са ясно изразени, може да се направи терапия на възпалението или хормонална терапия и обстоен преглед на шийката на матката

* неофициално, но често използвано класифициране: PAP II К[2] или понякога PAP II W[3] - неясен (съмнителен) резултат. Това включва намазки, които не са достатъчно добри, за да се направи еднозначно заключение или намазки с променени клетки, които не могат да се класифицират като атипични, но не са и нормални. Препоръка: необходима е контролна цитонамазка

* PAP III (в България понякога се отбелязва като III А) - неясен (съмнителен) резултат. Тежко възпалено или дегенеративно изменение, което не може еднозначно да бъде класифицирано като доброкачествено или злокачествено. Следователно не може със сигурност да се изключи наличието на карцином. Препоръка: необходима е контролна цитонамазка в кратък срок и / или биопсия (вземане на материал за хистологично изследване[4]).
д-р Цончев

Мнениеот zundik » 19 Ное 2007 17:26

Благодаря ви другата седмица като приключа с антибиотиците ще взимаме нова цитонамазка и тогава ще видим!
Макар да не съм много убедена, че се взима правилно и може да отида и при друг АГ.
zundik

Мнениеот д-р Цончев » 20 Ное 2007 20:15

Трудно може да се каже кой точно как взима материала, винаги е възможно в крайна сметка намазката да не е подходяща за оценка или да има поводи за съмнение.
д-р Цончев

Назад към Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ