ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

моля ви, помогнете - отново кондиломи....

Модератори: админ, консултанти

vennerra

моля ви, помогнете - отново кондиломи....

Мнение от vennerra » 23 сеп 2006 19:09

здравейте
преди време бях писала в този форум относно кондиломите които имам вече около година, състояние което ме измъчва страшно много. накратко само ще опиша лечението което ми беше проведено и моля ви кажете ми какво да предприема, мисля че веч всичко съм опитала:
първо бяха плоски като брадавици,започнах с кондилин,който никак не ми помогна. след това подофилин който ги изгори, и след известно време пак се появиха. след това започнаха лечението ми с азот и подофилин , редуваха ги и си падаха, и пак се появяваха. и така от март месец може би вече не са плоски като брадавици а са вече големи и се разпросраниха адски много (имам и на входа на влагалището, т.е. вече не са само по големите срамни устни както в началото ... ) , след което гинеколожката ми запончна да ги маже със солкожин, а по големите направо изряза, беше много болезнено но уви изчезнаха... това беше юни - юли. лятото, понеже не бях в страната си проведох самолечение, появяваха се 2 пъти ,мажех си ги със солкожин и падаха. но ето че сега имам пак, преди 2 дни ми ги премахнаха с ток......... някои наистина ги няма, двата най-големи, но някои са си там... след 10 дни трябва отново да ходя на преглед за да ме види моята докторка, но аз си зная как съм... все са си там тези упорити гадни нещица...
моля ви кажете какво да предприема, има ли изход, аз вече надежа нямам. :cry:
междудругото искам да отбележа също че март месец пих една опаковка изопринозин, и сега отново го взимам - 3 пъти по 2 на ден, а след това ще си направя и поддържащо лечение 2 месеца.
моля ви, ако можете ми помогнете!
ще съм ви адски благодарна
мерси предварително

kavaklieva

кондиломи

Мнение от kavaklieva » 23 сеп 2006 21:07

Защо не опиташ с Алдара, за която ти писах преди. Той е локален имуностимулатор и може да прекъсне порочния кръг. Още повече, че ходиш в чужбина и може да си го купиш от там.

vennerra

Мнение от vennerra » 23 сеп 2006 21:36

здравейте отново
не съм опитала до сега с този препарат понеже ми бяхте казали че е скъп и е само с рецепта,което си е съвсем нормално, в чужбина ти изискват рецепта за почти всичко. но в момента съм в България, според вас премахването с лазер по-ефикасно ли е от това с ток. дали да не прибегна до това, но доколкото зная за това трябва да дойда в софия,тук при нас няма. а колкото до Алдара все пак ако друго не помогне следващия път ще трява да го купя...
мерси за бързия отговор

kavaklieva

lazer

Мнение от kavaklieva » 25 сеп 2006 17:43

Премахването с лазер не може да се каже, че е по-ефикасно. Много важно е независимо чрез какъв деструктивен метод, кондиломите добре да се 'изчистят'. Успех!

vennerra

Мнение от vennerra » 25 сеп 2006 18:51

а можете ли да ми кажете какви са изследванията за наличието на папилома вирус? с микробиологично изследване това може ли да се установи? питам ви понеже моята гинеколкожка ми каза че аз нямам, а навсякъде където чета за кондиломи споменават и HPV. възможно ли е в моя случай (вие сте все пак малко запозната вече :) ) все пак да нямам HPV. на мен никакви изследвания не са ми правени, освен микробиологично.
благодаря ви.

kavaklieva

Мнение от kavaklieva » 28 сеп 2006 22:31

HPV (човешки папиломен вирус) е вирусът, който води до образуването на кожните туморовидни лезии (папиломи). Има много подтипове на този вирус, но кондиломите се причиняват най-често oт 16, 18 и др. Вирусът се доказва чрез PCR или по-просто казано се доказва наличие на вирусен генетичен материал в самата кожна лезия. Микробиологията служи за изолиране на евентуална насложена бактериална инфекция, а не доказва HPV-вируса.
Така, че с микробиологията не може да се каже, дали имаш HPV-инфекция или не.

vennerra

Мнение от vennerra » 29 сеп 2006 17:19

благодаря,
аз днес ходих пак на лекар, д-ра ми каза че при премахването с ток са ми взели материал за изследване който ще е готов след 1 седмица, но най вероятно аз нямам HPV, това ми каза д-рката ми, дано да е така...
лека вечер

kavaklieva

Мнение от kavaklieva » 29 сеп 2006 17:36

Защо не дойдеш в Александровска болница, клиниката по кожни и венерически болести, по-специално д-р Елена Петрова, която се занимава само с венерическите проблеми, а още повече завежда PCR-лабораторията в клиниката.
Защото това "взехме ти материал при коагулацията" ми звучи несериозно, тк PCR-a съм сигурна, че не се поема от каса и трябва да се заплаща допълнително, а изследването не е евтино.
Може да са изпратили материал за хистологично изследване, но то ще докаже, че лезията е папиломна, но това не означава, че има вирусна причина.

bubolina

Re: моля ви, помогнете - отново кондиломи....

Мнение от bubolina » 14 яну 2008 00:52

до kavaklieva

Здраейте!

Останах изненадана колко много жени ги мъчат кондиломите.Аз също страдах от тях в продължение на 1 година.никакви изследвания не ми направиха с изключение на кръвен тест за евентуален сифилис.За щастие се оказа, че нямам сифилис.Лечението беше с имунобор и на десет дни процедурата с азот в продължение на 1 година.при последния ми преглед при гинеколожката ми, за да се вземат по-сериозни мерки, тя каза че за щастие са само външни и ако този път след като ги изгорим с азот се появят отново, ще правим процедура с ток.И така не са се появявали в продължение на година и 10 месеца.Преди 2-3 седмици забелязах ,че ми се е появиля бяла пъпка и се страхувам да не се появят отново.

Моля ако можете да ми кажете каква е вероятността след като са премахнати веднъж да се пявят отново и ако се появят мога ли в някакъв ранен стадий, когато са още пъпки да ги премахна сама чрез мазила?Нямам възможност да постоянно да отсъствам от работа за да ходя до болницата на всеки 10 дни и разбиране не мога да си позволя финансово(колкото и глупаво да звучи).Тези кондиломи са такъв ужас, че при появата на малка пъпчица изпадам в истерия....

achans

Мнение от achans » 31 авг 2008 13:21

zdravei te
iskam da vi kaja ne6to koeto mislq 4e 6te vi pomogne mnogo
imah kondiolomi ot 2 godini hodih i gi gorih na bolnicata s nekav aparat no ni6to te si izlizaha postoqnno seki mesec sled tova opitah sas SOLCODERM edna godina gi gorih seki den s tva i ni6to i ni6to i nakraq izgorih parviqt koito mi se be6e poqvil bez drugite i otidoh na more kato se varnah nema6e ve4e ni6to spored men solenata voda mi e pomognala prepora4vam vi da opitate i vie s morska voda dano vi opravi i vas

Narcot1c

Мнение от Narcot1c » 01 сеп 2008 17:59

След като прочетох написаното до тук ще отбележа че лекуването със Солкодерм е много болезнено. Лично съм го опитвал, защото все още се боря с кондиломите си. Вярно е че третираните се махнаха и в продължение на 2 месеца не се появи нищо, но белезите си останаха. Лекуван със или без Солкодерм кондиломите отново се появяват :-| Вече си мисля че няма ефективен метод за преборване с този вирус...

Из състав на Солкодерм:
" Състав: Разтвор на органични киселини и меден нитрат в азотна киселина за външно приложение... "
* попаднал в/у кожата прогаря.

Успех на тези от вас чийто доктор го предпише.

paraskeva

Мнение от paraskeva » 11 сеп 2008 15:22

bolezneno e no samo silkoderm ne pomaga toi se prilaga na po imtimni mesta no men sa me lekuvali s solkoderm i mi pomogna na inatimnite mesta ot vun na sramnite usni sum gorena s tok i da vi kaja bolakta e golqma no im rezoltat zaslujava si rezoltata poprincip steriliteta na kondilomite e dve godini az tamzn se iz4istvax i pak sepoqvqvaxa sega 6te stanat dve godini i da 4ukna na darvo sega nqmam no trqbva da se pazite mnogo i da piete ot vreme n vreme xap4eta za pro4istvane

osanna

Мнение от osanna » 14 окт 2008 13:08

Ako moje lekar da mi obiasni zakly4enie ot citonamazka...ploski epitelni kletki 4ast ot koito s osobenosti virusno transformirani koilociti,pokazva6ti lekatipizam,dvuiadrenost malko levkociti Nalice sa suspektni citologi4ni danni za virusno obuslovena ploskoepitelna displanti4na leziia,HPV-svarzana-kondilom

джени

Мнение от джени » 25 окт 2008 18:48

много съжелявам и ви съчуствам .имам двама познати който ми разказаха как завинаги са се отървали от тия кондиломи единия му ги изгорили с азот.другия доктор му предписа -мазане с ваготил.отърваха се .желая същото и на вас от все сърце

cvetiana

Мнение от cvetiana » 19 юни 2009 21:49

of ujas katto 4eta i se 6a6kam az sym na 18 godini i sy6to imam kondilomi ne men mi predpisaha biolin za povi6avane imuniteta i kondilin za izgarqne na bradavicite lekarkata mi e moje bi nai dobrata v na6iq grad i ne samo nadqvam se da se iz4istq za6toto tova na moqta vyzrast e tolkova ujasno ne samo bolezneno i neudobno ami i napravo nemislimo a i ne samo na moqta vyzrast razbira se pojelavam na vsi4ki da se izlekuvate syvsem iskreno a tozi deto me zarazi samo ako znaeh koi e 6tqh da go trupqsam a tykmo e lqto i 6te se hodi na more diskoteki barove ujas tova 6te e edno ko6marno lqto a kak mi pari na dupeto samo hehe :)

Отговори

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”