ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

моля ви, помогнете - отново кондиломи....

Модератори: админ, консултанти

sunnyby

Re: моля ви, помогнете - отново кондиломи....

Мнение от sunnyby » 21 фев 2013 11:50

И аз съм от тези, които сме заразени с този вирус за съжаление. След като ги открих, веднага отидох на гинеколог и бях много зле, външни и вътрешни. Изписа ми Кондилин за външните, и Изопринозин за имунната система. Щипеше, пареше и имаше болки, но изтърпях и ги махнах за 3 седмици. Останаха ми само вътрешните на шийката на матката, взима ми цитонамаска и после биопсия, и там откри, че съм 3 -та степен на РАР -вируса. Изопринозина се пие по принцип 4 месеца, но трябва 6 за по - сигурен ефект. След като изгорих външните в началото, вече 4 месеца не са ми се появявали. Бях вчера при гинеколожката ми и изгори вътрешните, като каза, че са намалели благодарения на Изопринозина. Другото важно, което ми каза, че след като спрем да пием Изопринозина не трябва да се правят опити за бебе, тъй като имунната система отслабва, и е възможно по време на бременността да се появят отново, т.е. това е общо взето лечението на кондиломите. Аз съм много доволна от моята гинеколожка, ако има някой от Стара Загора му я препоръчвам д -р Виолета Иванова, много добре обяснява всичко, за да го разберем. Надявам се, май месец всичко да е наред, и да не ми е появяват никакви такива израстъци. Пожелавам на всички ви, да се оправите и да забравите. че някога сте имали такова нещо :)

Elica25

Мнение от Elica25 » 23 мар 2013 13:09

Здравейте, имам кондиломи вече 1,5г. пих 6м. Изопренозин, мазах се с кондулин, алдара и още едно (някаква киселина беше за локално приложение) после Coriolus половин година....файда няма, а всички лекарства ми бяха предписани. Имам HPV тип 6, обиколих много доктори толкова пари и нерви потроших, а не съм по-добре....Като се мажа изчезват най-много за седмица и после се появяват пак, вече съм на границата да се побъркам...

Потребителски аватар
smthwonderful

Мнение от smthwonderful » 31 мар 2013 09:38

Здравейте,
на 24 г. съм и евентуално се присъединявам към тази група. Но това ще се разбере тази седмица, когато отида на лекар, защото ги открих снощи (събота) и веднага започнах да чета в интернет (което разбира се в повечето случаи е голяма грешка) и много се притесних. Имам сериозен приятел и естествено веднага му споделих, колкото и да ме беше срам. Но такива неща е по-добре да се казват на партньора. Силно се надявам да не е това... Забелязах две подобни преди месец и нещо, но си помислих, че са бенки, а сега са около десетина (много са малки) и ме е много яд...много! А преди 6-7 месеца ходих на преглед, правиха ми цитонамазка, разни други изследвания и казаха, че съм напълно чиста! Последният път, когато бях на преглед и се оказа, че съм чиста, все пак имах много леко бяло течение, може би от скорошна настинка и ми изписаха един профилактичен препарат. Сега пак имам бяло течение и се чудя дали може да се е получило някакво възпаление от това... Имам добра лична хигиена и правим безопасен секс.
Не знам и имунната ми система в какво състояние е... от малка лесно настивам, но да чукна на дърво през последните няколко месеца приятелят ми беше няколко пъти болен с висока температура, но пък аз не съм се заразявала покрай него. По принцип съм подложена на голям стрес на работа, което също си влияе върху имунната система.
Не знам, страх ме е, притеснявам се и съм толкова паникьосана, че не можах да спя цяла нощ...

Forum admin

Мнение от Forum admin » 31 мар 2013 12:39

Успокойте се :)
Дори и да са кондиломи, лекуват се. Може да сте ги имала от преди и да са се проявили чак сега, когато Ви е паднал имунитета. Щом са Ви правили цитонамазка и е бала ОК, значи не сте носителка на щамовете, които причиняват рак на шийката на матката. Кондиломите, както вече може би знаете, са от същата група HPV, предават се по полов път, но се изразяват с тези брадавици. След преглед и установяване на диагнозата Кондиломи, можете да прочетете отново в темите тук как се процедира за пълното им премахване и тогава чак да изберете кой метод за отстраняване да използвате. Мисля, че повечето потребители в тази тема са споделяли своя опит...
Относно бялото течение Ви съветвам да посетите гинекологичен кабинет с микробиологична лаборатория в същото болнично заведение и да си направите изследване за всички полово-предавани болести, ей така, за профилактика. Партньорът може да направи същото като директно в лабораторията занесе еякулат.

Поздрави! :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Потребителски аватар
smthwonderful

Мнение от smthwonderful » 31 мар 2013 13:12

Благодаря много!
И приятелят ми се опитва да ме успокои, но безуспешно :D
Още утре си взимам почивен ден и се надявам ако не утре, то поне във вторник да има свободен час при лекарката, която препоръчаха.
А възможно ли е да се получат подобни неща /не кондиломи/ при бръснене?
Извинявам се, ако вече този въпрос е бил задаван тук.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 31 мар 2013 13:21

Всичко е възможно.
Ако искате качете и снимки с макро режима на фотоапарата или от мобилен телефон. Понеже разбрах, че по описание се съмнявате дали не са кондиломи, най-добре ще е при всички случаи да се погледнат от кожен лекар или венеролог.
Един съвет - спрете да се бръснете, както и половите контакти докато не се установи за какво се касае!
Пак казвам, няма нищо страшно :) При правилно процедиране се лекува бързо!

Потребителски аватар
smthwonderful

Мнение от smthwonderful » 01 апр 2013 14:07

Привет отново,
днес бях на гинеколог и тя като ги видя, каза, че не всички са такива. Беше сигурна само за едното, че е кондилом. Намаза го с нещо и то леко побеля. Каза също, че имам мноооого силно бяло течение, което също може да е предизвикало това. Изписа ми Фарматекс и Полижинакс като лечение за течението и следващия път като ходя ще направим и цитонамазка.
Сега съм притеснена още повече...

Forum admin

Мнение от Forum admin » 01 апр 2013 15:14

Защо сте притеснена?

Потребителски аватар
smthwonderful

Мнение от smthwonderful » 25 апр 2013 14:08

Да споделя моето развитие...
Излекувахме бялото течение. Вчера бях на преглед.
Гинеколожката каза, че са много малки и са в самото начало. Изписа ми Кондилин и Изопринозин. И на 30-ти отново съм на преглед.
Като се прибрах и се зачудих за пръчиците, които са към Кондилина. Всеки кондилом с отделна пръчица ли трябва да се маже или може с една всички наведнъж?
Докато се мажа нито ме боли, нито щипе. Това нормално ли е?

Samy88

Мнение от Samy88 » 21 юли 2013 01:31

Здравейте, имам същият проблем и голяма доза притеснение и много въпроси, които не се сетих да задам при диагностицирането ми и ако някой знае отговора ще се радвам да го разбера преди следващият преглед . При последното ми посещение при гинеколога ми казаха, че имам кондиломи. Намазаха ги със Солкогин и сега ще ходя на контролен преглед. Нещото което ме притеснява е от къде бих могла да се заразя предвид факта, че не правя безразборен секс и имам висока хигиена.Някой знае ли дали жена била болна от рак на шийката на матката би могла да е причината за моята зараза посредством сина си ? Би ли могло да е носител на вируса и поради високото ниво на зараза да го е предала неволно чрез ползване на общи кърпи, сапун и т.н. на хората с които съжителства или вируса се предава само по полов път ? Възможно ли е поради слаб имунитет организма сам да го развие без да сме били в контакт със заразен ?
Благодаря предварително

миткоиванов

Мнение от миткоиванов » 26 юли 2013 18:10

Здравейте, направих се регистрация тук защото и аз имам кондиломи имал съм и преди но не мн излизали са ми по 4-5 най много след използване на кондилин се исчиствам но не за дълго сега пак се показаха и преди седмица ги почнах с кондилина, паднаха но незнам филмирам ли се или са ми излезнали и 2-3 бели точици на ръба на главичката обаче не съм много сигорен дали и това са кондиломи а там с кондилина става ли да се маже че са намазах 1 път и нещо ме боли са много

Forum admin

Мнение от Forum admin » 27 юли 2013 18:33

Честият рецидив на кондиломите предполагат съпътстваща полово предавана болест или слаб имунитет. Не е зле да си направите микробиологично изследване на еякулат за полово предавани болести. Има пакети в лабораториите.

lubenalida

Мнение от lubenalida » 16 авг 2013 20:06

iskam da popitam dali nqkoi znae kakvo trqbva da se maja sled izgarqne s kondolin koito izpolzvah za premahvaneto na kondilomikoito sa s golemina na orizovo zurno. bqha dva i sled kato izpolzvah kondolin purvata sedmica te izcheznaha napulno,no za da buda siguren che nqma da se poqvqt otnovo izchakah 4 dni da minat i go izpozvah otnovo,no togava se poluchi edno izgarqne i se poqviha mehuri na mqstoto koeto tretirah s kondolin. Spukaha se mehurite,no ne me boli no ne zarastva mqstoto sus spukanite mehuri i se poluchi zachervqvane na mestata na mehurite. Ako nqkoi znae kakvo da se maja zada zarastne mi pomognete. Mersi predvaritelno

smiley0109

Мнение от smiley0109 » 06 окт 2013 11:30

Здравейте,
аз съм на 20 години и от 1 година имам сериозен приятел. През зимата забелязахме малки пъпчици върху окосмената част на гениталиите му, но той си помисли, че са обърнати косъмчета и не отиде на лекар. През април месец имахме контакт без предпазни средства.. След това още няколко пъти август месец, когато може би е имал и отвътре.. С течение на времето тези израстъци се уголемяваха и разрастваха, излязоха му и вътрешни, та той чак преди няколко седмици отиде на лекар и разбра, че са кондиломи.. Аз се огледах отвякъде, до колкото можах- нищо не намерих, нямам сърбежи и дискомфорт, но отивам на лекар, та въпросът ми е: какво изследване да направя, понеже чета, че цитонамазка не открива във всички случаи; нужно ли е да си правя тест за папилома вируса, при положение, че съм почти сигурна, че го имам..

Forum admin

Мнение от Forum admin » 07 окт 2013 22:41

Всъщност можете да си направите тест само за тези щамове, които причиняват рак на шийката на матката. Така или иначе трябва да си го правите на всеки шест месеца. Тази разновидност на вируса, която причинява кондиломите не е страшна. Това, че нямате сега, не означава, че не сте носителка на вируса. Възможно е при спад на имунитета Ви или наличието на друга ППБ, да се появят и при Вас. Посъветвайте се с вирусолог(ако сте от София потърсете такъв във вирусологията на Столетов) каво точно да направите и какво да пиете за да може организма ви да се пребори с вируса. Нормално изчезва за около 2 години. Прочетете темите за кондиломите тук, като и мненията на потребителите минали по този път. Така партньора Ви ще има по-ясна представа с какво си има работа и как да ги третира.

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”