Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Напоследък те се радват на все по-голяма популярност
Една-единствена молекула повлиява на нервните клетки
Тази асана помага и при менструални болки
реклама

Помогнете да излекувам кондиломи

Модератори: админ, консултанти

Помогнете да излекувам кондиломи

Мнениеот vennerra » 02 Юли 2006 22:13

От около 7 месеца вече имам кондиломи. опитала съм всякакво лечение. първо започнах с Кондилин, но ефект нямаше. след това смених гинеколожката която ме прати на специалист кожни и венерически заболявания, третираше ги с подофилин който беше много ефикасен,след две намазвания изчезнаха,но след известно време пак се появиха. отново подофилин,а по-големите ги гори с азот,пак изчезват и пак се появяват. в момента имам пак,имам ужасен сърбеж,направо е ужасно...моля ви помогнете, какво да правя? след 10 дни заминавам в чужбина при приятеля ми, и не зная кое е най-ефикасното против тези кондиломи,ако зная кое е ще го направя за да изчезнат веднъж завинаги и какво да вземам за да не се появяват повече,само тук искам да вмъкна че приятеля ми не е заразен тъй като с него сме заедно от 3 месеца и сме се предпазвали понеже той е долу горе в течение на този мой проблем.моля дайте ми съвет. благодаря предварително
vennerra

кондиломи

Мнениеот admin » 02 Юли 2006 23:05

За повече информация

http://www.zdraveto.bg/issues_content.php?issueID=77
Аватар
admin
Site Admin

кондиломи

Мнениеот rosen » 03 Юли 2006 13:15

опа-а-а
ей сега я втаса
rosen

кондиломи

Мнениеот svet_83 » 03 Юли 2006 13:30

rosen
мисля, че е недопустимо подигравателно отношение към някой който има здравословен проблем и търси помощ :evil:
svet_83

Мнениеот rosen » 03 Юли 2006 13:32

Всъщност това беше състрадателно възклицание, а не подигравателно
Просто съм си имал подобни проблеми и знам, че няма лабаво
rosen

кондиломи

Мнениеот kavaklieva » 03 Юли 2006 15:34

Кондиломите, особено в перианалната област често рецидивират. Най-съвременното лечение е с препарата Aldara (Imiquimod) 5% creme, който е локален имуностимулатор и от 1994 год е одобрен от FDA (Американска агенция за храни и лекарства) за лечение на вирусни заболявания на кожата, а от 2004- за повърхностни преканцерози и базоцелуларен карцином. Препарата е на фирмата 3М и за съжаление не се внася в BG.
След като заминавате в чужбина, от там можете да го купите. Струва около 100 Евро една опаковка, съдържаща 12 пакетчета. Обикновено за един курс на лечение са необходими 2 опаковки.
ВНИМАНИЕ! Необходимо е лекар да предпише това лечение, не само защото в чужбина не се продава без рецепта, но защото има някои специфични указания за приложение.
kavaklieva

Мнениеот vennerra » 04 Юли 2006 10:52

kavaklieva
благодаря за отговора,ако и там имам проблеми ще отида на лекар да ми изпише този препарат. наистина е скъпичък, но аз вече и без това доста пари съм дала за лечение,може би в талива случаи , при толкова упорити заболявания човек трябва да се лекува направо със скъпия и ефикасен препарат отколкото да пробва какво ли не уж по-евтино и долу горе ефикасно и в крайна сметка, в повечето случаи, пак се прибягва до скъпото... и междудругото този изопринозин въобще не е чак толкова добър...не си струва парите,може би защото трябваше да направя след това и поддържаща терапия,както ми каза личната лекарка,в продължение на 2 месеца,но е много скъпо такова лечение за 2 месеца,една опаковка е 50лв и ми стигна за 7/8дни.
вчера ходих пак на лекар,сега ми третират кондиломите със солковагин или нещо такова беше,струва 27лв и ме намазаха вчера с него и гинеколожката ми каза че ще има от тази опаковка за още веднъж,но да ви кажа за сега така като гледам ги е поизгорил,дано да изчезнат. и всички (гинеколожката ми,личната ми лекарка и дерматоложката при която ходя)се надяват и вярват че след като замина повече няма да се появят,наблюдават ме от доста време и смятат че при мен стреасът и напрежението влияят на тези кондиломи които се появяват буквално от нищото. а сега ми се насъбраха доста неща и като капак на всичко бяха отново тези малки гадни неща които те побъркват. според вас това наистина ли е също от значение-проблемите,стреса и неспокойствието?
vennerra

кондиломи

Мнениеот ana_p » 04 Юли 2006 12:33

Не се сещам за нещо което да няма връзка със стреса :?
Особено пък в държава като нашата където си притиснат от всички страни.
Но както прочетох на заглавната страница веднъж
"убива ни не стреса, а начина по който му реагираме"
(или нещо такова)
Така че споко
Не трябва да се даваме :)
ana_p

Мнениеот Jenny » 04 Юли 2006 16:46

Кондиломите не са повод за огромно безпокойство.

когато аз имах кондиломи ги гориха с нещо - може и да е азот. ходих при венеролог 2-3 пъти в седмицата, около 1 месец. Всичко мина есктра.
Jenny

Мнениеот vennerra » 04 Юли 2006 19:05

дано и при мен да мине "екстра" този път,защото предните пъти като ми ги гориха си минаваха и после пак се появяват,в момента така съм "цъфнала" че...е,днес съм по-добре,след този солковагин,но събота и неделя беше ад...
а може ли да ми кажете след като вече стана толкова време лечение и пак ми излизат понякога, това означава ли че са станали хронични? има ли изобщо такъв термин "хронични кондиломи"?
ПП:между другото поздравления за този форум!
vennerra

kondilomi

Мнениеот kavaklieva » 04 Юли 2006 19:59

Няма хронични кондиломи, а рецидивиращи.
Изопринозина се дава като имуностимулатор при вирусни инфекции изобщо, така че според мен добре , че не сте си дали парите на вятъра.
Не е вярно, че трябва да се започва направо със скъпите лекарства, тк обикновените в повечето случаи вършат работа. Просто Ви съобщих най-съвременното лечение и по този начин Ви окуражавам, че в борбата с кондиломите има напредък.
kavaklieva

Мнениеот kara » 05 Юли 2006 19:51

А опаснили са кондиломите при бременост?
kara

кондиломи

Мнениеот kavaklieva » 05 Юли 2006 20:44

Жените с кондиломи се съветват да раждат със секцио, т.к. на бебето се получават папиломи по трахеята.
kavaklieva

Мнениеот vennerra » 05 Юли 2006 21:59

здравейте.
днес отново ходих на гинеколог,кондиломите са почти изчезнали,единия,този който беше най-голям днес докато бях в банята,направо падна :D ,беше огромен,а останалите,по-малките,които са по-скоро като брадавички почти са изгорели,адски съм щастлива. наистина има ефект от този препарат - солковагин или солковажин. действа много добре,изгаря ги и те започват да се ронят. препоръчвам ви го!
vennerra

Re: Помогнете да излекувам кондиломи

Мнениеот 4iko » 24 Мар 2009 20:56

Здравейте! Някой може ли да ми каже изобщо с какво могат да се махнат тези кондиломи?И аз имам същия проблем..Първо се мазах с кондолин,но те избиха и лекарката ми каза да си го взема пак,но е спрян за внос в България.После ми каза солкодерм да взема,но и той не се внася...навсякъде по аптеките това казват и вече не знам..За горене с азот не ми препоръчвала,защото мн изгарял и не били моите чак за такъв вид лечение..А вече се разпростряха много и на входа на влагалището.. :cry: Имам някои малко по-големи и тях щяла да ги изреже,но тези,които са за горене сега и тя се чуди с какво..Моля някой ако има идея да помогне,че вече мн се отчайвам :cry: Благодаря за вниманието!
4iko

Следваща

Назад към Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ